Stalo se (2008) odpad!

0/5 lebo to Shyamalan myslel vazne. 4/5 ako komedia, na sposob The Room. Po filme som tak akurat dostal chut ma hotdogy. Tot vse.

Malá mořská víla (2023) odpad!

Povodny animak si pamatam ako male decko. Tak som bol zvedavy. Napokon je tento cash-grab woke "live action" remake totalny odpad. Pozrite si original, ten je 5/5.

Barbie (2023)

Chapem, ze nie som cielova skupina, ale tak som len neschopny, hlupy a protivny muz. Jednu hviezdu davam za production design. Druhu davam za Goslinga a Robbie a prvu polku filmu. Dajte si panaka vzdy, ked padne slovo patriarchat. Nazdravie!

Indiana Jones a nástroj osudu (2023) odpad!

Indiana Jones je pre mna trilogia. Film skoncil trojkou, ked nasi hrdinovia odrajtovali na konoch do zapadu slnka. Ak sa vam 4 a 5 pacia, pre mna za mna, pre mna bol tento film strasne otravny a tyranie dochodcov.

Next (2007)

2 hviezdy lebo Nick Cage. inak nic moc.

Total Recall (2012) odpad!

Total Recall s Arnoldom je klasika a ten film milujem. Kedze som najprv videl klasiku s Arnoldom, tak beriem tento film ako moderny lenivy cash-grab pokus o remake. Kazdopadne som pri filme zaspal a to som predtym nebol ani unaveny a vychlastal politra kavy! Vrelo neodporucam. Vrelo odporucam verziu s Arniem z roku 1990.

Flash (2023)

Jednu hviezdu davam za jedno kratke cameo jedneho milovaneho herca, ktory kedysi mal stvarnit Supermana, ale napokon z toho filmu nic nebolo. Inak je tento film ako vravia Amici: kinda shit. Vizualne efekty boli otrasne a myslim, ze studenti v prvom rocniku vizualnych efektov by spravili lepsiu robotu v Premiere Pro. Palciva otazka dnesnych casov: bol tento film woke? Nebol. Nebol woke a aj tak to bol trapas. Milujem Keatonovho Batmana, ale potom, co som videl Birdmana  a potom pocul, ze Keaton bude v tomto, bral som to ako zly vtip. Zial Keaton tento nahodny zhluk obrazkov a zvukov nezachranil. O tom, ze Ezra Miller patri skor do basy ako do filmu, snad netreba ani hovorit a urcite pre nikoho nebol magnetom ist na tuto tragikomediu do kina. Na film som zabudol v momente ako som ho dopozeral, a ked ste ho nevideli, radsej si pustite turecku telenovelu ako toto. Ak vas vsak zaujima ako by sa dalo 250 milionov dolarov splachnut dolu zachodovou misou, tak toto je dobry priklad presne toho.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Tom Cruise opat nesklamal. Netreba sa ani obavat toho, ze toto je len prva cast. Narozdiel od mnohych modernych filmov, tento film proste neskonci random strihom rezisera, ked si uvedomil, ze by film mohol aj ukoncit, lebo bude este druha cast, alebo mu dosiel rozpocet - tento film pekne ukonci niektore dejove linie a ma svoj prirodzeny koniec a do dalsej casti preteka ocakavanie velkeho rozuzlenie hlavneho dejoveho ohrozenia sveta. Zenske postavy boli skvele a woke Hollywood by sa mal od Cruise naucit, ako sa pisu a nakrucaju skutocne strong female characters, ktore nie su vsemocne a nelezu divakom na nervy. Mam rad Mission Impossible filmy (vsetky okrem 2ky) a vsetkym (okrem 2ky) som dal 4/5 a davam 4/5 aj tomuto filmu. Je to cas dobre straveny, klasicky akcny, akcno-spionazny film, ani na sekundu som sa nenudil. Bol Fallout lepsi? Mozno. Mozno nie. Dal by som aj 5/5 kedze to vyzera tak, ze moderny woke Hollywood uz taketo filmy nenataca a Cruise zase prichadza na zachranu akcneho zanru. Ale 5/5 nechcem zase tolko rozdavat, lebo potom by som vsetkemu daval len 0/5, 3/5 alebo 5/5. Tento film spolu s John Wick 4 tento rok zachranili akcny zaner a Cruise specatil svoju povest, ze ak ide o akcne filmy, tak nikdy nesklame a ako sa vravi always delivers the goods.

Tenet (2020)

Asi najexperimentalnejsi Nolanov film. Dokonca miestami experimentalnejsi ako Memento. A pravdepodobne jeden z najpolarizujucejsich nolanoviek. Chapem ludi, ktori tomuto davaju 1/10 a chapem aj ludi, ktori tomu davaju 10/10, alebo 5/10 take meh. Kedze som sci-fi fanatik, mam rad Jamese Bonda a milujem akcne filmy 80. rokov a nebranim sa experimentalnym extravaganziam a sem tam si doprajem svojho Lyncha (vizualy) a Williama Burroughsa (chaoticka rozpravacska struktura) tak pre mna bol tento film 8/10. Najviac mi vadil zvukovy mix filmu, niekedy som dialogy proste nepocul, lebo ich prehlusovala bud hudba, alebo zvuk pozadia, ale potom som film pozeral s inym audio setupom (na inom domacom kine) a tam to bolo viac menej fajn. Kazdopadne pre mna 4  hviezdicky. Sekvencie, kde cas behal pozadu boli vizualne zaujimave, malo to svoju nahanacku, vybuchy, bolo to take spionazne sci-fi, ale ako vravim, absolutne rozumiem vsetkym vycitkam, ktore ini divaci maju. Ja tento film neberiem ako pseudovedecke pseudointelektualne mastarubovanie ani ako mega-samomasirovanie Nolanovho ega. Ja tento film beriem ako sci-fi spionazno-akcnu extravazanzu a nie ako film s realnou vedou, ani ako film s nejakou hlbokou pointou. Nieco ako kebyze si Michael Bay precital nieco zaujimave o cestovani v case a chcel natocit film, kde nie su cecky ani americka vlajka ci product-placement v kazdej tretej scene. V porovnani s marvel-brakom, ktory vysiel po Infinity War a v porovnani s inymi nepovedenymi sci-fi, je toto prijemne osviezenie.