Top Gun (1986)

Z toho filmu mi bylo zle a přitom mi je antiamerikanismus cizí. Ale už jen díky vzpomínkám na Žhavé vstřely to nemůžu úplně zatratit.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Další nádherný výlet do světa nekonečné fantazie mistra Miyazakiho. Nepatří sice mezi jeho nejlepší díla, ale je tak bezelstný a nekonfliktní, že tomu prostě nejde odolat.

Roboti (2005)

Na robotickém světě si tvůrci dali opravdu záležet, je propracovaný do nejmenších detailů až z toho přechází zrak, ale na vše ostatní se jaksi vykašlali. Příběh je sestaven z těch nejprovařenějších klišé animovaných filmů a bez jediné známky invence, stejně tak postavy, obšlehnuté podle mnohokrát viděných šablon, jsou v lepším případě nezajímavé, v horším pak vyloženě otravné ("rodiče" hlavního hrdiny). Ve výsledku to je pro mě čistý průměn, který nakonec zaokrouhluji nahoru především za několik podařených akčních a scém a za hlášku "It's fusion of jazz and funk. it's called junk!"

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jeden z těch filmů, při kterých zcela zapomente, že existuje nějaký okolní svět a hltáte každý záběr, každou větu a každý záchvěv na tvářích herců.

Na východ od ráje (1955)

Teprve u tohoto filmu jsem pochopil, proč je James Dean taková legenda. Pro to, co tu předvádí, je i genialita slabé slovo a vážněně si nevzpomínám, kdy mě naposledy nějaký herecký výkon tak silně zasáhl

Psychopat ze San Francisca (1990)

Klišovitý a zcela zapomenutelným thriller, jehož tvůrcům slovo napětí zřejmě nic neříká. Jediné, co stojí za zmínku, je Michael Keaton, ke kterému se Trávníčkův dabing výjimečně hodil.

Iron Man (2008)

Zosobnění pojmu "inteligentní popcorn". Robert Downey Jr. je samozřejmě famózní, ale chybělmi tam pro něj nějaký výraznější protihráč a vlastně i pořádné finále. Snad ve dvojce.

Goyovy přízraky (2006)

Pro mě ten film stojí a padá na Javieru Bardemovi. Právě jeho postava otce Lorenza je nositelem poselství filmu, Jeho osudy na pozadí bouřlivých historických událostí (které by si zasloužily větší prostor) mi přišly zajímavější než ty Inés, obzvláště, kyž polovinu filmu vypadá jako zombie. A nemyslím, že byl zrovna nejlepší nápad, aby Natalie Portman hrála zároveň i svou filmovou dceru. Ovšem titulní postava mi nakonec připadala úplně zbytečná. Jakoby Forman chtěl původně točit další životopis výjimečného člověka, načež z toho vyvinulo něco zcela jiného, ale postavu Goyi mu už bylo líto vyškrtnout.

Pistolník (1950)

Samotný film je jen lehce nadprůměrný western tak na lepší tři hvězdičky, ale Gregory Peck v hlavní roli má tak neskutečné charisma, že by dokázal utáhnout snad cokoliv jen svou přítomností.

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Doufal jsem, že to bude zábavně špatné, ale nakonec to bylo pouze špatné a nudné. Aspoň že tam byly hezké záběry na tropickou přírodu.