• Fantasy

Godzilla (1954)

Po tom co jsem viděl Godzillu Minus One, jsem si řekl, že by nebylo špatný podívat se na tu úplně původní. A tak se taky stalo. Musím říct, že to nebylo vůbec špatný, na to, že je to z padesátých let. Co se týče CGI, tak to určitě bylo na tu dobu přelomový a je to cítit každým dechem. Znělka Godzilly je tak legendární, že to až není možný. Ty prvky jsou zapamatovatelný velice dobře. Co se týče děje, tak to je jednoduchý, Godzilla zase útočí a zanechává velké škody. Postavy jsou sympatický. Finále filmu je silný a depresivní zároveň, poněvadž tam někdo důležitej zemře. To je tak vše co bych k tomu řekl. 8/10 Tak tímto to všechno začalo.

Zombieland (2009)

Tak jsem se dokopal k tomuto tzv. kultu a musím říct, že to bylo vážně kvalitní dílo. Jako normální horor by to určitě nedopadlo tak dobře a proto je to komedie, navíc s Woodym Harellsonem. Musím říct, že si Woody ukradl každou scénu pro sebe, i když tam měl známé kolegy. Co se týče děje, tak ten je v pohodě, a taky je dosti jednoduchej, přežít a dostat poslední balení čehosi, co v Česku není. Prostě nějaká sušenka či co. A teď spoiler, všem se to povede. Všeci přežijou a Woody dostane co chce. Musím říct, že vždycky podpásovky těch holek měly nějakej nápad a něco do sebe. Co se týče CGI, tak bylo v pohodě. Masky jsou zde perfektní, to se musí uznat. Soundtrack byl cajk. Postavy byly sympatický. Pravidla byly dobre promyšlený. No já su spokojen a mohu doporučit. 8/10 Jako komedie to není zlý!

Madžo to jadžú (2024) (seriál)

Tohle je letos sedmý anime, který jsem dokoukal a to je teprve začátek roku. Oproti jiným rokům, kdy jsem viděl tak jedno nebo dvě, je tohle zajímavá změna. Někdy to přijít prostě muselo. Tento seriál je o něco slabší než ty předchozí. Těm děj je pomalejší a to mě kolikrát malém unudilo k smrti. Co se týče postav tak ty už byly o něco lepší. Soundtrack byl cajk. Úvodní song je velice chytlavej a ten finální je na můj vkus velice pomalý a to není úplně můj žánr. Atmosféra by se zde dala krájet. Je to brutálnější, než jsem očekával. Nebyly tam úplně hektolitry krve, ale nějaký mučení a tak dále. Animace je solidní. Dabing je v pohodě. Konec je otevřenej, takže by nebylo od věci oznámit druhou sérii, když je tady ještě tolik věcí, které se zde dají dělat. Je to cajk anime, jenom je to dosti slabý. 7/10 Brutálnější než bych čekal!

Ore dake Level Up na Ken - Season 1 (2024) (série)

Anime, který mě překvapilo, jelikož jsem na něj neměl takový očekávání. Tento seriál se nezdá, ale je kvalitnější než by se čekalo. Hnedka první díl mě dokázal neskutečně vtáhnout do děje a tudíž jsem s tím pak už nemohl přestat. Děj je zajímavej. Animace je nádherná. Akční souboje jsou naanimovaný perfektně. Postavy jsou sympatický, sledovat Jinwooa bylo zajímavý a to jeho postupný zlepšování se bylo taky kvalitní. Nejlepší část seriálu je asi druhý díl, kdy jsou tam naprosto přesílení záporáci a ta zoufalost z toho dílu přímo čiší. No a zbytek seriálu taky není zlej. Finále seriálu je kvalitní a má dosti otevřenej konec, takže očekávám 2. sérii. Soundtrack je velice kvalitní. Úvodní song je velice chytlavej a ten finální je už o něco slabší. Já su s tímto anime spokojen a už jen vyčkávám na oznámení 2. série. 10/10 Zase otevřenej konec.

Duna: Část druhá (2024)

Nemám slov! Jsem úplně odrovnaný. Tohle byl masterpiece jak cyp. Možná jsem po té jedničce tomuto filmu moc nedůvěřoval, ale tohle bylo něco neskutečnýho! Když jsem viděl ty přemrštěný recenze na ČSFD musel jsem se smát, teď ale se všemi souhlasím. Tento film nepatřil k mým nejočekávanějším, ale říkal jsem si, že na něj vyrazím a tak se stalo dnes 4.4.2024. Do teď nebyla úplně příležitost, ale já jsem vyčkal a vyplatilo se. Začátek byl hodně nudnej a mizernej, jak ale čas šel bylo to lepší a lepší, až to došlo do bodu kdy jsem na to čuměl a otevřenou hubou a hltal každý další záběr a scénu. Tento film je velký. Obsahuje neskutečně nádherné kamerové záběry, nádherné CGI, perfektní herce, perfektní děj, perfektní akci, perfektní budování vztahu mezi hlavními hrdiny, no a všude přítomnou velkolepost. Většina věcí v tomto filmu je tak obrovských až vám tuhne krev v žilách a jste zhrozeni a zároveň odrovnáni a fascinováni, až z toho jde pomalu strach. Všudypřítomná dechberoucí atmosféra tomu filmu pomáhá ze všeho nejvíc. No a ten konec tak na ten ještě dlouho nezapomenu. To se ani nedá popsat jak jsem se u toho cítil, byl jsem normálně ohromen. Film bohužel skončí otevřeným koncem, to trochu zamrzí, ale výslednému filmu to ani miniaturně neuškodí. Nemám slov a dlouho je mít ještě nebudu, tomuhle říkám blockbuster jednadvacátého století! 10/10 Národe český, tohle byl masterpiece! (Olympia - 4.4.2024)

Kekkon jubiwa monogatari - Season 1 (2024) (série)

Milé překvapení toto anime. Koukl jsem se na to, protože mě to dost lákalo a nebo proto, že jsem prostě chtěl vidět nějaký anime. A v tomto případě jsem si vybral dobře. Možná je to Ecchi, ale i tak je to kvalitka. Prakticky všechny postavy byly sympatický, a tak jsem se vždy těšil na další díl. Děj si mě lehce získal, protože to bylo opravdu zajímavé, já mám rád fantasy, takže tohle byla hodně solidní jízda. Ta erotika tam byla jen do počtu, protože si mě nejvíc získal zajímavej děj a sympatický postavy. Opening song je chytlavej a finální ještě chytlavější, takže v tomto případě jsem s hudbou spokojen. Humor je kvalitní, několikrát jsem se dost zasmál. Těším se však na druhou sérii a co všechno přinese, po tom otevřeným konci. 10/10 Milé překvapení, troufám si říct.

Duna (2021)

Upřímně nekapim, kde to vzalo tak dobrý hodnocení. Chápu je to přelomový, vizuál je nádherný, kamera božská, ale přece jenom se mi to zdá mírně nadhodnocený. Herecký výkony jsou zde perfektní. CGI je taky nádherný. Děj je zajímavej, ale přece jenom to má otevřenej konec a to já u filmů úplně nemám rád. Trochu mě mrzí nepřítomnost v kině, ale člověk nemůže stihnout všechno že jo!? Tento film vidím už podruhé a opět se utvrzuju v tom že to je na mírně delší. Těch 155 minuty mi spíš přišlo jako 183. Chápu tu délku, Duna je obsáhlý téma a do jednoho filmu se to samozřejmě nevejde. O to se snažil David Lynch a všichni víme jak ten film dopadl. Moc dobře ne. Herecký obsazení je hodně solidní, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa, Timothée Chalamet, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Zendaya, Dave Bautista a samozřejmě můj oblíbenec David Dastmalchian, který je známý pro umění zahrát duševně narušené jedince a tady to bylo taky na podobný způsob. Já si spokojen a už se těším až si zajdu na druhý díl a tentokrát do kina! 8/10 Zdá se to býti mírně nadhodnocený!

Arrow (2012) (seriál)

Tak a je to, po půl roce mám dokoukáno a co bych o tom ještě dodal? Bude mi to mírně chybět, to ne že ne, bylo to o něco lepší než Flash (2014) a The Flash (1990). Stále se to má ale co učit, protože ta sedmá série byla vážně děsná. Nejslabší série v celým arrowverse, troufám si napsat. A to jsem zatím viděl jen 3 seriály, takže se to každou chvíli může změnit. Největším problémem arrowverse vždy byly lokace a CGI. Není to jako Flash u kterého se postupem času začalo CGI zlepšovat čím dál víc, ale tady se to spíš zhoršuje, nejlepší CGI bylo v šesté sérii, to byl takovej vrchol ledovce. No a lokace už jsem probíral v recenzi na sedmou sérii, takže už k tomu nemám co napsat. Soundtrack je dojemnej a zapamatovatelnej. Songy neomrzí, teda pokud to není nějakej odpad. Herecký výkony jsou v pohodě, není to jako Red Death (Javicia Leslie) ve flashoj, která opravdu neuměla hrát. Děj seriálu je zajímavej, jenom těma flashforwardama to trochu pojebali. Nejlepším záporákem seriálu je Deathstroke a nejslabším je Ra's Al Ghul, který byl zahrán dobře, ale prostě se neuměl prodat a ta linka s ním byla velice slabá. Mezi nejlepší série bezesporu patří první, druhá, pátá a šestá. No a ta nejslabší je sedmá. Nejlepším dílem celého seriálu je Kapiushon, 17. Díl 5. Série, který má neskutečnou atmosféru a je natočen tak, že mi malém spadla čelist. Nejhorší díly pak jsou Star City 2040 (S07E16) a Ztracený kanár (S07E18). I přes tyto dvě šílenosti jsem si seriál velice užil a bude mi chybět. 9,5/10 Tak a je šlus!

Arrow - Série 8 (2019) (série)

Po té nudné 7. sérii a perfektním rozloučením s Felicity jsem doufal, že se to bude ubírat zajímavějším směrem. No prakticky jsem měl pravdu, ale zase tu byl strašlivě pomalej rozjezd. Tato série se nese v duchu nostalgie, takže se podíváme úplně na všechny významnější lokace kde se tento seriál odehrával. To mi přišlo zajímavý, alespoň mohl člověk zavzpomínat na začátky seriálu. Ty přiblblý flashforwardy zde ještě tvůrci museli pořádně podojit, protože tady hrají "důležitou" roli. Jako neříkám nic, ale spojení těchto dvou časových linií do jedné nebylo zase tak strašný. Bylo zajímavý sledovat debaty s jeho dospělýma dětma, to stejný platí pro Diga. Takže se tyto "děcka" přidali k Oliverově cestě nostalgií a během toho na něj změnili názor. Mezi nejlepší díly určitě patří třetí, pátý a samozřejmě ten desátý, ten poslední. Ve třetím díle se Oliver naposled rozloučí s Theou. V předchozí sérii mi chyběla Theina reakce na to, že má sestru a i zde mi to chybělo, tohle by tvůrci určitě neměli přehlížet. V pátém se naopak Oliver naposled rozloučí s Anatolym, kterého jsem si během celého seriálu velice oblíbil, navíc ho hraje David Nykl, takže o české zástupce není nouze. No a v desátém díle se všichni rozloučí s Oliverem a většina ze zemřelých vstane z mrtvých. A taky se Emiko potká s Theou a Moirou, emoce v tom necítím a tak je tato šance na poslední dobrou scénu totálně zprasena. Roy požádá Theu o ruku a ta samozřejmě souhlasí, protože je konec seriálu a dávalo by to samozřejmě smysl. Nejslabší díl je určitě devátý, který měl být pilotem pro nový seriál Green Arrow and The Canaries, který naštěstí nikdy nevznikl. Samozřejmě že se ty flashforwardy neuzavřeli a tak si ten konec můžeme jen domyslet. Děj byl v této sérii rozhodně zajímavější než v té předchozí. Taky to dost rychle uběhlo. Soundtrack byl v pohodě. Akce byla fajne. Lokace byly opět slabota. Celý pohřeb byl neskutečně emotivní. Většinou ty konce seriálu jsou dojemný a tady to mohu jen potvrdit. Kdo však byl v této záporákem? Byl to snad Mar Novu nebo samotná Crisis? Tato otázka mě bude ještě dlouho vrtat hlavou. No a celý crossover je naprosto skvělý, ale přece jenom Earth-X navždy zůstane mým nejoblíbenějším! A to je tak vše co bych k tomu řekl. 8/10 Oliverova cesta nostalgií je právě u konce.

Arrow - Série 7 (2018) (série)

Troufám si říct, že tohle byla nejslabší série celého seriálu a taky největší zklamání celého seriálu. Tato série měla příležitost stát se tou nejzajímavější, ale něco se pokazilo a stala se tou nejnudnější. Největším problémem celé série je nudný děj a příšerné flashforwardy, u kterých budete trpět stejně jako já. Co se týče CGI tak si velice pohoršili, chvilkama se na to ani nedalo dívat. Ten oheň ve vězení byl tak lacinej, že jsem se nevydržel nesmát. Po dějové stránce je to odfláklý jak sviňa, celý seriál netušíte kdo je hlavním záporákem, je to Diaz, Dante, Emiko nebo snad devátý kruh? Nejbližší tomu je asi Emiko. Linka s Emiko byla jedna z nejzajímavějších z celé série, ale to finále, to bylo otřesný. Jsou zde zajímavě natočené díly jako třeba prostřednictvím dokumentu nebo výslech u kterého se nám představuje celý příběh daného dílu. Dokonce se vrátí i Rory, ale jen na jednu scénu v dokumentu, takže zklamání. Soundtrack se dal. Kamera byla pěkná. Akční souboje byly cajk. Lokace nikdy nebyly silnou stránkou Arrowverse, a tak se většina akčních scén odehrává ve skladech. A už to začíná být ohranější než deska Waldemara Matušky. Bylo to rozběhnutý dobře, jenže to postupem času začalo upadat na kvalitě a to se projevilo i do hodnocení celé série. Výplňových dílů je tady přehršel. Jediný dobrý je devatenáctý, který vypráví příběh ohledně Diga a jeho nevlastního otce. No a o flashforwardech se ani nehodlám bavit, to je odpad už od pohledu. 6/10 Mělo to naději, ale postupem série ta kvalita upadala razantně dolů!