Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Pokračovaní se mi líbilo trochu více než první film, ale nic úžasného to taky rozhodně není. Oproti jedničce má pokračování Fantastických zvířat smysluplnější scénář, naproti tomu postrádá její akční složku. Hudba takřka primitivně odfláklá a Johnny Depp charismatický jako vždy, ale neuvěřil jsem mu ani jednu rádoby temnou větu. Nesouhlasím pak s kolegy, kteří by byli pro mu prodloužit obsazenou stopáž ve filmu. Já si myslím, že ho tam bylo tak akorát. Z arogantního a vyšinutého výrazu Colina Farrella šel v jedničce strach. Kolem Johnnyho je tu spíš jakási mysteriózní aura, která se kolem něj pozvolna vytrácí s každou jeho minutou v záběru. S delší stopáží si tak myslím, že by začalo jeho ač elegantní tančení prostorem i tak trochu nudit. Takhle to celé stále důstojně ustál a to plně ve vlastním stylu, i když tedy drobně na úkor uvěřitelnosti. PS tomu nesmyslu kolem Amber Heard jsem nevěnoval pozornost nikdy a nehodlám tak činit ani nadále.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Nejslabším místem tohohle filmu je paradoxně scénář J. K. R. Byl jsem právě svědkem velice plochého vyprávění příběhu s dost zadupaným potenciálem. Efekty a hudba průměrné. Herecky pak na mě nejvíce zapůsobili Colin Farrell a Ezra Miller.

LEGO® příběh 2 (2019)

Nejslabší ze všech ostatních LEGO filmů. Kýčovité, naprosto nevtipné, nudné, nezábavné a zbytečně dlouhé, natahované jen pro sebeuspokojující pocit tvůrců, a to dokonce víc než tato věta. Tvůrci si při vymýšlení všech těch zdánlivě kreativních jinak ale pouze jen nudně konzervativních hodnot zjevně nevšimli, že se od dob, kdy bylo cool a zábavné odkazovat se na filmové klasiky, známé celebrity a dob, kdy si děti obecně ještě hrály se stavebnicí, poněkud změnil svět. To, že k horšímu, je věc jiná. Filmy o stavění v Minecraftu nebo ve Fortnite už nechci vidět vůbec, to mě zase nepochopte špatně.

LEGO® Ninjago® film (2017)

Pár momentů k zasmání to má, ale zbytek je přiměřeně infantilní cílové skupině (2-3 let věku). LEGO animaci si asi taky nikdy neoblíbím, je na mě až moc plastová a taková neútulná. Při sledování všech LEGO filmů mám pocit jako bych žvýkal víčko od PET lahve.

Městečko South Park - Malý Tourette (2007) (epizoda)

Za mě plně nevyužitý potenciál. Tohle mohlo být to nejvulgárnější co televize zažila. Zrovna tenhle seriál - takový kontent by neměl mít hranice. Pokud je má, postavil si je sám. A v téhle epizodě mi tak trochu smrdí zatáhlá ruční brzda v hlavách tvůrců s vidinou zdviženého prstu studia.

Městečko South Park - Jeffersonovi (2004) (epizoda)

Dám obě své ruce do ohně za to, že Michael Jackson NEBYL pedofil a veškerá obvinění proti němu byla, jsou a vždy budou 100% falešná!!! Toto je již asi 15 let jasně nevyvratitelnými důkazy několikrát potvrzený fakt a Michael Jackson byl po asi roce od prvního odvysílání této epizody (nijak s tím nesouvisí a opravdu doufám, že ji Michael Jackson nikdy neviděl) a po úmorném vyšetřování FBI soudně zproštěn veškerých falešných nařčení a obvinění. Pokud je někdo naprosto mediálně nekompetentní a věří i přesto slepě bulvárním lžím tato fakta se snažící zpochybnit - respektive zamlčet za účelem zisku z honby za senzací, je to jen jeho problém a jeho arogance. Pokud pominu trapné bulvární nesmysly, jakože se Michaelovi někdy rozpadal obličej nebo že by snad nedostatečně vychovával svoje děti, které například pro kontrast uvedu ve skutečnosti musely přečíst pokaždé nějakou knihu, chtěly-li po svém otci, aby jim mimo Vánoce nebo narozeniny koupil novou hračku, musím říct, že se tvůrci South Parku celkem trefili do celé té problematiky a to ještě předtím, než o ní byly dostupné relevantní informace. Za mě jsou to sice čtyři hvězdy hlavně za inteligenci a zdravý úsudek, i když poměrně tedy rozporuplné.

Městečko South Park - Umučení Žida (2004) (epizoda)

Z takové dávky černého humoru na které stojí tato epizoda, se mi musím říct trochu svíral žaludek a nemůžu se rozhodnout, jestli je to pro kontent jakým je South Park z mého pohledu dobře nebo špatně, jelikož to tak pro mě tím pádem nebylo nějak moc vtipné a to snesu opravdu hodně. Každopádně je děj této epizody silně vygradovaný konfliktem mezi extrémním antisemitismem a jakousi hebrejskou hrdostí. Což je jistým pokřiveným způsobem alespoň chvíli vtipné sledovat, ale celé je to vygradované naprosto do prázdna. Na konci se vůbec nic nestane, tedy kromě toho trapně poskakujícího rasisty (i v reálu). Že by potom alespoň tohle bylo nějak super humorné nebo alespoň poučné zakončení této epizody, to také říci nemůžu. Cartman navíc za nic z toho nebyl nijak potrestán, a tak se mi moc nelíbí celkové finální vyznění této poměrně drsné satiry, které celé stojí jen na zesměšnění vypatlanosti jisté skupiny diváků neschopných rozeznat filmovou či jinak fiktivní realitu od reality skutečné. Na druhou stranu je to díl, na který rozhodně dlouho nezapomenu a paradoxně se mi líbí, že se mi tak nelíbí. Kvituji také snahu tvůrců s každou epizodou zvedat laťku při vykreslování Cartmana jako postavy, kterou každý psychicky zdravý divák nesnáší a zároveň miluje. Chápu, že to logicky nešlo dělat do nekonečna, ale je škoda, že od toho v takové míře v následujících dílech tvůrci celkem rychle upustili.