• Krátkometrážní

Hotel Chevalier (2007)

V celku slabší kraťas s dílny Wese Andersona, ale i tak potěší přítomností Natalie Portman. Děj není taky nijak nezajímavý, díky tomu, že předchází The Darjeeling Limited.

Kráčející skála 3: Spravedlnost (2007)

Tak nějak mi to připomínalo jednoho německého boxera, který se rozhodl režírovat. Kevin byl trochu více akční než v předchozím díle, ale opět si nemohli odpustit vyjížďku na koni na závěr a tentokrát to tam opravdu nepatřilo. Rychlí střih, roztřesená kamera - no co to bylo, opět odkazuji na německého reřiséra.

Kráčející skála 2: Odplata (2007)

Stupidní nic moc říkajíci, tak nějak nudné, ale jak bych podoktnul Kevin Sorbo se sem moc nehodí. "Tohle není Jim Beam!" Jedna věc, kterou nevím, je ta, co to má společnýho s předchozím dílem. Ale bez závěrečné jízdy na koni, která tam je nikdo neví proč, asi někdo ze štábu má hodně rád koně. Většina filmu je spíš film z venkovského městečka, než akční film.

Kráčející skála (2004)

Takovej průměrnej film, kde se nepřemýšlí a jen řeže a řeže a taky trochu střílí. Prostě Dwayne jak vyšitej, když nahodí drsný výraz zvednutím obočí.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Výborná parodie na legendu o králi Artušovi. Monty Python je jedinečný svým ujetým humorem, který je nenapodobitelný. Jedna z jejich klasik.

Let's Dance 2 (2008)

Taneční kreace na 5* (kterých je zde požehnaně a vůbec to neškodí), zbyten tak 1* a i to je moc. Děj stereotypní a ničím zajímavej. Dialogy na úrovni mateřské školky, ještě, že jich tam je tak celkem, asi jen 15 minut filmu.

V pravé poledne (1952)

Natahovanost před závěrečnými deseti minutami, kdy šerif všechny postříli, je bravurní, ale jinak to shledávam za nijak geniální. A je zde moje oblíbenkyně Grace Kelly.

Maraton lásky (2007)

V celku velmi pobavý, ale jinak je scénář nijak neorigiální a kíčovitý. Výbornej Dylan Moran.