La Llorona: Prokletá žena (2019)

Film o nevěstě, která pláče slzy zmaru a sem tam někoho zabije, je fajn nápad. Provedení mě ale za srdce nechytlo. Lekačky byly očekávatelný na zcela očekávatelných místech, nevěsta byla opravdu hnusácká a nezaujal mě ani kněz, který nevěří v církev, ale Boha si ponechal. Průměrný horor s průměrným výsledkem. Neurazí, nenadchne.

Podfukářky (2019)

I Anne Hathaway se občas v komedii sekne. Většinou je to tehdy, když natočí bláznivou akční komedii s ústředním hercem/ústřední herečkou, kteří jsou notoricky známí svou účastí v podivných bláznivých komediích. Podfukářky vypráví o dvou zlodějkách, kdy každá krade jiným stylem. Jejich cesty se jednou protnou a čeká je velká sázka o půl miliónu dolarů. A právě od té chvíle, kdy se holky vsadí, mě film bavil. Škoda, že to přišlo tak pozdě a škoda té škváry kolem plánu Pán prstenů, protože to bylo opravdu hodně nepovedené. Finální rozseknutí mě překvapilo, ale scéna na zahradě to zase pohřbila. A potitulková scéna to dodělala. Nebýt jistých scén, hodnotila bych výš, protože ta slepá holka byla výborná. Tak snad příště už to vyjde, Anne.

Dumbo (2019)

Od Dumba jsem měla veliká očekávání už od prvních zmínek o filmu. Protože cirkusové prostředí - to by Timu Burtonovi mělo sednout. No, mělo, ale vlastně jsem z výsledku rozpačitá. Od první chvíle mi na Dumbovi nesedí ty strašidelné veliké oči. Brrr. Fascinuje mě absence Farrellovy končetiny a pořád přemýšlím, jak si s tím kdo poradí. Řešení naštěstí přijde brzo. Na příchod Evy Green se čeká zatraceně dlouho a vlastně právě její role je ta, která mi přijde napsaná nejlíp. Ač by neměla, protože příběh vypráví o slůněti, kterému se všichni smějí. Jenže právě Dumbova linka je potlačena a v popředí máme dva sourozence, kteří nám ukazují, jak se mají zachovat čestné děti. Všechno je to ploché až hanba. Rodiče, děti, prozření, padouch... Dvouhodinová nuda s absencí Burtonovy zvrácené komiky. Naštěstí je to vše hozené do vizuálu Tima Burtona a při některých scénách z lunaparku se až tají dech (když průvod prochází ulicí nebo záběry na zabijácká zvířata). Ale stačí to? Mně ne.

Život je večírek (2018)

Zatímco anotace mě nalákala na film o stárnoucí ženský, co neztratila chuť něco měnit, realita je někde jinde. Melissa mi v roli nesedla. Protože má brejle a svetr, tak je upnutá bába, ale jakmile si rozepne halenku a namaluje si rty, je z ní sexy dračice? OMG. Zjednodušující americká komedie, která má sice pár vtipných momentů (zejména scény s taťkovou novou samičkou), ale jinak je to jen na jedno použití (jako většina současných amerických komedií). Tohle zkrátka není směr, kterým by se Melissa McCarthy měla dát. Vidím to jako LIVINGDEAD: akční komedie, kde se ztratí její pokusy o laciný vtípky.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Artový snímek o trosečníkovi kdesi v ledové pustině, který se naučil rybařit a nevzdává se naděje na záchranu. Situaci se malinko zkomplikuje, když záchrana jednoho dne opravdu dorazí... Ne, tohle mi nesedlo. Nemám problém s tím, že film nikam nespěchá, ale mrzí mě absence souvislostí: Kdo to je? Jak se tu vzal? Kde jsou ostatní? Aspoň v náznaku, sakra. Chvílemi to připomíná Trosečníka s Tomem Hanksem, občas 127 hodin s Jamesem Francem. Arctic ale není filmem, na který bych se chtěla podívat podruhé.

Skrytá čísla (2016)

Film vypráví příběh tří černošek, které pracují v NASA. Dostaly se tam jako nadějné matematičky, ale protože se příběh odehrává v 60. letech, každý si tam s nimi vytírá, ehm, podlahu. Každá z nich ale dostane šanci, kterou všechny chytnou za pačesy a nakonec - SPOILER - dostanou, po čem toužily. Je to krásná pohádka (prý podle skutečnosti) a mně se film fakt líbil. Nejen že mi sedlo herecké obsazení ("Sheldon Cooper"/Kirsten Dunst/Kevin Costner/Olivia Spencer), ale celá ta atmosféra 60. let v NASA, kdy se Amerika snaží pokořit Rusko a kdy lidé poprvé sahají po hvězdách... Wau, za sebe Skrytá čísla rozhodně doporučuju všema deseti.

Jak se zbavit celulitidy (2011)

Bláznivá polská komedie? Inu proč ne! Začátek byl hodně zvláštní (lázně), ale jakmile trojice z lázní odejde, film dostane spád. Trojice pak totiž prchá před mužem, který unáší ženy, a zároveň se ho snaží zlikvidovat, aby ochránily ostatní. Přičemž přichází spousta komplikací, přešlapů a omylů, tak jak to v komediích tohoto typu bývá. Za mě je to rozhodně lepší než leckterá americká komedie.

Cesta srdce (1997) (TV film)

Romantická slaďárna o nadaném pianistovi, který je nejen slepý, ale zároveň trpí autismem. Všichni s ním jednají jako s posledním nickou, jediným člověkem, který v něj věří, je jeho matka. I přesto jde o optimistický film s příjemnou hudbou.

Sedm bílých plášťů (1989) (TV film)

Televizní detektivka se skvělým hereckým obsazením. Identita vraha mě nakonec překvapila, ale vlastně jsem to měla čekat. To zkoušení pláště mi teda nepřišlo důvěryhodné, ale tak nějak to rozseknout museli.

Zraněná srdce (2019)

Děsivý český překlad a všude stejně hrající Keira... A přesto jsem filmem nadšená. Kvůli českým kulisám (mami, já říkala, že je to pražský Hlavák), mrazivé zimní atmosféře, krásnému domu a kvůli Alexandru Skarsgardovi, kterého jsem po dlouhé době tak mohla vidět v nedbalkách. A taky kvůli tomu netypicky americkému konci. Jo, možná to je holčičí film, ale mně se moc líbil.