• Krátkometrážní

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Nejslabší díl trilogie, je trochu rozvleklý, ale i přesto přeze všechno mě dobře pobavil. Zde už to nebyl ten starý Jack z předchozích dílů. Byl trochu ochuzen o vtip, ale i tak to bylo jako celek dobré. Hlavně ta mystická scéna na solném jezeře.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Pokračování značně vydařené, dá se říci. Opět se zde strhlo obrovzdé dobrodružství s jediným cílem dostat se k truhle. Stále stejně výborný Jack Sparrow a možná ještě krásnější Keira než v předchozím díle. Zase výborná zabava.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Johnny Depp zvedá tento film o několik stupínků výše. Jeho vtipy a stojický klid v každé situaci jsou perfektní s tím i jeho vratká chůze. Celkově je film zábavný a svižně plynoucí na vlnách karibských vod. K tomu všemu ještě půvadná Keira a nemohu jinak než za pět.

Volavka II (2003)

Trochu toho dokreslování výborného prvního dílu. Je tam stále ten podtext, ale už chybí to perfektní napětí a nevědomost. Za jedničkou výrazně pokulhává.

Soudný den (2008)

Tenhle styl můžu. Povedené béčko, které se trochu podobá Escape from N.Y., ale s nový a daleko lepším kabátem. Rhona Mitra je pěkná a k tomu dává pořádně na frak těm zlejm hochům. Všude je dost krve i orgánů. Jidiné co bych vytknul (jak už je zde v několika komentářích poznamenáno) je ten rychlej střich v některých pasážích, ale nebylo to až zese tak hrozný jako u některech jinech filmů.

Deiji (2006)

Výborné korejská akční romance, která díky hongkongskému Wai Keung Lau není tolik korejský, což mě přišlo jako velmi dobré a osvěžující. Záběry krajiny a kamerové nájezdy byli prostě famozní.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Perfektní temná manga, která nadchne nejen příběhem, který každého rázem chytne, rychlím spáden a dalšími promyšlenými věcmi, ale i velkým nožstvím krve a odseknutých končetin. Boj je zde především katanami a jinými japonskýmistarověkými zbraněmi, ale i pistolemi a raketomety.

Keulraesik (2003)

Další film Jae-young Kwak a opět perfektní. Zasmál jsem se, byla zde harmonická hudba a příběhová lyrika, která je typická pro asijské snímky, zde také nechyběla. Takže nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami.

Volavka (2002)

Viděl jsem to později než The Departed, ale tenhle originál mi přišel značně lepší. Měl takovou tu asijskou lyriku, kterou mám rád, na rozdíl od dobře odvedeného Scorseseho počinu.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Perfektní scénář a výborná zábava to vše skýta tento kousek od Guye Ritchieho. Libili se mi zde různé odkazy, jako například na Pro pár dolarů navíc, ...