• Fantasy

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Doufám, že to nebude vadit, když jsem neviděl monarch, ale nebylo to špatný. Děj byl zajímavej. Některé postavy jsou zde využity k velice zajímavým věcem. Tempo bylo hodně rychlý, takže film rychle utekl. Je tu pár navrátivších postav, pár nových a některé se už ani neuráčeli ukázat, jako třeba Millie Bobby Brown. CGI bylo velice pěkný. Škody co napáchali Godzilla s Kongem jsou opět nespočitatelný. Soundtrack je perfektní, zazněli i Kissáci, takže já jsem spokojen. Humor je kvalitní. Mini Kong byl taky docela vtipnej. Mám však menší problém s výplňovýma scénama v trailerech, které se pak do finálního filmu nedostanou, třeba tady tomu tak bylo a to mě dosti štve. No tak ale svět není dokonalej a musíme brát i ty negativa. Hlavní potvora filmu Scar King je tady dosti chabej a nezáživnej. Není pro naše dva titány velkou hrozbou a nakonec je lehce poražen. Jediná jeho silná stránka je jeho otrok Shimo, který mu tak nějak pomáhá s tím naše dva titány zastavit. Co se týče humoru, tak jsem se smál i tomu opičímu, takže to znamená že su taky opica, no tak nevadí. Nebyl to špatný film a já mohu jen doporučit. 8/10 Ten Scar King je fakt takovej chabej. (Olympia - 11.4.2024)

Godzilla vs. Kong (2021)

Tak a je to tu, dlouho očekávaný crossover dvou obrovitánských rivalů, kteří se perou na život a na smrt. Tento film začne docela vtipně, Kongovým budíčkem a jeho dalšímy zvyky. Pak se nám představí 2 nové postavy a jede se dál. Trvá snad půl hodiny než se ti dva konečně poperou. První souboj vyhraje Godzilla, která nakonec odplave pryč. Celý film se taky řeší nějaká dutá země, která podle přítomných neexistuje. Nakonec se samozřejmě zjistí, že opravdu existuje. Pak následuje cesta do duté země, která byla natočena kvalitně a postupný probádání nás zavede do chrámu Kongů, kde Kong objeví novou zbraň, kterou by mohl použít proti Godzille. No a tak se taky děje. Následuje potyčka v Hongkongu kde zvítězí Kong, ale má vykloubený rameno. No a pak se zase řeší Mechagodzilla, která potrápí naše dva titány. Menší spoiler, nakonec tu Mechagodzillu porazí. Do celýho filmu ještě zasahuje Millie Bobby Brown a Brian Tyree Henry, kterej do toho filmu vnáší správnou dávku humoru. Co se týče postav, tak ty jsou sympatický. Soundtrack je cajk. CGI je pěkný. Souboje jsou perfektní, opět je tam obrovský množství škod, takže já si nestěžuju. Za mě spokojenost. 9/10 Brian Tyree Henry do toho filmu vnáší správnou dávku humoru!

Godzilla II Král monster (2019)

Druhý díl je už o poznání lepší než ten první, i když má pořád nějaký ty chyby a nesrovnalosti. Děj ubíhá rychleji než v předchozím díle. Jsou tu zajímavější monstra oproti Muto, jako třeba Ghidorah, kterej byl krvelačnej až hrůza. Postavy byly sympatický. Taková Millie Bobby Brown si mě postupem času začala získávat. Herečka Vera Farmiga, známá pro svou roli Lorraine Warren ve filmu V zajetí démonů, mě tady srala každou scénou. Ta její postava je šílenec a blázen, kterej chce obětovat lidstvo. No tak co říkáte, podpořili by jste ji v tom? Já třeba ne. Soundtrack byl cajk, jak songy, tak téma hudby. Dokonce zde zaznějí původní prvky soundtracku z padesátých let. Akce je tady opravdu dost a následky to má nemalé, pár měst se zničí, ale co čekat když jde o Godzillu? CGI bylo hezký. No a to je tak vše, co bych k tomu řekl. Mohu jen doporučit. 8/10 Každý souboj tady má nemalé následky!

Kong: Ostrov lebek (2017)

Musím říct, že to bylo mnohem lepší než nějaká unuděná a zdlouhavá Godzilla. Tohle naopak utíkalo hrozně rychle, tempo filmu je tedy mnohem rychlejší než u Godzilly. Navíc tady nemusíme čekat takovou dobu než se objeví. Co se týče záporáků, tak nejsou o moc lepší než Muto. No a pak je tu Samuel L. Jackson, kterej je tu opravdu skvělej, stejně tak Tom Hiddleston a Brie Larson. Co se týče soundtracku, tak songy byly opravdu kvalitní, chytlavý a tak dále. Neříkám nic, ale Kong je teda zatím zajímavější než samotná Godzilla. Tento film je nařachaný všemožnýma barvama a já si nestěžuju. Takže co se týče vizuálu je to opravdu kvalitní záležitost. Nevím, co si mám myslet o podtitulkové scéně, která je předzvěstí pokračování, kterého jsme se však nikdy nedočkali. 9,5/10 Ten vizuál je opravdu krásnej!

The Son of Kong (1933)

Lepší než předchozí díl, co si budeme nalhávat. Děj ubíhá mnohem rychleji než ten předchozí. Postavy jsou sympatický. Hlavní hrdinka je pěkná. Scény s Mini Kongem jsou vtipný, možná se bavím nad trapným humorem ze třicátých let, ale aspoň můj život není úplně nudnej. Speciální efekty byly pěkný a akční scény taky. Denham se zdá být nadčlověk když vlastníma rukama dokáže skolit strom. Superman takzvaně. Finále filmu je docela depresivní, ale já si to užil. Je to určitě lepší než předchozí díl a já mohu jen doporučit. 9/10 Lepší než první díl.

King Kong (1933)

Tak tohle bylo překvapivě dobrý. Dokonce zde byl i nějakej ten humor, což bych u tohoto filmu a u třicátých let teda nečekal. Tento film si oblíbil jeden rakouský malíř, takže na tom opravdu něco bude. Vtip samozřejmě. Ale co se týče děje, tak ten si mě ulovil hnedka na začátku. Ubíhá to docela rychle a to je velký plus. Navíc jsou zde sympatické postavy, pěkný speciální efekty a solidní finále. Tento film je už hodně starej, ale pořád má svoje kouzlo. Je to kult to se . musí uznat. Já doporučuju. 8/10 Je to kultovní snímek.

Godzilla (1954)

Po tom co jsem viděl Godzillu Minus One, jsem si řekl, že by nebylo špatný podívat se na tu úplně původní. A tak se taky stalo. Musím říct, že to nebylo vůbec špatný, na to, že je to z padesátých let. Co se týče CGI, tak to určitě bylo na tu dobu přelomový a je to cítit každým dechem. Znělka Godzilly je tak legendární, že to až není možný. Ty prvky jsou zapamatovatelný velice dobře. Co se týče děje, tak to je jednoduchý, Godzilla zase útočí a zanechává velké škody. Postavy jsou sympatický. Finále filmu je silný a depresivní zároveň, poněvadž tam někdo důležitej zemře. To je tak vše co bych k tomu řekl. 8/10 Tak tímto to všechno začalo.

Zombieland (2009)

Tak jsem se dokopal k tomuto tzv. kultu a musím říct, že to bylo vážně kvalitní dílo. Jako normální horor by to určitě nedopadlo tak dobře a proto je to komedie, navíc s Woodym Harellsonem. Musím říct, že si Woody ukradl každou scénu pro sebe, i když tam měl známé kolegy. Co se týče děje, tak ten je v pohodě, a taky je dosti jednoduchej, přežít a dostat poslední balení čehosi, co v Česku není. Prostě nějaká sušenka či co. A teď spoiler, všem se to povede. Všeci přežijou a Woody dostane co chce. Musím říct, že vždycky podpásovky těch holek měly nějakej nápad a něco do sebe. Co se týče CGI, tak bylo v pohodě. Masky jsou zde perfektní, to se musí uznat. Soundtrack byl cajk. Postavy byly sympatický. Pravidla byly dobre promyšlený. No já su spokojen a mohu doporučit. 8/10 Jako komedie to není zlý!

Madžo to jadžú (2024) (seriál)

Tohle je letos sedmý anime, který jsem dokoukal a to je teprve začátek roku. Oproti jiným rokům, kdy jsem viděl tak jedno nebo dvě, je tohle zajímavá změna. Někdy to přijít prostě muselo. Tento seriál je o něco slabší než ty předchozí. Těm děj je pomalejší a to mě kolikrát malém unudilo k smrti. Co se týče postav tak ty už byly o něco lepší. Soundtrack byl cajk. Úvodní song je velice chytlavej a ten finální je na můj vkus velice pomalý a to není úplně můj žánr. Atmosféra by se zde dala krájet. Je to brutálnější, než jsem očekával. Nebyly tam úplně hektolitry krve, ale nějaký mučení a tak dále. Animace je solidní. Dabing je v pohodě. Konec je otevřenej, takže by nebylo od věci oznámit druhou sérii, když je tady ještě tolik věcí, které se zde dají dělat. Je to cajk anime, jenom je to dosti slabý. 7/10 Brutálnější než bych čekal!

Ore dake Level Up na Ken - Season 1 (2024) (série)

Anime, který mě překvapilo, jelikož jsem na něj neměl takový očekávání. Tento seriál se nezdá, ale je kvalitnější než by se čekalo. Hnedka první díl mě dokázal neskutečně vtáhnout do děje a tudíž jsem s tím pak už nemohl přestat. Děj je zajímavej. Animace je nádherná. Akční souboje jsou naanimovaný perfektně. Postavy jsou sympatický, sledovat Jinwooa bylo zajímavý a to jeho postupný zlepšování se bylo taky kvalitní. Nejlepší část seriálu je asi druhý díl, kdy jsou tam naprosto přesílení záporáci a ta zoufalost z toho dílu přímo čiší. No a zbytek seriálu taky není zlej. Finále seriálu je kvalitní a má dosti otevřenej konec, takže očekávám 2. sérii. Soundtrack je velice kvalitní. Úvodní song je velice chytlavej a ten finální je už o něco slabší. Já su s tímto anime spokojen a už jen vyčkávám na oznámení 2. série. 10/10 Zase otevřenej konec.