Scythe (2015)

Pouliční honička skvělá, atmosféra v domě hutná, že by se dala krájet. Jo, tohle bych rozhodně chtěla vidět v celovečerním filmu. A taky chci vědět, jak tam čepel dostal a ještě s rozmachem?!

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019)

Tohle byl poslední plivanec do série ISOYG. Aspoň v to doufám. Příšerné herečky, strašní herci, mizerný scénář a dvě a půl hodiny ztraceného času. Jedna hvězda za napojení na původní série, ale měla jsem pocit, že mi při filmu krvácely oči. Myslím, že tenhle film měl zůstat jen v šuplíku scenáristy i režiséra. Jednu hvězdu dávám za celou tu absurditu, které je film plný. No a taky ho možná časem uvidíme na Festivalu otrlého diváka, že jo. Pak možná pár hvězd přihodím. Zatím jen takhle. Pfuj!

Řbitov zviřátek (2019)

Tohle šlo do kin? Fakt? Za mě je to Řbitov zviřátek průměrný televizní horor, kterých jsem viděla stovku. Ač jsem knížku nečetla ani neviděla předchozí verzi, bylo jasné, co bude následovat v každé další scéně. Docela nuda, řekla bych. Hezky udělané, ale nehororové, předvídatelné.

Máš ji! (2018)

Bláznivá americká komedie o partě dospělých chlápků, co každý květen hrají na babu. Jestli vám to zní praštěně, tak přesně takový film Máš ji je. Strašně mě iritovala postava Jerryho, kterého hraje Jeremy Renner. Jeho machistické chování, sebevědomé machrování a zpomalované scény... A navíc ta jeho nevěsta, která byla protivná jak činže. Brr. Pár scén je veselých, ale občas je to zkrátka dost přes čáru. Nicméně tenhle film neurazí, nenadchne. Na nedělní odpoledne vám film klidně doporučím, do kina za dvě stovky bych na něj ale nešla.

Ant-Man a Wasp (2018)

Druhý Ant-man je stejně dobrý jako ten první. Chemie mezi ním a Wasp výborně funguje a bylo celkem jedno, že už jsem zapomněla, co se dělo v prvním dílu. Zmenšování a zvětšování nikdy nebylo tak zábavné a ve filmu je spousta scén, u kterých jsem nahlas vyprskla smíchy. Ant-man není tak cynický jako Deadpool a jeho humor je mnohem civilnější. I tak jsem se ale výborně bavila. Takže ano, Ant-man za mě rozhodně ano.

Dokonalé repliky (2018)

První polovina filmu je skvělá. Baví mě tyhle robo věci a otázka etiky. Jenže jakmile se věci pohnou o sedmnáct dnů, je to taková bláznivá akční jízda a já vlastně nevím, co si o Dokonalých replikách myslet. Koukatelné to rozhodně je, Keanu je boží snad v každé své roli a i ostatní herci jsou fajn. Jak říkám: kdyby tam pak nebyla ta honička, hodnotila bych to líp. Nebo kdyby tam nebylo to etické dilema, zda klonovat a koho. Takhle film zůstal napůl cesty.

Muž z Ria (1964)

Zatímco Belmondo snad nestárne, Muž z Ria už je dneska trochu přežitý. Strašně mě například iritovaly scény, kdy Belmondo honí (a dohoní!!) auta. Prostě se sebere a běží.... Ale protože tu funguje chemie mezi ním a Francoise, tak je vlastně ten film pořád koukatelný. Navíc ta slunná Brazílie, moře a živelní Francouzi.

Strnadovi (2017)

Spojené Manželské etudy, Manželské etudy po dvaceti letech a Manželské etudy po pětatřiceti letech. Jenže jako celek to funguje naprosto skvěle, takže ač je to pouze kompilát (možná přibyly nové scény, ale nejsem zas tak pozorný divák, abych to poznala), já jsem se na Strnadovy koukala ráda. Jejich příběh mi přijde silný a jsem zvědavá, kam budou pokračovat dál. Líbilo by se mi sledovat i osud jejich dětí, ale chápu, že se toho nemusí chtít účastnit.

Úniková hra (2019)

Escape Room udržel mou pozornost až do finálních (krásně provedených!) titulků. Já jsem tohle rozuzlení nečekala, i když ano, jisté nápovědy tu byly. Úplně nevím, co si myslet o úplně poslední scéně, ale nechám to být. Líbila se mi první místnost s knihou, která celou hru pěkně rozehrála. Escape Room je rozhodně fajn žánrovka a naprosto mi vyhovovalo utlumení horrorového žánru a vyzvednutí principu her samotných. Jo, tahle hra dopadla dobře.

Tátova volha (2018)

Tatianě Vilhelmové nemůžu přijít na chuť a nesedla mi ani v tomhle filmu. To, jak se její postava chová ke svému muži, Martinu Myšičkovi, je příšerný. Nezachrání to ani Eliška Balzerová a road movie po bývalých láskách. Rozumím, že to chtělo být veselé, ale až na Bolka a Milku to bylo spíš hodně rozpačité, šablonovité a očekávatelné. Zlatý Ženy v pokušení. S Thelmou a Louisou se to nemůže srovnávat už vůbec.