• Krátkometrážní

Žít a zemřít v L.A. (1985)

Podstatně lepší než jiné krimi filmy z 80. let. Perfektní automobilová honička, kterou má Friedkin v malíku (sice o něco horší než z Francouzské spojky, ale i tak výborná). Bylo tam sice několik přehmatů, ale to vše se dá odpustit. Zaujalo mě hlavně to nahlédnutí na výrobu falešných pěněz umělcem v malé soukromé výrobně. Za překvapivý konec přidávam hvězdu navrch.

Profesionál (1981)

Belmondo s vážným ksichtem hází hlášky typu: [Ťuk, ťuk] - Ano? - Pan Volfoni, sodovky a zmrzliny? - Ano! - Joss Beaumont, špionáš a rvačky! [Bum!!!], ale není jich zas tak moc, což je dobře a do toho všeho perfektní, atmosféru vytvářející, hudba od Ennio Morricone. A ten konec, no lahoda.

Poslední Mohykán (1992)

Perfektní hudba a perfektní režie dává dokupy perfektní film. Daniel Day-Lewis se opět vehementně připravoval tak, jak je u něho zvykem, takže předvedl skvělí výkon.

Útěk do divočiny (2007)

Naprosto geniální kamera, která už vypovídá o celém filmu své. O režii Seana Penna ani nemluvě. Zpomalená scéna kdy je Chris pod vytvořenou sprchou je opravdu znamenitá. Emila Hirsche jsem skoro ani nepoznal po jeho předchozích rolích, v tomto snímku ztvárnil svou postavu tak perfektně, že jsem věřil, že je to opravdu Chris.

Sicilián (1987)

Mám rád všechny filmy z mafiánského prostředí, tenhle byl trochu slabší, ale i přesto dobrý. Christopher Lambert mi do této role trochu neseděl, ale John Turturro byl přesným opakem.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Příliž mnoho zbytečných vedlejších postav, které nebyli dotažené a akorát rušili děj (byli to snad uplně všichni až na dědečka Pepíka). Prvoplánových scén zde bylo požehnaně, ale nejhorší na nich bylo to, že většina z nich ani nebyla dotažená ke zdárnému konci (vytahování dětí z vody) je sice pravda, že jsem se občas pousmál, ale nijak výrazně jsem se nezasmál (snad jen nad nějakými nevkusnými nápady).

O rodičích a dětech (2007)

Výborně odvedená práce po režijní stránce. Přechody z humoru do vážnosti jsou plynulé a uvěřitelné, nejsou násilně vpáčeny tam, kam vůbec nepatří. Obě dějové linie jsou opravdu perfektní a všechny hlavní postavy herecky excelentně ztvárněny.

Herci (2000)

Pro mě bylo značnou nevýhodou, že nemám tak nakoukanou francouzskou tvorbu a polovinu herců jsem neznal. Ale i přes tento problém mi film přišel velmi zajímavý a v některých pasážích vtipný.

Apokalypsa (2006)

Perfektní film od geniálního režiséra. Drobné odkazy na apokaliptické filmy a na Donnie Darka. Jediné co mi zde nesedělo a proč nemohu dát plné hodnocení, je fakt, že jsem Dwayne "The Rock" Johnsonovi vůbec nic nevěřil. A co to dělal s těma ručičkama?

Alvin a Chipmunkové (2007)

Jsou tam takové dějové zkratky, že to příjde snad i malým dětem divný. Občas jsem se pobavil to je sice pravda, ale celkově ten film působí nepospolitě.