Super 8 (2011)

Jména! Díky nim jsem se na film těšil jak malý kluk. Kde jinde najdete pospolu Stevena Spielberga, J.J. Abramse, Elle Fanning a geniálního skladatele Michaela Giacchina? I přes trochu uspěchaný konec neváhám udělit plný počet, protože J.J. Abrams přinesl snímek ve stylu E.T.ho, který v dnešní době strašně chybí. Na druhou stranu jsem si ale trochu nejistý, pro koho je film vlastně určený? Pro děti? Ne tak docela. Super 8 je místy docela krvavý a děcka "shitují" o sto šest. Na druhou stranu dospělé diváky naopak story z pohledu dětí může štvát a dočká se i typického moralizování, i když v hodně omezené míře. Audiovizuál je parádní, hudba Michaela Giachina krásná a "The Case" běžící při závěrečných titulkách pobavil. Já jsem si Super 8 užil a ne jenom jednou.

Paranormal Activity 2 (2010)

Dvojka je zvláštní. Sice se tu dovysvětlují některé okolnosti z jedničky, ale po stránce atmosféry to vázne. Bál jsem se, ale rozhodně ne tolik jako u prvního dílu. Jednak, podobně jako u prvního dílu, mi hned bylo jasné jak to dopadne (sem věštec či co) a jednak jsem tu herečku, co hrála sestru Katie znal ze seriálu Jericho, takže naprosto odpadla věrohodnost. Navíc je průběh strašení velmi podobný. 3*

Paranormal Activity (2007)

Tak tohle bylo hodně děsivý. Brr, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Posledních 10 minut bylo skvělých, takže za 4*.

Záhada Blair Witch (1999)

Výborný nápad, hodně hutná atmosféra, ale já se opravdově bál jen na úplném konci. A to je dle mého názoru největší chyba. Mohlo to být mnohem, ale mnohem děsivější!

2012 (2009)

Emmericha mám rád a opět nezklamal. Oddychový a v kině naprosto strhující zážitek, jen ta logika občas skřípala.

Cellular (2004)

Našláplý akční snímek jak z minulého století. Statham konečně v roli, do jaké se naprosto hodí. Herecké výkony byly perfektní (zejména dvojka Basinger/Evans), jen ta logika občas trochu skřípala, ale to je detail. Na třetí shlédnutí jsem se opět skvěle bavil a těším se na další projekci. S tak jednoduchým scénářem vytvořit tak skvělý film je umění. Me wants moar!

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Dobré pokračování, řekl bych velmi podhodnocené. Film je to, co se týče vraždění, nekompromisní a není vůbec jednoznačně kdo vyvázne a kdo ne. Civilnější pojetí mi vyhovovalo, jen se mi nelíbil docela laciný závěr. Skoro jako cliffhanger nějaké televizního seriálu, což k filmu vůbec nesedí.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Zajímavý crossover světů dvou klasik z 80. let. Kvalit originálů to sice nedosahuje, ale jedna se velice příjemné sci-fi a to je bohužel vše. Není tu nic navíc. Je to prostě jen řemeslně skvěle odvedená vyvražďovačka se super efekty.

Lovec vetřelců (2003)

Výborné béčkové sci-fi s velmi hutnou atmosférou a prostředím nápadně připomínající SGC z Emmerichovy Stargate. Docela mě to nízké hodnocení zaráží. Spader hraje skvěle, ostatně jako vždy. Efekty trochu připomínají béčkové snímky z 70. a 80. let, nicméně se nemůžu ubránit pocitu, že to k filmu naprosto sedne.

Absurdistán (2006)

Zajímavý nápad, který je místy docela vtipný, ale totálně nevyužitý. Film na jedno zkouknutí a zapomenutí.