Zlodějka knih (2013)

Krásný lidský příběh a pohled na druhou světovou válku zase maličko jinak. Pohled na válku dětskýma očima, zprvu trochu naivně a s odstupem - blížící konflikt je pozorován jakoby z povzdálí. Skoro až idylická atmosféra malého německého města mě naprosto dostala, skoro až pohádkové vykreslení postav jakbysmet. Jenže je to příběh z války... and war, war never changes. Je to pravda trochu hollywood-like, vyumělkované a trochu i přeromantizované, ale čert to vem. Má to duši a závěr musí zákonitě dostat i toho největšího cynika.

Proč právě on? (2016)

Skvělá a v první polovině hodně vtipná komedie, která v půlce druhé sklouzává do klasické šablony hádek a odpouštění, ale po celou dobu se nese v tak příjemném duchu, že ji to nemám vůbec za zlé. Franco je tu naprosto božskej a jeho grimasy a střelenost táhne celý film. Nutno ale dodat, že Bryan Cranston mu skvěle sekunduje a na Zoey Deutch se zase příjemně dívá. Po dlouhé době jsem se zase opravdu upřímně zasmál a to nejen jednou. A kdo mi sežene wallpaper z Lairdovy plochy, dostane zlatého bludišťáka!

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

V porovnání s kvalitativně i stylem podobným Underworldem vychází Resident Evil zpravidla jako vítěz. A je tomu tak i teď, byť ani tentokrát to není žádný zázrak. Od začátku do konce je to příšerně sestříhaná akčně-bojová řezanice, která (ne)potěší oko nejednoho epileptika. Snaží se to být co nejvíc zábavné, ale popravdě je to už docela nuda.

Underworld: Krvavé války (2016)

Tahle série je fakt marná. Po obstojném Awakening je tu zase masivní sešup dolů do připitoměle překombinovaného scénáře a za uši tahajících dialogů. Kate Back-In-Sale v latexovém oblečku potěší - ostatně jako vždy, stejně tak pražské exteriéry a viditelně docela drahé, i když ne vždy podařené, efekty, ale jako film to moc nefunguje.

Spectral (2016)

Super vizuál, skvělí protivníci, v první polovině parádní mystery atmosféra, v polovině druhé naopak velkolepá akce, za kterou by se nemusel stydět ani hollywoodský blockbuster. Netflix jede!

Rozkaz zabíjet (2016)

Pro podobná sci-fi béčka se skupinkou mariňáků pobíhajících po lese mám slabost. A Kill Command vybočuje z řady především vymazlenými efekty. Na nízkorozpočtovku to má vskutku luxusní CGI a audiovizuál celkově. Super obraz, luxusní ozvučení, které při přestřelkách správně burácí. Scénář už je spíše taková znouzectnost, ale účel plní dobře.

Kolonie (2013)

První půlka výborná - super atmosféra, atraktivní námět a nakonec i pohledný, byť velmi digitální, vizuál. Škoda, že to nakonec sklouzlo do primitivní béčkové vyvražďovačky, kterých je na trhu kvanta. Logiku tradičně radši nehledat. Slabší 3*.

Incorporated (2016) (seriál)

Zajímavě vypadající seriál, který nechá diváka nahlédnout pod pokličku megakorporací budoucnosti. Seriálovému divákovi se určitě jako první vybaví tematicky podobný Continuum, jen s tím rozdílem, že Incorporated se v budoucnosti odehrává celý. Pilot určitě zaujme skvělou vizuální stránkou. Prachy jsou v tom skutečně vidět a proto zamrzí, že je to ve výsledku zase takový ten Syfy standard. Možná mírný nadstandard, ale pořád v tom vidím ty prvky současné Syfy produkce a to jest především nezáživný scénář a ploché postavy. Obsazení je na poměry Syfy rozhodně na výši a jednotlivé charaktery si člověk aspoň zapamatuje, ale až na pár scén Incorporated zanechá diváka naprosto chladným. Nehledě na to, že ústřední postava není kdovíjak sympatická a tak spíš seriál stojí a padá na těch vedlejších. Vyzdvihnout musím zejména Allison Miller v jedné z hlavních rolí a klasicky perfektního Davida Hewletta, který však dostal jen menší štěk. Jako ještě druhou zakončující sérii bych klidně zvládl, seriál končí dost otevřeně, ale mám takový pocit, že potenciál se i v té první sérii docela vyčerpal. Je to prostě průměr, který z hlavní vyšumí dřív, než ze sebe vykoktám Incorporated.

Assassin’s Creed (2016)

Série Assassin's Creed patřila po dlouhou dobu mezi mé nejmilejší hry vůbec. Jenže s dokončením příběhu Ezia jakoby Ubisoftu skončila jejich tvůrčí vize. Trojka už byla při nejlepším průměrná a čtvrtý díl už neměl s assassiny skoro nic společného. Přesto jsem se na filmové zpracování těšil a to především z důvodu, že hodně těží z mnohými nenáviděné sci-fi linky, kterou jsem snad i jako jeden z mála měl opravdu upřímně rád a zajímala mě. Filmový Assassin's Creed je ale především dějově naprosto nevyužitý. Po herecké i vizuální stránce nemám prakticky co vytknout. Přelety kamery nad současnými i dobovými městy jsou skvělé, CGI je TOP, veškerá choreografie soubojů rovněž stojí za to. Honička přes město hezky po vzoru herní série je supr a nechybí ani klasický "leap of faith". Film ale selhává po stránce scénáře. Sesmolit takhle přímočarý a nezajímavý děj je prostě fail jak prase. Navíc veškeré změny vůči předloze provedené ve filmu jsou spíš k horšímu - vždyť ani ten Animus pořádně nedává smysl.

Gamgi (2013)

Parádní korejská variace na americké filmy o smrtících virech. Chvilku trvá, než se věci rozjedou a ze spíše komorního dramatu se stává docela epický thriller s několika vyloženě luxusními davovými scénami. Je to napínavé, postavy jsou sympatické (malá holčička svým hereckým projevem strká všechny do kapsy) a není to kýčovitě patetické. Za mě určitě spokojenost.