• Fantasy

Nozomanu fuši no bókenša (2024) (seriál)

Jednoho dne jsem si takhle seděl u počítače s tím, že nemám na co koukat (když nepočítám Arrowa), a tak jsem si řekl, že bych se mohl podívat na nějaký anime a nejvíc mě zaujal právě Rentt Faina. Podíval jsme se na první díl, na druhý díl a byl jsem do toho vtáhnut neskutečným způsobem. Byl jsem z toho odrovnaný. Bohužel pak jsem si musel počkat týden na další díl. Delší čekání jsem snad ještě nepocítil. Ale teď už k recenzi. Animace byla nádherná, opening song byl děsnej, nedalo se to poslouchat, za to ten finální je mnohem lepší. Postavy byly sympatický. Děj byl zajímavej, ale myslel jsem si, že se to bude ubírat jiným směrem, nevadí, vždycky se nezadaří. Soundtrack byl pěknej. Akční souboje byly naanimovaný dobře. Finále seriálu jsem, troufám si říct, očekával akčnější a zajímavější. I přes to slabší finále jsem si ten seriál velice oblíbil a žasl jsem nad tím, jak mě dokázal tento seriál vtáhnout. A teď jen očekávám oznámení 2. série. 10/10 Rentt Faina překvapil!

Panenky na útěku (2024)

Když je možnost zajít si na dvojkino, neváhám a vrhám se po tom hlavou a tak to bylo i 22.3., kdy jsem si zašel na neposkvrněnou a právě na Panenky na útěku. Očekávání nebyly moc vysoký, chtěl jsem na to jít s chladnou hlavou a s vypnutým mozkem, musím říct, že to byl chytrý tah, jelikož jsem si výsledný film velice užil. Je to lesbická komedie a je natočena sakra dobře. Tempo filmu je hrozně rychlý a film prakticky hned uteče. Humor je kvalitní, nebyly tam úplně trapný joky, takže za mě spokojenost. Soundtrack byl solidní. Děj je prakticky o ničem, jen cesta z bodu A do bodu B a do toho nějaký ty odbočky. Konec filmu je slabý, ale dá se. Na miniaturní role se zde objevili Matt Damon s Pedrem Pascalem, takže co se týče obsazení, vybrali to dobře. 8/10 Šílená lesbická komedie, co na to víc říct? (Velký Špalíček - 22.3.2024)

Neposkvrněná (2024)

No tak bylo to slabší než jsem očekával a Sydney Sweeney taky nebyla nejlepší. Ten nápad byl zajímavej, ale to provedení bylo vážně tragický. Většina otázek nebyla zodpovězena a film skončí tím nejšílenějším způsobem. Krev tam je, brutalita taky a happyend, kdo ví? Jak už jsem psal, Sydney nebyla nijak skvělá, ale silný scény tam měla. Film uteče jako voda, ale to filmu moc nepomáhá. Všichni zúčastnění jsou pěkně prohnilý a všichni za to budou pykat, teda až na doktora, kterej si jen tak odkráčel. Mám plno otázek, jako třeba kdo a proč tam byli ti zakuklenci. Na to film bohužel neodpověděl, a tak jsem dosti zklamaný. Soundtrack byl cajk, kamera byla pěkná no a lekačky žádný nebyly. No a o tom šíleným konci ani nemluvě. Za mě to bylo docela slabý. 6/10 Za tempo filmu! (Velký Špalíček - 22.3.2024)

Krematorium (2024) (seriál)

Věděl jsem do čeho jdu a právě díky tomu jsem si to velice užil. Pokud máte rádi černý humor, tak tento seriál je přímo pro vás. Humor je tu na skvělé úrovni, je jasný, že se to nebude líbit všem, ale dejte tomu šanci. U tohoto seriálu se budete buď smát, umírat nebo slintat nad Marií Annou Kupcovou, která je opravdu pěkná ženská. Mezi nejlepší díly patří bezesporu ten první a šestý. Mezi nejslabší naopak patří druhý a třetí. Ten zbytek se dá. Soundtrack je fajn. Herecký výkony jsou skvělý. Herci jsou skvělí, válí především Jirka Lábus, který si krade každou scénu pro sebe. Humor je božskej. V posledním díle jsme zjistili proč se to všechno děje a to byl zvrat jak sviňa. Za mě spokojenost a mohu jen doporučit! 9/10 Buď u toho budete umírat nebo nepopadnete dech, nic mezi tím!

Manjummel Boys (2024)

Moje první zkušenost s Mollywoodem dopadla překvapivě dobře, jako samotný film. Tento film vás na začátku zklame ale postupem času je to lepší a lepší a od pádu do propasti film zajede do úplně odlišných kolejí a zachytne vás a nepustí do samotného konce. Příjemný překvapení byly český titulky, který nebyly hozeny do Google překladače, jako tomu bylo u Fightera, ale tady to aspoň vypadalo. Sice tam bylo pár hrubek, ale to k těmto filmům prostě patří. Film se na začátku tváří být nudnou komedií, ale nakonec se přemění na dobrodružnou jízdu plnou nepříjemné atmosféry a boj o holý život. Celá záchrana je naprosto nepříjemná a vy postavám do samého konce fandíte aby všichni přežili. Natočena je perfektně, atmosféra a herecký výkony tomu ještě pomáhají. Herci jsou solidní, postavy se mi občas pletli, ale nakonec jsem každého rozeznal. Dokonce se objevil i George Maryan, který ztvárnil ve filmu Leo Napoleona a od té doby si ho pamatuju. A tady byl taky perfektní. Když je někde tenhle člověk, tak o humor není nouze. Jo a taky se mihl ve filmu Ayalaan. Soundtrack je perfektní, bohužel taneček nebyl, ale to se dá přežít. CGI tady nebylo, pokud si dobře pamatuju. No a to finále, kdy si matka jedné z postav něco uvědomí, stojí za to. Já jsem překvapen a mohu ze srdce doporučit. 9,5/10 Kde je George Maryan, tam o humor není nouze! (Velký Špalíček - 16.3.2024)

Zprávičky (2010) (pořad)

Nostalgie jak sviňa!

Ahsoka - Season 1 (2023) (série)

Zazvonil zvonec a Ahsoky je bohužel konec. Tedy aspoň 1. Série, pokud druhá ještě někdy vyjde a já sakra doufám že jo, protože to má otevřenej konec a já doufám, že se to někdy v budoucnu uzavře. Tohle bylo snad poprvé, kdy mě postava Ahsoky v první půli seriálu neskutečně srala. Postupem série byla ale lepší a lepší. Soundtrack byl velice solidní. Postavy byly skvělý. Tohle je jeden z mála seriálů, který jsem viděl s dabingem a musím říct, že u některých postav se původní dabéři vrátili a u některých bohužel ne, jako třeba u Thrawna nebo Anakina a to český fanoušky hold zamrzí. CGI bylo pohledný a pěkný. Atmosféra byla díl co díl lepší a víc a víc dechberoucí. Co se týče dílů. Na začátku to bylo slabší, ale od čtvrtého dílu to byla desítková záležitost. Některé návraty postav byly skvělý a rozhodně zahřáli věrné fanoušky této série u srdce, včetně mě. Já jsem s tímto seriálem neskutečně spokojen a nenávidím otevřené konce, což se nevyhnulo ani zde a já nutně nahned potřebuju 2. Sérii. To čekání bude nekonečný a to mě sere. 10/10 Když nepočítám fakt, že jsem si každý díl do šestého vyspoileroval, tak jsem neskutečně spokojen a můžu jen doporučit!

Čarodějnictví (2023)

Tento film mě na karlovarském festivalu neskutečně zajímal, bohužel jsem se na něj nedostal a tak jsem se na něho podíval první den v roce 2024. Musím konstatovat, že film je dosti slabý a pomalý. Herecký výkony jsou v pohodě, ale to tempo celýho filmu, to je strašlivě natahovaný a nudný. Nic zajímavýho se tam vlastně nestane, jenom dvě děti přemění na psy. Ta hodina a čtyřicet minut uteče tak pomalu, že vám to přijde jako hodiny tři. Ale abych filmu nekřivdil, tak nápad je zajímavej a bez nějaké smrti se to neobejde. Němci byli zahraní solidně a vy jste je celým filmem nenáviděli, tak jsem to aspoň pociťoval já. Tohle je důkaz kvalitního hraní. I když je film prakticky o ničem, tak já jsem si ho užil. 6,5/10 Tak dá se, to ne že ne.

Arrow - Série 6 (2017) (série)

Trvalo to přibližně měsíc, ale už jsem dorazil ke konci a teď už mi zbývají poslední dvě série. Jo ani tahle série neztratila na kvalitě a já si troufám říct, že je jedna z nejlepších. Už na začátku mě to dokázalo neskutečně vtáhnout a zdejší hádka týmu byla naprosto perfektně natočená, ta atmosféra by se dala krájet. Všechno se to vlastně odehrálo po svatbě. A celej rozpad byl také perfektně zahrán a natočen. Záporáci se dali, jak Cayden James tak Díaz, ale už to nemělo takovou atmosféru, jako když město pustošili Prometheus s Deathstrokem. Tato série se nese v navrátivším duchu, pár postav se zde vrátí a díly s nimi jsou k nezaplacení. Tady je taky nutné říct, že někdy budete Olivera nenávidět a někdy mu budete fandit, takhle jsem to celou sérií pociťoval já. Finále série je slabší ale pořád dosti kvalitní. Bohužel zde zemře jedna z hlavních postav, takže ani o smutné scény tady není nouze. Když jsem se díval na první díl tak mě hned trklo, že tohle nebude jako předchozí série, protože co se týče kamery, akce a kulis tak si dost polepšili. Také jsme přišli o flashbacky. A ani to CGI už nevypadalo tak příšerně. Tato série také obsahuje nejsilnější crossover, protože tam také někdo zemře. Vždycky když ten crossover vidím mám slzu na krajíčku. Jak jsem říkal, je to jedna z nejlepších sérií, takže mohu jen doporučit! 10/10 Konečně jsme se dozvěděli kdo je Vigilante!

Kočka a pes: Šílené dobrodružství (2024)

Tak toto bylo něco příšernýho. Tušil jsem že to bude pěkná mrdka, ale že až taková, tak to bych opravdu nečekal. Upřímně ani nevím co k této slátanině mám napsat, protože tady je příšerný naprosto všechno. Ve filmu hrál Philippe Lacheau, kterého jsem si ve filmu Super-Blb docela oblíbil, ale tady byl naprosto příšernej, neměl jedinou dobrou scénu, jako snad všichni přítomní. Děj byl příšernej a strašlivě nudnej. Herci byli nesnesitelní. Postavy byly strašlivě nezajímavý a zahraný úplně na hovno. Teď se však přesouváme k tomu nejhoršímu, což je za mě CGI. CGI je v tomto filmu naprosto ale naprosto odporný, hnusnější CGI jsem snad za poslední dva roky neviděl. Soundtrack nic zajímavýho. Kamera byla děsná. Střih taky nebyl žádnej skvost. Výprava byla o ničem, celej film se odehrává na dálnici a to je docela nuda, co si budem. Tento film prostě postrádá všechno. Hraje si to na dojemnej film, kterým není. Jediný co se dá pochválit je akce a Franck Dubosc. Za zmínku stojí Reem Kherici, která si ode mě odnáší cenu za nejhorší výkon roku. A to je teprve březen. 2/10 Hnus, šeď, nikdy víc a adios! (Velký Špalíček - 8.3.2024)