• Fantasy

Diova krev - Série 1 (2020) (série)

Tak mám další seriál za sebou a můžu říct, že jsem spokojen. Seriál je vlastně jenom o řecký mytologii a je to hodně fajne. Já jsem do toho byl vtáhnut a i když se mi nechtělo koukat zrovna na toto, tak jsem si řekl, že to má krásnou animaci a zajímavej děj a to mi pomohlo sám sebe přesvědčit, abych se koukl na další a pak další díl. No jo je to se mnou složitý. Včera, čili 29.2. jsem si dal tři díly a finále, když byl tak významný den. Jak už jsem psal, má to krásnou animaci, i když dvě postavy jsou úplně autentický a to mě docela vytrhávalo z děje. Přežil jsem to, jak můžete číst. Soundtrack byl taky fajne. Každý díl měl vždycky jiný úvodní název. Jeden díl to bylo ohnivý, další to bylo modrý jako voda a tu originalitu oceňuju. Děj je dosti zajímavej. Héra je mrcha, to bezesporu, srala mě tam celým seriálem. No a finále je taky hodně solidní a perfektní co se týče animace. No a finální scéna zřejmě predikuje 2. Sérii, která doufám, že vyjde. Já su spokojen a mohu jen doporučit! 8/10 Ta animace je vážně kvalitní!

Bastard (2023)

Mads Mikkelsen je kvalitní herec, dokázal to už v nespočtu rolí, dokonce i ve Strangovi, a tady to dokazuje též. Film je dost uzemněný, ale za to je dosti drastický. Nějaký mučení tam bylo, to ne že ne. Nějaká vražda a krev taky. Ale taky tam bylo budování vztahů tří hlavních postav a záporák je pěknej zmrd, kterýho chcete celej film oddělat. A když už se to stane, tak jste spokojeni, takhle jsem to alespoň četl na výrazu ostatních lidí, co byli se mnou v sálu. Soundtrack je fajn. Herecký výkony jsou povedený, samozřejmě válí Mads. Akce tam byla, ale jen troška. Celý film je vlastně o tom, že Mads chce získat šlechtický titul a panství, když vypěstuje na vřesovišti brambory. Nebudu spoilerovat, ale bude to velice komplikovaná cesta až k prvnímu výhonku. Já jsem si tento film velice užil a mohu jen doporučit. 8/10 Schinkel je šílenec, to bezesporu! (Art - 23.2.2024)

Narcos (2015) (seriál)

Tak a je to, dokoukal jsem seriál plný narkobaronů, brutality, krve a drog, ale bylo to naprosto perfektní! Tento film je o vzestupu a pádu největšího narkobarona a já jim to žral celým seriálem. Tohle je perfektní seriál, já se u něho celou dobu bavil, i přes to, že 3. série byla o poznání slabší. První série mapuje Pablův vzestup a má dosti otevřenej konec, po tom co Pablo uteče z La Catedral. Druhá série je ještě lepší než ta první a vypráví hon na Pabla, který neskončí ničím jiným než jeho smrtí. Já se od toho nemohl odlepit a žral jsem celou sérii od začátku do konce, protože to napětí bylo neskutečný a ta atmosféra byla napjatá jak blázen. No a pak je tu třetí série, kde se agent Murphy už neobjeví. Třetí série nás zavede z Medellínu do Cali a ten rozdíl je znát, sice to má hodně dobrou atmosféru a některý díly jsou opravdu masterpiece, ale to už bohužel na předchozí dvě série nestačí. Herecký výkony jsou naprosto perfektní. Takovej Wagner Moura podal životní výkon a ten hněv z něho jen sršil. Soundtrack je naprosto perfektní, do teď nemůžu zapomenout na úvodní song Tuyo, kterej je opravdu chytlavej. Jako za mě je to perfektní seriál, jenom nám tam neukázali Pablova bratra, což by mohlo být taky dost zajímavý. 10/10 Wagner Moura v životní roli!

Narcos - Season 3 (2017) (série)

Bylo to o dost slabší než předchozí dvě série. Bez Wagnera Moury to už prostě není ono. Ten si v předchozích sériích kradl všechny scény pro sebe a tady to bratři Rodriguezové sotva dokáží. Z Medellínu jsme se přesunuli do Cali a to bylo zajímavý. Jsou zde samozřejmě kvalitní díly, ale ten začátek je neskutečně slabej. V předchozích sériích se už ve třetím díle stal nějakej zvrat nebo něco a tady to jelo pomaličku, polehoučku, nic neposrat a máme to v suchu. Soundtrack je opět naprosto perfektní. Úvodní song je stejný, ale ten opening je předělán, což dává smysl, když už se ten seriál nevěnuje Pablovi. Plukovník Martínez se zde objeví v prvních pár dílech, ale prakticky hned se něco stane a on už se tam do konce série neobjeví. Celou sérií mě tam neskutečně sral David, syn Miguela Rodrígueze, kterej si myslel, že je středem vesmíru. Menší spoiler agenta Murphyho už tady neuvidíte. Celý to stíhání kmotrů z Cali je perfektní a já si to užíval. Stejně tak zatčení obou bratrů. Celá linka Jorge Salcedy je skvělá a ta atmosféra je taky dosti nepříjemná. Jo, atmosféra je jak v celé sérii tak v celým seriálu naprosto nepříjemná a nervydrásající. Sice je to slabší než předchozí dvě série, ale nevyhýbejte se tomu. 8,5/10 Bratři Rodriguezové to už prostě na desítku neutáhnou.

Bob Marley: One Love (2024)

Jo, toto bylo fajn. I když reggae není můj šálek kávy, tak už jsem plno písní od Boba v minulosti slyšel a většina tam zazněla, takže jsem spokojen. Film nás hned hodí do centra dění a tím je koncert, který má sjednotit Jamajku (menší spoiler nepovede se to). A taky nám ukáže pokus o vraždu právě Boba. Celý film je hodně zajímavej a já jim to žral od začátku do konce. Herecky je to zahráno perfektně a dějově je to taky fajn. Sice je to mírně slabší, ale silný momenty a scény se tam najdou. Soundtrack, tak o tom nemusím ani mluvit, ne? Samozřejmě byl nařachanej. Životopisný film, jak má být. Je to rozhodně lepší než nějakej slaboučkej Rocketman, ale na film Spatřil jsem světlo to bohužel nemá. 9/10 I když není reggae můj šálek kávy, tak jsem si to užil! (Olympia - 22.2.2024)

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Musím konstatovat, že druhá série je mnohem lepší než ta první! Tohle je herecký koncert všech zúčastněných. Wagner Moura je naprosto perfektní, to už dokázal v první sérii. Ta nenávist, která z něho celou sérii sršila, byla neskutečná. Tohle je důkaz kvalitního herectví. Soundtrack je perfektní. Úvodní song se mi vryl do paměti tak, že už ho z hlavy jen tak nedostanu. Všichni zúčastnění herci jsou skvělí! Tvůrci to obsazení vybrali vážně perfektně. Plukovník Carrillo se vrátil, takže o drsný scény tady nebyla nouze. Všechny díly jsou naprosto dechberoucí a všechny si zaslouží uznání, ale ze všech nejlepší je samozřejmě díl čtvrtý a sedmý, hlavně kvůli konci. Všechny díly obsahují naprosto nepříjemnou a dosti drásající atmosféru a já se od toho nemohl odlepit. Sice jsem sledoval jeden díl denně, ale i tak to vždy stálo za to. Finále posledních dvou sérií je tady natočeno naproto perfektně. Vlastně celá ta cesta Pabla Escobara tady byla skvělá a na jeho konečný pád jen tak nezapomenu. Celým seriálem mě srala jeho matka, ale naštěstí už ve třetí sérii nebude. Já jsem velice spokojen a taky dosti překvapen a mohu ze srdce doporučit. 10/10 Tak toto byl masterpiece!

Bílé peklo (2001)

Mohlo to být solidní, ale kdyby tam přece jenom byly ty titulky během toho co se mluvilo rusky, tak by to mnohem lepší. Polovinu filmu se tam mluví rusky a to mě dost vytrhávalo z děje. Nakonec jsem to nějak přežil a dokoukal jsem to. Je to hodně zajímavej snímek, něco na způsob filmu Ten dvanáctý, který je taky o přežití. Akorát tam to se to odehrávalo v Norsku, tady je to na Sibiři. Nehostinné podmínky vždycky dokážou dosti potrápit a tady je to taky velice přesvědčivě ukázáno. Taková finální scéna v kostele mě dojímá ještě teď, to je důvodem naprosto depresivní atmosféry. Celý putování je natočeno velice kvalitně a já se u toho bavil. Nakonec samozřejmě všechno dobře dopadlo a všichni šli spokojeně domů. 8/10 Kdyby tam ty titulky byly, tak je to ještě o něco lepší!

Ten dvanáctý (2017)

Tak toto bylo něco skvělýho! Lépe zahraný válečný snímek se jen tak nevidí, i když vzpomeňme na Pád třetí říše. Takže nakonec vidí. Ale to není důležitý. Ten film vás na začátku zahákne a do samotného konce vás nepustí! A to je samozřejmě důkaz kvalitního filmu. Celý boj o přežití je natočen a zahrán naprosto perfektně. Já od toho nemohl odvrátit zrak. Atmosféra je neskutečně nervydrásající a je taky dost silná. Soundtrack pomalu nezazněl. Nějaký to mučení tam být muselo, když je to ten válečný film. Finální scéna z přejíždění hranic mě dostala a já pak nemohl ani mluvit. Objeví se zde i Jonathan Rhys Meyers, který ztvárnil ambiciózního skopčáka, který se zuby nehty snaží dostat hlavního hrdinu, jak je pravděpodobný, nepovede se mu to. Ale dost spoilerů, já ten film prostě doporučuju, takže tak. 10/10 Nějaký mučení samozřejmě muselo být, to by jinak nebyly skopčáci.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Představuji vám nejlepší Star Wars film. Návrat Jediho jsem vždy ze srdce miloval, takže se na něj po té době podívat byla nostalgie jak sviňa! Má tomto filmu je skvělé naprosto vše a to je co říct. Možná ti Ewoci jsou slabší, ale i tak je tam o dětinskej humor postaráno. Luke se tady konečně dozvídá pravdu o svém otci a Yoda umírá. To je hodně silná scéna, co si budem. Leia v bikinách v Jabbovým paláci je k nezaplacení. Palpatine si tady krade každou scénu pro sebe a vy máte chuť ho každou chvíli uškrtit. To je důkaz kvalitního herectví. Herecky je to nařachaný solidně a zahraný ještě líp. Všechny scény s Vaderem a Lukem jsou naprosto perfektní a u toho si kdejakej fanoušek pošmákne. Nepříjemná a drásající atmosféra je cítit celým filmem. Soundtrack je skvělej, říkám to furt, ale John Williams je božan. Finále je naprosto božský, jak útok na hvězdu smrti 2, boj syna s otcem nebo souboj Ewoků proti AT-ST. Nejlepší jsou samozřejmě ty rodinný neshody ve výběru stran. No a pak je tu závěrečná scéna kde všichni slaví a forceghosti samozřejmě nesměli chybět. To bylo snad poprvé co mi u této ságy ukápla slza. Zvrat, kdy se Leia dozví od Luka pravdu je taky hodně silnej. Nejsilnější scénou je však finální rozprava mezi synem a otcem, kde vidíme Vadera bez masky. Já tento skvost mohu jen doporučit! 10/10 Myslím, že v soutěži o házení kouzelným dědkem máme vítěze.

Madam Web (2024) odpad!

Tak toto je moc! Jak si někdo může dovolit natočit ve 21. století takovou mrdku? Já měl fakt chuť z toho sálu utéct, ale protože jsem tam nešel sám, tak jsem se překonal a vydržel tam. Je to teda neskutečná mrdka a dost jsem u toho trpěl. Na tomto filmu je příšerný naprosto všechno! Herecký výkony, děj, scénář, CGI, akční souboje, probliky do budoucnosti a kamera. Jediný co je tak trochu v pohodě je soundtrack a Isabela Merced. Jak Dakota Johnson, tak Sydney Sweeney jsou dost hrozný a dost mě tam srali. Ale kdo mě nejvíc sral byla Celeste O'Connor, ta byla naprosto příšerná a její hraní ještě horší. Ani záporák nějak nevynikal a byl tam dost zbytečnej. No a horší finále jsem snad ještě neviděl! O tom nemá cenu se ani bavit. Možná je poslední scéna celkem v pohodě, ale ta film nezachrání! 0/10 Ani kvůli Merced tu jedničku nedám! (Olympia - 16.2.2024)