Den, kdy se zastavila Země (2008)

4/10 aneb taková nuda, že jsem u filmu musel dělat ještě několik dalších věcí abych neusnul. Klasický americký katastrofický biják s neprokreslenými postavami, nezajímavým soundtrackem a přiblblým příběhem. Reeves sice hrál fakt skvěle, za to Connelly její role nesedla. Film tedy doporučit nemohu.

Taková je Anglie (2006)

8,5/10 ane velmi silný film který se přibližuje na úroveň American history x. Film který vás provede hned třemi částmi. Klasickým životem dítěte, následně punkem a skončí to u extrémistických skinheadů. Příběh je tedy velmi silný, leč pro někoho může být lehce i více ohraný, protože se pořád jedná o nějakou tu mezirasovou nenávist a takových témat je v dnešních filmech už dost. Hned ze začátku si všimnete naprosto úžasné kamery a výběru hudby, která vás bude snímkem nadále provázet. Herecké obsazení je neskutečné, všichni hrají tak jak mají a všechno do sebe prostě tak krásně zapadá, až je krása na to dívat. Jediná věc která mě zklamala, byla absence jakékoliv hlubší myšlenky či úvahy. Bohatě by zde stačil nějaký citát, ale bohužel jsem se nedočkal.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

8.4/10 a takto tísnivý pocit jsem už dlouho u žádného filmu nezažil. Speak no evil je psychologický thriller s klasickou zápletkou, ale zpracován tak skvěle, že jakékoliv klišé, či ohranost jste zde schopní odpustit. Herecké výkony jsou neskutečné, fakt máte pocit, že ty lidi znáte a ke každému si automaticky tvoříte potřebné empatie. Atmosféra se postupem času zvyšuje a každá scéna je tak nepříjemnější a temnější. Avšak největším kouzlem těchto napínavých scén je fakt, že se nejedná o scény akční, krvavé nebo nějaké plot twisty. Jedná se pouze o scény, kdy pár lidí stojí nebo sedí v jedné místnosti a napětí mezi jejich vzájemnými vztahy je na drátku. Na tenkém praskajícím drátku, zavěšeném nad nekonečnou propastí věčné temnoty. Konec je marasoidní vyvrcholeni, které však není vůbec nucené a vy z něj máte pak o to horší pocit. Doporučuji.

47 metrů (2017)

8/10 tísnivý, klaustrofobický, napínavý a zábavný. Takový tenhle film byl. 47 metrů je filmem pro milovníky potápění a parádní atmosféry. Žraloci se zde samozřejmě také objeví, a věřte, že jen jeden to nebude. Snímek na plno využívá své málo využitelné lokace a doslova z nich vyždímává vše co se dá. Jasně, když u filmu zapojíte hlavu, budete si asi klepat na čelo, ale když u toho vypnete a začnete si to užívat, dozajista vás to odmění.

Mělčiny (2016)

7,4/10 aneb skvělý letní survival thriller který vás na dovelené u moře dozajista potěší. Filmy se žraloky mají své kouzlo. To nemůže nikdo popřít. A Mělčiny jsou filmem s tímto kouzlem zmáknuty na jedničku. Jasně, není to žádné převratné dílo. V žádném ohledu to nijak nevyniká, ale jako jednorázový film na pobavení to bohatě stačí. Herecky je to docela pohoda a vizuální efekty jsou velmi věrohodné. Doporučuji tedy všem nepřátelům velkých mořských oblud.

Sebevražedný oddíl (2016)

4/10 aneb jeden z nejhorších group heroes filmů. Tahle recenze nebude obsáhlá. Je to prostě nuda.

Galaxy Quest (1999)

7.4/10 tak to si teda nechám líbit. Galaxy quest je film na humorové úrovni Stopařova průvodce po galaxii. Takže pokud jste fanda Stopaře, tohle si náramně užijete. Samozřejmě je to nutné brát s obří rezervou a koukat na to můžete jako příznivci, ale taktéž i odpůrci Star treku. Film má tedy příjemné obsazení, skvělý humor, strašné CGI efekty.. No ve zkratce vše co k tomu patří.

Men (2022)

4.5/10 co to do háje bylo Garlande!? Abych byl upřímný, film jsem zkoukl jen kvůli artové povinnosti. Už z traileru jsem byl schopen rozpoznat, že děj zde asi úplně pro mě nebude a světe div se, nemýlil jsem se. Většinou takovéhle nejednoznačně pojaté snímky velmi oceňuji a dávám jim ve světě kinematografie přednost, jenže je mi jasné, že ne vždy, se autor trefí svým dílem do středu diváckého srdce. Film je po vizuální stránce naprosto úchvatný. Každý záběr má něco do sebe, zpívající chóry, či melodie ozvěny působí skvěle a atmosféra (tuším že Anglie) je bezesporu bezmezná. Obsazení není hvězdné, ale za to zas příjemné. Postavy, leč mi přišly dost neprokreslené, na hodinu a půl dlouhý film dostačující. Co jsem od filmu čekal, to jsem nedostal a neberu to jako špatnou věc, protože mé očekáváni byl nějaký bezduchý anglánský dramatický a lehce hororový snímek s jednou lekačkou a zbytečným koncem. No a co jsem dostal? Dostal jsem naprosto absurdní film, pojednávající o, no vlastně ani nevím o čem, s folklorovým nádechem a přikořeněný pořádnou dávkou nechutných zhýralostí, u kterých jsem nechápal jejich význam v tomto filmu. A další věc kterou jsem nepochopil je co tímhle tím chtěl autor světu vzkázat. Předpokládám, že však sám režisér o tom nemá zdání a chtěl prostě jen zapůsobit a vytvořit něco nového. Zda se opravdu jedná o převratný a nový počin, o tom velmi silně pochybuji, ale nepochybuji o tom, že je možnost, že se mé hodnocení a pohled na tento zajímavý snímek jednou změní.

Černý telefon (2021)

6.5/10 a Ethan Hawke je totální šílenec! Na Black phone jsem měl fakt dost velké očekávání. Vypadalo to temně, tajemně a mysteriózně. Bohužel je to v závěru tak trochu jinak. Film vám sice nabídne skvělé vizuální zpracování, pár napětím vyhrocených scén, jeden fajn jumpscare, příjemnou atmosféru a velmi dobré herecké výkony mladých herců, jenže k dosažení slibovaného žánru horor to má daleko. Jako thriller to funguje výborně, osobně bych sice pár věci poměnil, ale když přivřeme obě oči tak se to dá. Co mě ale opravdu vytočilo, byla ta filmová naivita. Protože takhle jednoduše se dostat z takové šlamastiky.. To mi hlava nebere. A když si to tak vezmete, tak ke konci nedojde ani k pořádné gradaci, či úctyhodnému vyvrcholení. Což mě mrzí. A mrzí mě i fakt, že je většina záhadných věcí ve filmu nevysvětlena, či úplně pohřbena do nějaké neexistující dějové linie o které si můžete tak maximálně nechat zdát.

Vítejte v džungli (2003)

3/10 a konečně vím, jak začalo Rockovo džunglové dobrodružství v každém novém filmu. Řeknu to takhle, koukat na to v dnešní době je vyložené utrpení. Ve filmu není nic nového, nic zábavného a pranic vtipného. Herecké duo mi vůbec nesedlo, ba naopak jsem měl pocit, jako kdyby každý z přítomných herců hrát přímo musel pod nějakým donucením, nebo výhružkou smrti, ale jak též mohli herci vědět, že smrt by byla tehdy na místě vhodnější :D