• Krátkometrážní

Čistá práce (2008)

Dobře natočený a poutavý příběh, který stále drží hladinu zajínavosti a nepětí. Jason Statham má opět svoje charisma drsného chlápka, který ví co chce. Ještě k tomu všemu je to podle skutečných událostí (nejspíše trochu přibarvené, ale zato velmi poutavé)

Smrt on-line (2008)

Nic moc překvapivého, ani nijak zajímavého. Režisérsky odvedeno na výbornou, ale vraždy nebyly nijak moc zobrazeny a většina děje byla dosti předvídatelná. Jen konec jsem očekával trochu jiný, ale i tak nic moc.

Edith Piaf (2007)

Děj mi nepšišel nijak zvláštní, ale byl zajímavý a poutavý. Největším zážitkem pro mě ovšem byl precizní a velmi výborný výkon Marion Cotillard, která ukázala co v ní je. Jejímu výkonu tleskám. Ještě bych ke kladnému přičetl prostakování dějem, které bylo velmi poutavé a zajímavé.

Lví král (1994)

Podle mě nejlepší Disneyovka se spoustou výborných písní. Děj je taktéž strhující a závěr je naprostou emoční bombou.

Péčko pro začátečníky (2003)

Vůbec nic nového, ale alespoň to nezapadá až zas tak úplně do stereotypů, jen po většinu času. Jedno mě ale překvapilo nebyli zde žádné nechutnosti, což bylo plus.

Hráči se smrtí (1990)

Jeden z kladných přínosů pro filmový průmysl od Joela Schumachera. Atmosféra je zde dosti hustá a obsazení je nabito samými velkými jmény. Jo tohle se ti povedlo Joely.

Once (2007)

Prostý, nijak komplikovaný, děj, který mě překvapil výborným spojením hudby a romance. Oboje je zde dokonale provázáno a uhání děj kupředu až do perfektního konce.

Notting Hill (1999)

Zbožňuju tenhle film, pro mě romantická komedie číslo 2, hned po Lásce přes internet (jsem na tom stejně jako golfista). Perfektně nesmělý Hugh Grant a krásná Julia Roberts. Zbožňuju hlavně bláznivého spolubydlícího Rhyse Ifanse, který tomu dodává výborný humorný podtón, stejně jako i jiné hlášky typu: -"Right. Right. Interesting stuff. So, these carrots..." -"Have been murdered, yes." -"Murdered? Poor carrots. How beastly!"

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Další z filmů typu přelom 80. a 90. let, zapomeňte mozek jinde než se právě nacházíte vy. Stále se něco děje. Dolph a Brandon jsou dobrá dvojka. Tia Carrere je moc krásná a dokonce se i svlékne.

Cellular (2004)

Dobře odvedený průměr. Nepřesností a nelogičností je zde jak slunečnic na slunečnicovém poli, ale vše se dá spolknout, protože děj chytne a udržuje vás v tempu až do zdárného (=happyendového) konce. Mohl bych to přiřadit k velké reklamě především na společnost Nokia, která zafinancovala nejvíce, ale také Porsche, jejichž kousků je zde taktéž požehnaně. Člověk by si až myslel, že v USA nepouživaji jinou značku mobilnich telefonů.