• Krátkometrážní

Lovci pokladů (2004)

Zase další ze snímků spadajícíhc do kategorie: vypnot mozek a nechat se unášet poutavým dějem. Nick Cage je celkem cool a sem tam prohodí i nějakou tu hlášku, Sean Bean je v celku poutavý záporák a Diane Kruger ......... no asi takhle: je pěkná.

Underworld: Evolution (2006)

Pokračování není až sas tak špatné, opět zde selhávají trochu triky, ale příběh se zde vyvinul a zdá se býti trochu lepší než v předchozím dílu. Krásná Kate má zde ještě slušivější a přiléhavější obleček.

Underworld (2003)

Velmi zajímavá myšlenka, která nebyla až tak úplně dotažena, ale až zas tak to nevadí. Jen škoda, že byli použity slabší triky. Dost z toho, ale vynahrazuje Kate Beckinsale v koženém oblečku.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Klasický slasher z francouzského venkova. Příjemně natočený až na vraždícího typa, který je bez fantazie. Konečný zvrat přidávám k dobru.

Hranice smrti (2007)

Ztřeštěná kamera, všude temno, divné hlavní postavy, ještě divnější konec. Začátek vypadal slibně, ale pak se to brutálně zvrhlo v nepopsatelnou změť zvláštností a přerod hlavní hrdinky nebyl taky zrovna košér. Jedna hvězda navíc je za tu spoustu krve, která všude stříkala.

Úhel pohledu (2008)

Začátek byl pojat velmi znamenitě a zajímavě. Úhly pohledu od určitých osob velmi dobře propracovany a pasovaly do sebe. Jenže pak přišel zlomový okamžik, kdy se vše spojilo a to byl kámen úrazu. Zbytečně dlouhá a nudná honička v autech. Bizardní a tuctový konec. A ještě další věci. Ve zkratce: bylo zde hodně zajímavých herců, nenudí to, celkem dobrá zábava, nic hlubokého. Pro mě trošinku zklamání.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Můj nejoblíbeněnjší Andersonův snímek. Nechybí zde jeho inteligentní a zvláštní humor. Nechybí zde ani jeho oblíbení herci, které mám osobně také celkem rád.

Červený drak (1986)

Perfektní spracování Červeného draka pod taktovkou skvělého Michaela Manna. Na rozdíl od Ratnerova pojetí se tento film nejvíce věnuje Willu Grahamovi (William L. Petersen, který mi do této role sedí více než Ed Norton). Opět dokonale pasující hudba, jak už je u Manna typické. Jediná věc, která je oproti novému zpracování horší, je malý prostor věnovaný doktoru Lecktorovi, který i v podání Coxe byl působivý (i když Hopkins je Hopkins).

Ženy v balíku (2008)

Nebylo to nic hrozného, takový odpočinkový film na odpoledne. Zkouknete to, zabaví vás to, zapomenete.