Hvězdná brána: Atlantida - Vynoření (2004) (TV film)

Výborný pilot k úžasnému spin-offu Stargate Atlantis. Nové prostředí působí velmi neotřele a znalce potěší vedlejší role generála O'Neilla a Daniela Jacksona. Super start!

Stargate SG-1: Children of the Gods - Final Cut (2009) (TV film)

Výborná předělávka dokonalého pilotního dílu. Jsem moc rád, že odstranili scénu s nahou Sha're. Né, že bych byl nějaký puritán, ale do Stargate se to fakt nehodí. Líbily se mi vyladěné efekty brány a drobné úpravy logiky. Jediné, co bych odstranil, jsou 2 nové a opravdu hnusné animace - pohled na Abydos a záběr na hory Chulaku - které vypadají jako z trailerů na Stargate Alliance. Opravdu nehezká animace. Jinak nemám výhrad, prodloužená scéna ve vězení byla geniální! A jsem rád, že nezapomněli na památku Dona S. Davise jakožto generála Hammonda. Budiž mu země lehká.

Nebezpečná rychlost (1994)

Nesmrtelná klasika se skvělým Reevesem a nádhernou Sandrou Bullock, která ani po letech neztrácí své kouzlo. Výborná kamera, suprový stříh, výborné efekty a hlavně nekončící napětí a akce. Jeden z nejlepších akčňáků všech dob a jeden z nejlepších filmů 90. let! A Dennis Hooper je správnej šílenec, kterej mě v dětství tolikrát ve snech děsil. Škoda, že jsem tohle neviděl v kině, to musel být nášup! Minimálně kvůli téhle pecce bych u nás zavedl promítání i starších snímku, jako to mají ve Státech.

Wyattovy párky (2008)

Na tenhle film jsem se těšil hlavně kvůli Chu.. ergh... Zacharymu. A nakonec musím říci, že on je taky na této komedii jediné pozitivum (navíc holky budou určitě slintat u jedné specifické scény :D). Wieners je komedie fekální, plná trapného humoru a vlastně jsem se za celou první půlku filmu nezasmál ani jednou. V druhé půlce to bylo trochu lepší a jeden vtípek byl i skvělý. Za Zacharyho jednu hvězdu a za nějaké ty vtípky taky jednu. Tedy celkem 2* a to s odřenejma ušima. Je spousta lepších a zábavnějších filmů.

Já, robot (2004)

I, Robot je příběhově velmi nápaditý a efektně dokonalý akční nářez, který i po letech nenudí a divák jenom kulí oči na to, co se na obrazovce děje. Filmy s takovou atmosférou se už v dnešní době netočí. Zasloužených a velmi silných 5*

4teens (2011) (seriál)

Na českou seriálovou produkci docela kvalitní dílko, které je opět rozdrásáno zástupy zdejších rádoby recenzentů. Jediné, co bych vytkl, je až přílišná spisovnost mluvy teenagerů. Zábavné dílko, jen bohužel dosti odlišné od reality. Za komiks hvězdičku navíc. A nejlepší díl? Lyžák!

Druhá strana (2011) (TV film)

Upozorňuji, že komentář obsahuje drobné spoilery. Další film z produkce SyFy shledávám spíše podprůměrným. Tento film mi šíleně, ale šíleně připomínal Stargate Atlantis. Počínaje Joem Flaniganem, konče naprosto stejným místem natáčení, tedy kanadským lesem. Dokonce tam bylo pár záběru na zfialovělou oblohu, která jako by z oka vypadla jedné epizodě SGA. Příběh je velmi jednoduchý, chování postav místy dost nelogické a efekty dost nehezké. Dále bych vytkl nelogičnosti: Jakto, že v tom lese nežije více tvorů, ale pouze ty obrovské mrchy? Co třeba nějaká předimenzovaná klíšťata? Do toho všeho hraje nic moc hudba. Jako celek to je film na jedno shlédnutí vhodný třeba k nedělnímu obědu nebo jako "pohádka" před spaním. 35%

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

U tohohle dokumentu jasně převažuje forma nad obsahem. Nevím, co na to bylo pravdy, ale bylo to podáno tak bravůrně, že jsem tomu až pomalu věřil. Jen nechápu jednu věc. Emzáci se supermegaüberhypercool technologií posílaj zprávy jako obrazce v polích... Wut? Stejnak už ale odpověď vím a tou je 42. Přeberte si to jak chcete! 4*