• Krátkometrážní

Policejní elita (1996)

Prostě hongkongský akčňák se vším všudy, co víc dodat. Jediný problém byl, že jsem některé od sebe nerozeznal, ale to je problém nás bílých. Problém s bratry v jednotce je docela dobrej.

Showgirls (1995)

Nahaté holky fakt v pohodě a přidávám to k plusum filmu. Elizabeth Berkley mě od začátku vytáčela svým chováním, to je den z mínusů. Plus je to, že ta představení byla perfektně vytvořená a nasnímaná, ale jinak vše ostaní nic moc, hlavně pak to, že některé postavy nebyly dotažené.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Na filmu bylo velmi zajímavé sledovat tři různá hlediska na stejný problém, ale díky tomu, že je to film americký, všechno bylo až moc okatě proamerické. Režijně i herecky to bylo zvládnuto na jedničku, ale stále jsem měl z toho takový zvláštní a rozporuplný pocit.

Hotýlek (1975) (seriál)

Nebýt první serie určitě bych dal 4*, teprve ve druhé serii se to začne pořádně rozjíždět a ja jsem velice pobavil. Opravdu perfektní postava Španěla Manuela.

Život podle Dana (2007)

Příjemná a jemně decentní komedie o lásce na první pohled. Steve Carell to zvládl z mého pohledu na výbornou, je vidět, že mu jdou i nestřeřtěné role.

Mlha (2007)

Další z brilantních počinů Franka Darabonta. Naprosto geniálně zobrazena psychologie postav ve velmi zle se vyvíjejíci situaci. Naproto perfektní byl výkon ze strany Marcii Gay Harden, která opět předvedla, že umí. Skvělej konec, který celému dílu nasadí korunu.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Jediné štěstí, že Clovis Cornillac nedostal tolik prostoru. Sice nevím co tam dělo upozornění na Hvězdné války, ale budiž. Scény byli velmi šroubované a nic dohromady nepobavilo, ba spíše nudilo. Alain Delon a jeho Julius Caesar byl jedno ze světlích míst v tohle stupiditě. Některá camea zde byla také vtipná (Michael Schumacher a celá závodní scéna, Zinedine Zidane a Tony Parker), ale vše ostatní nic moc.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Opět perfektní propracovanost Sergia Leone, kterou dovedl k dokonalosti v Hodný, zlý a ošklivý. Je zde krásně vidět jeho rukopis, pohledy do očí, napětí před výstřelem (hlavně na závěr, kdy se čeká až dohraje zvonkohra). Perfektní.

Pro hrst dolarů (1964)

Perfektní spaghetti western, první svého druhu od Sergia Leone. Clint Eastwood ostrý jak břitva.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Decentně homorná road-movie, žádná řachanda. Stylová hudba, příjemně natočeno, dobrá kamera. Vše do sebe perfektně zapadá. Bratři jsou naprosto výborní. Sice to pokulhává trochu předešlými Andersonovými filmy, ale vše OK.