Oppenheimer (2023)

Pre mna v top 4 Nolanovych filmov. Cillian Murphy predviedol herecky vykon svojho zivota, a ked za toto nedostane Oscara, tak Oscari uz definitivne patria na smetisko dejin. Vidiet tento film v IMAX bol skutocny pozitok. Vsetci herci, aj ti, co boli na platne len kratko, predviedli 110%. Pred premietanim som mal obavy z 3-hodinovej minutaze, ale napokon boli moje obavy zbytocne a film ubehol ako voda. I ked Dunkirk bol dobry film, je to jeden z mojich menej oblubenych Nolanoviek (dokonca trocha nuda, napriek tomu, ze to bol vojnovy film) ale Oppenheimer je vsetko, co mam na Nolanovi rad a film bol napinavy, vizualne nadherny, zvuk a zvukove efekty prvotriedne a na rozdiel od Tenetu som dialogy v originali mohol aj pocut. Pre mna 10/10. Viem, ze slovne spojenie "skutocny kinematograficky zazitok" je uz tak trocha klise, ale tento film nim skutocne bol. Po skonceni filmu a ked zacali titulky, plna kinosala zostala v tichosti sediet a doslova bolo citit, ako film zanechal stopu a mnohe tazke otazky na zamyslenie. Nolan tu doviedol vsetky svoje dobre reziserke vlastnosti do kompaktnej dokonalosti. Samozrejme beriem na vedomie kritiku, ze Nolan nevykresluje udalosti ako Hirosimu a Nagasaki, ale netreba zabudat na to, ze scenar bol napisany v prvej osobe a na zaklade knihy Americky Prometheus a Nolan chcel film natocit z pohladu Oppenheimera - a v tomto kontexte sa mu to skutocne podarilo. Film je skor charakterovou studiou Oppenheimera.

Pokoj (2003)

1/5 za to, ze sa to Tommy Wiseauovi vobec podarilo "natocit", teda toto nieco, co by malo by malo byt nieco ako "film". 5/5 ako komedia

Velma (2023) (seriál) odpad!

Ako fanusik Scooby-Doo som si z opozrel prvu cast a vymazal ju hned nato flasou vodky. Nastastie kocovina prebila pocit hnusu, ktory som z prvej casti Velmy mal a chvalabohu si nic z toho nepamatam.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Stale nevychadzam z uzasu, ako to Joss Whedon mohol tak pokaslat. Ano, aj Snyderov cut co ma 242 min by sa dal zostrihat do prijatelnej kino-verizie, ale aj tak... tato verzia ma uplne iny feeling ako to, co ako psicek a macicka ukuchtil Whedon, uz len tie nechutne filtre, ktore Whedon pouzil na saturaciu obrazu boli zlocin, ale spravil z postav aj klaunov. Snyderov cut je definitivne solidna Justice League verzia a da sa to pozerat aj na etapy, ja som si spravil 15 min prestavku v polke. Musim povedat, ze zo vsetkych fimov z DC Snyderversu je toto asi to najlepsie, co Snyder dokazal spravit. Ale uplne chapem, ze jeho obsesia slow motion a temnejsia adaptacia DC moze fanusikov DC odpudzovat. Pre mna to vsak bol cas dobre straveny a chystam sa si to niekedy pozriet znova.

Liga spravedlnosti (2017) odpad!

Kedze som videl Snyderov cut filmu, tak tejto verzii davam 0 bodov. Joss Whedon to naozaj spackal. Kto chce Justice League nech si pozrie Snyder´s cut. To je 4/5.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tento film mal obrovsky potencial. Nakoniec davam 2 body len za individualne herecke vykony. Kebyze je Joker hlavny zloduch, mohol mat scenar ovela lepsiu a viac tight dynamiku. Ako sa film blizil ku koncu, akoby sa scenar rozpadaval pred ocami. Pocul som, ze existuje directors cut filmu, sice neviem do akej miery by bol iny ako to co sme dostali, ale nemyslim si, ze by to mohlo byt horsie. Ale nespravit z Jokera hlavneho antagonistu filmu napokon cely film pre mna pokazil. A pritom to malo vsetky ingrediencie na to to byt dost dobre. Takto to je len taky zabudnutelny meh film.

Sebevražedný oddíl (2021)

Fajn popkornovka, ale velmi zabudnutelny film. Kebyze som totalne na ten film po 24 hodinach nezabudol, dal by som tomu 3/5, ale takto bohuzial len 2/5. Ak chcete zabit cas, tak s tym nic nepokazite.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Jednotka 4/5. Dvojka bola ok, 3/5, trojka by bola 3,5 z 5 ale: Je to OK ale kvoli minutazi 150 min tomu uberam pol boda, cize 3/5. Oddychovka, ale je to proste moc dlhe. Kludne sa dalo vystrihnut tak 20-30 min.

Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série) odpad!

Treba sa uz velmi nahlas ozvat proti prepisovaniu historie. Toto uz naozaj nielenze primomina Orwellovu 1984, toto uz je 1984. Toto je otvorene prepisovanie historie.Myslel som si, ze vrchol bol, ked z Anny Boleynovej spravili cernosku, ale aj z Kleopatry? Peniaze mohli radsej pouzit na to, aby spravili skutocny dokument o historii africkych kralovstiev a nie prepisovat historiu. Treba to este raz zopakovat: toto je propaganda a aktivne a otvorene prepisovanie historie. Je to akoby Ryan Gosling hral Martina Luthera Kinga, alebo D.-D. Lewis hral Baracka Obamu...

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série) odpad!

Moje povodne hodnotenie bolo: fuj, odpad, kedze milujem Tolkiena a takato fuserska robota s takymto astronomickym rozpoctom je proste nehanebna drzost. Dal som ale tomu este raz sancu, lebo som mal Amazon Prime na 7 dni zadarmo, teraz nedavno, tak som si to pozrel este raz. Pravdu povediac je to stale odpad. Sceny s harfootovcami sa proste nadali pozerat, nic to k pribehu nepridavalo a na druhe pozretie celej 1. serie harfootovci naozaj len vyznievaju, ze boli do scenara vpisani preto, ze Amazon chcel mat hobbitov, ale namali na hobbitov prava, resp. ich nemohli v kontexte 2. veku pouzit, alebo nieco na ten sposob. Mozno si len mysleli, ze divaci su idioti a ked v niecom, co si hovori Tolkien nebude nieco co aspon pripomina hobbitov, tak tomu ludia nebudu rozumiet. Nuz, studio sa prepocitalo, lebo harfooti su len neznesitelne nudna vata. Na druhe pozretie 1. serie som stratil akykolvek zaujem o dalsie serie. Nikomu neberiem, ak sa mu to pacilo, ako som uz vravel, kebyze to nie je Tolkien alen nejaka random fantasy, tak tomu dam 3 z 5, ale kedze to je Tolkien tak tento cely serial je odsudeny na zahubu, lebo studio nema prava na Silmarillion a na Historiu Stredozeme a co predvadzaju ako "scenar" je len amaterska fan fiction. Galadriel z knih a Galadriel z fimov zboznujem. Dokonca som vzdy obhajoval aj herecku Éowyn Miranda Otto, ktora sa mi vo filmoch vzdy pacila. A dokazem vymenovat aspon 10 filmov hned z pamati, ktore su top a kde v hlavnych rolach boli zeny. Cize nekritizujem Galadriel v ROP preto, ze to je zena, ale preto, ze sposob akym ju scanaristi napisali, bol proste strasne cringe. Morfydd Clark moze byt v sukromnom zivote skvely clovek, ale scenaristi jej postavu v ROP objetivne zle napisali a s Tolkienovou ani s Jacksonovou Galadriel nema nic spolocne. Neman ani nic proti hercovi Ismael Cruz Córdova, ktory hral cierneho Elfa Arondira - myslim si, ze ako herec podal solidny vykon, ale zase je tu problem scenar - mohli mu dat vyznamnejsiu rolu a nie ho odlozit na vedlajsiu kolaj do nepodstatnej love story, ktora len dej este viac spomalovala, ked dej uz aj tak spomalivali epizody s harfootmi a do bitky, ktora aj tak nemala ziaden vyznam. Stale mi nejde do hlavy, preco si Amazon nezaplatil lepsich scenaristov, mohla to byt aspon dobra fan fiction. Cim viac nad tym rozmyslam, tym viac by mohol byt zaujimavejsi film o tom, ako tento serial strasidelne spackali ako samotny serial.... Finalne hodnotenie teda aj po roku zostava 0/5.