Jurský svět: Nadvláda (2022)

Proboha, jde o prehistorická zvířata, která již nežijí, tedy jen na plátně a je podivuhodné, že nic nedává smysl, že? Ehm, ale ono to smysl dává. Jde o fantazií okořeněnou podívanou, která má diváka pobavit a domnívám se, že to tvůrci splnili celkem dobře. Líbila se mi návaznost, nové nápady a nostalgie, která je víceméně tahounem tohoto dílu. Osobně jsem byl zvědavý, jak zakomponují původní hlavní trio a myslím, že to zvládli. Ano, jeden by čekal, že soužití lidí a dinosaurů bude mít nějaký hlubší smysl, ale přeci jen se jedná o Jurský park, svět, o lehkou, vizuální popcornovku, jednohubku, u které nechcete přemýšlet a jen se necháváte vtáhnout do všech těch scenérií, atmosféry, vizualizace atd. Očekávej málo a možná dostaneš více než by sis přál.

Sucho (2020)

Lehce nadprůměrná krimi, jejímž obsahem je postupné, pozvolné odkrývaní motivů dvou příběhových linek v australské, sluncem vyprahlé díře. Režie i scénář vsází spíše na jistotu a o to více mě mrzí, že tvůrci nešli o malinko dále. Znatelně jsem postrádal napětí a strach, což je škoda. Také bych si představoval lepší využití závěru děje, ale co už, i tak se mi film líbil. ,,Erica mám rád ať hraje, co hraje."

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda)

Závěr epizody ve mně uhasil veškeré naděje. Doufal jsem, že se to nestane, ale bohužel! To výjimečné setkání po letech, které v Nové naději tak fungovalo, tímto ztrácí své kouzlo, tu atmosféru a to doslova! Některým lidem by prospělo zhlédnout a pozorně poslouchat konec třetí a čtvrté epizody. Tedy rozhorovor Yody s Obi-Wanem, Obi-Wana s Lukem a hlavně Obi-Wana s Darth Vaderem.

Top Gun: Maverick (2022)

Páni, třicet šest let od Top Gunu a Maverick takřka nezestárnul. Stále je to ten švihák pilot, dobrý pilot. Za mě je všechno povedené. Combat scény perfektně natočené a prostor mezi nimi je logicky vyplněn příběhovou návazností. No a soundtrack s herci do všeho krásně zapadá jako poslední dílek skládačky. Samozřejmě to má šablonu prvního dílu, ale to se dalo čekat. Jako celek je to ale hrozně fajn, příjemné a Tom nám dává jasně najevo, že na rozdíl od jiných šedesátníků, on rozhodně nepatří do starého železa.

Batman (2022)

Na můj vkus se kolem Batmana dělalo a dělá zbytečné divadlo a pozdvižení do nebeských výšin. Temné detektivní pojetí je vítanou změnou, ale zákonitě to nemusí znamenat jakési prvenství režisérského ztvárnění. To určitě ne. Na místě tedy bude vkus diváka a osobní preference. Pattinson je dobrý Batman, horší Bruce, nicméně ze všech těch Batmanů mi sedí nejméně, když nebudu počítat Kilmera a Clooneyho. Hlavní i vedlejší příběh se mi líbil a to včetně všech postav. Vadila mi délka stopáže, jenž hraje trochu na nervy a trpělivost. Honička s novým Batmobilem, která je mnohými popisována jako nejlepší vůbec. No ehm. Nesouhlasím. Jako pěkná byla, ale že bych u ní řekl WHOW a posadil se na prdel, tak to nikoliv. Co musím pochválit je soundtrack a především práci s kamerou, Fraser prostě umí! Po třech zhlédnutí a celkovém dojmu řadím verzi Reevese za Burtona a Nolana.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po skvělé jedničce velké zklamání. Má to vše, co jsem chtěl opět vidět, ale zároveň jsem nedostal nic. Tam, kde si předchozí díl dal záležet s postupným budováním postav, jejich vzájemné chemie a příběhu, mám zde pocit, že se jedná jen o finanční ždímačku značky. Vizuální stránka je tak jediná věc, kterou mohu pochválit a i tak jsem měl místy dojem, že si tvůrci řekli ,,I s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo." Dle mého názoru by se série s absencí tohoto dílu obešla bez ztráty kytičky.

Morbius (2022) odpad!

Kde nic není, ani smrt nebere. 105 min. nevyužité stopáže. Čekal jsem alespoň něco, co zaujme mého filmového ducha, ale nestalo se. Tak jako v případě obou Venomů, i toto dílo kolem mne profrčelo bez zanechání otisků.

Tím tvrdší je pád (2021)

Přiznám se, že jsem čekal něco úplně jiného, ale i tak jsem byl mile potěšen. Ti kluci opálení mě bavili. Bavila mě dokonce i dějová linka, přestřelky a postavy, ba i hudba, tak netypická pro tento žánr. Celé je to tak FRESH a dobře se na to kouká. Nebál bych se pokračování. :-)) Jsem rád, že se v dnešní době ještě točí dobré westerny.

LEGO® Ninjago® film (2017)

V televizi jsem hledal pro svou dceru nějakou pohádku, která by ji zaujala a zrovna vysílali Ninjago. Byť se nejedná o bůh ví jakou pecku, tak přesto má film co nabídnout. 1) Kdo jako dítě neměl rád Lego? 2) Humor o kterém si myslím, že je určen skoro pro každou věkovou skupinu. Tedy až na nějakou extrémní výjimku. 3) Vizuální stránka, jenž neurazí nikoho, snad. 4) Příběh. Záměrně ho uvádím jako poslední bod. Jednoduchý až kýčovitý, přesto stravitelný a neškodný. Ale položme si otázku, prioritně pro jakého diváka je určen? Zjistěte to také.

Hněv Titánů (2012) odpad!

Jablko padlo daleko od stromu. Postrádám zde věci, které se mi na první části líbily. Bohužel v mých očích to nezachrání ani množství přemrštěných efektů.