Oblast 51 (2015)

Nevím, co si o tom mám myslet. Celou dobu jsem si říkal, jak má tenhle film geniálně vystavěný děj, který postupně krůček po krůčku skrze mé vzrůstající napětí gradoval do něčeho velkého, přímo gigantického říkal jsem si...a pak takové zklamání! Co to jako bylo? To si snad dělají scénáristé srandu ne...

Maxinožka 2 (2020)

"Maxinožka 2" je dobrý animovaný film s environmentalním poselstvím o dopadu lidské arogance na ekologii. Oproti prvnímu dílu zaznamenávám opravdu velký kvalitativní skok vzhůru a to hlavně v oblasti zábavy. Animace byla pěkná, ta se mi líbila také. Celou hvězdu k původně zamýšleným pak ale přidávám za duo medvěd a mýval. Zvlášť ten mýval byl řízek. Přeji si film, kde by byli hlavními hrdiny oni dva. V tomto měřítku mě tady totiž moc nebavily ostatní postavy, ani ty hlavní ne.

Malí obři (1994)

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že jsem se jednou zasmál, takže asi good. Tohle je infantilní content pro opravdu hodně malé děti a pro diváka jako jsem já, tam není vůbec nic zajímavého ani vtipného. Tvůrci si s tím mohli dát tu práci a pamatovat taky na ostatní.

Legenda Země Oz: Dorotka se vrací (2013)

Pěkná pohádka přímo navazující na slavný film. Líbila se mi příjemná hudba, klidné tempo vyprávění a hezká animace. Nerozumím tak velkému časovému skoku v reálném světě Alenky a v celém filmu postrádám jakoukoli špetku humoru. Mimochodem, v dnešní době považuji přítomnost dlouhých úvodních titulků ve filmu, který již obsahuje titulky závěrečné, za čistý alibismus tvůrců a umělé natahování stopáže. To říkám prosím jako člověk, který se na titulky vždy dodívá až do konce.

Kouzelný meč - Cesta na Camelot (1998)

Velice slabý příběh omotaný kolem krále Artuše a Excaliburu. Kouzelný meč je řadový příklad těch nejhloupěji natočených pohádek. Pro dospělého diváka mimořádně nudné a infantilní, pro děti zase příliš potemnělé a ničím nezajímavé. Animace je v tomto snímku také velice nuzná. Jednu hvězdu k zamýšlené přidávám za překrásnou píseň "The Prayer" od Celine Dion a Andrea Bocelliho. Alespoň něco přínosného pro lidstvo, když už nic jiného. Český dabing otřesný.

Grace (2014)

Natočit horor z pohledu první osoby byl zajímavý nápad, ale v tomto případě se jedná jen o hodinu a půl promrhané příležitosti. Do zrcadla nebo klína se můžu dívat doma 10×, na to nepotřebuji posedlou dívku. Hororové prvky tu moc nefungují a hlavní postava je příliš nevýrazná a nezajímavá na to, aby mi záleželo na jejím osudu. Jediné, co bylo zajímavé sledovat, byl ten mladý farář a jeho myšlenkové pochody při souboji jeho samotného s církevním fanatismem.

Croodsovi: Nový věk (2020)

Já jsem se teda bavil víc než u jedničky. Je to sexi animák s cool humorem a hudbou. Oceňuji i ten prezentovaný feminismus. Je fajn ukázat dětem, že akční hrdinové mohou být i jejich mamky.

Vánoční koleda (2019) (seriál)

Tvůrci se poněkud nechali unést vlastní fantazií a předvedli něco, co mělo inovativní a zajímavý začátek, nudný průběh a otřesný konec. To vše oproti předloze dějově rozvinutější, logičtější, propracovanější, ale ani náhodou lepší nebo alespoň podobně dobré.