Temný bojovník (2014)

Vcelku povedené "historické" béčko, které nestihne nudit. Kamera je občas zbytečně roztěkaná, střih zběsilý, ale výprava je dost slušná a putování zábavné. Občas to kazí nedomrlé herecké výkony, kterým vévodí příšerně přehrávající Nicolas Cage. Naopak Hayden Christensen docela překvapil, je mi trochu líto toho hejtu, co se na něj valí. Mladá dvojice šikmookých princátek je také sympatická. Za mě vydřené trojhvězdí.

Doktor Strange (2016)

Inception na steroidech a digitální bordel v tom nejlepším slova smyslu. Parádní origin s parádním Benedictem Cumberbatchem, kterému trochu škodí střídmá stopáž. Co se příběhu jako takového týče, je to celkem přímočaré a jednoduché, ale i přesto velmi imaginativní a obsahově bohaté. Choreografie nemá chybu, stejně tak celkový vizuál. Suprová popcornová zábava.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jako rodinná pohádka to je celkem fajn, ale jako spinoff z mého oblíbeného kouzelnického světa je to spíše vlastně docela zklamání. Na celou tu zápletku okolo ztracených potvor bych se příště vykašlal - bylo to dětinské, přehnaně digitální a záživné asi tak jako Spielbergův BFG. Ovšem následný boj v ulicích New Yorku, připomínající mé oblíbené momenty z potterovské ságy, byl fajn. Kouřové monstrum z Lost sice není zrovna protivník, který bych od tohohle filmu čekal, ale účel splnilo. Za to Colin Farrell byl naprosto skvělej. I zbytek obsazení je ok, obzvlášť Dan Fogler jako zmatenej mudla. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Fantastic Beasts je pro potterovskou ságu to samé co Hobbit pro LotR trilogii. Film pobaví, to jo, ale to dějové vakuum je tam cítit.

Pasažéři (2016)

Romantika ve sci-fi kulisách. Jó, to si nechám líbit. Příběhově to je až příliš banální, ale po vizuální stránce je stále na co koukat - ať už je to průlet okolo Slunce či bílé plavky Jennifer Lawrence. Trocha akce v závěru potěší, ale film se drží spíše při zemi a rozhodně to není nic pro odborníky přes fyzikální zákony. Příjemná nenáročná zábava.

Jack of the Red Hearts (2015)

AnnaSophia Robb po letech v dobré roli. Skvělé nezávislé drama o dívčině, co se pod falešnou identitou vetře do rodiny a stará se o autistické dítě. Zpočátku spíše boj, ale po čase objeví něco, co o sobě ani netušila. Prostě vcelku klasický mírně šablonovitý příběh, ovšem velmi dobře napsaný a zahraný. Film možná místy zidealizovaný a nerealistický, ale taky lidský a hřejivý. Jen ten konec mohl být o trošičku méně otevřený.

Cesta do zatracení (2002)

Pěkný spíše komorní mafiánský příběh s parádním, ale netradičně trošičku nevýrazným Hanksem. Dobrá atmosféra, dobré herecké výkony, skvělá hudba, ale jako celek v rámci žánru nic extra výjimečného.

Neúplatní (1987)

Nevím, proč jsem se téhle pecce tak dlouho vyhýbal. The Untouchables je skvělá gangsterka, který u mě vítězí především tím, že je přístupnější než mnoho jejích slavnějších bratříčků. Je tomu především díky kladným ústředním postavám, které ze všech sil bojují proti zločinu. Costner, Garcia, Connery - ti celý film táhnou úplně s přehledem a De Niro jako slavný Al Capone už je jen takový bonbónek. Dobová atmosféra je doslova hmatatelná a i když je film spíše komornějšího rázu, obsahuje slušné množství pouličních scén, které by jako z oka vypadly dobovým fotografiím. Na pátou hvězdu tomu dopomohla prakticky dokonalá přestřelka na schodech... a taky Morriconeho hudba.

Co se z nás stalo (2015)

The Walking Dead na dánský způsob. A k mému překvapení výborně zpracovaný, technicky brilantní a dost napínavý flm. Atmosféra v prvních dvou třetinách je budována velmi umně a realisticky - rodina je uzavřena uvnitř domu a nemá tušení, co se vlastně děje. Jenže těch 80 minut je fakt málo, očekávané inferno trvá jen pár minut a závěr působí velmi useknutě. Celkovým dojmem Sogenfri působí opravdu spíše jako jen epizoda z výše zmíněného seriálu, což je trochu škoda. Mělo to rozhodně na víc. Nicméně za zombie děcko palec nahoru, na tohle by amíci koule neměli.

Tohle je náš svět (2016)

Úžasně alternativní, místy trochu znepokojující, ale pořád velmi pohodová nezávislárna s totálně božím obsazením. Herci si viditelně své role užívali (Viggův herecký projev je naprosto odzbrojující), vše od kamery až hudbu je na velmi vysoké úrovni a i pocitově je to prvotřídní zábava s množstvím menších či větších myšlenek.

Dívčí kemp (2015)

Tenhle film se dá rozdělit do dvou poměrně odlišných rovin. Komediální a dramatické. Zatímco ta komediální je nevtipná a příšerně uječená, dramatická rovina je naopak taková příjemně upřímná. Hlavní postavy jsou sympatické, ty vedlejší naopak na pěst. Prostředí je moc pěkné a působí autenticky, postavy a jejich image naopak vůbec (holt je to film pro jinou cílovku). A navíc to v mých očích táhne dolů celý ten náboženský podtext, který je do poslední chvíle v pohodě, ovšem hranici vkusu na konci přeci jen překročí. Once I Was Beehive je pro mě film plný rozporů. Byly momenty, kdy bych neváhal udělit klidně i 4*, ale také momenty, kdy bych film nejradši vypnul...