Sociální síť (2010)

7.2/10 a i když vás, stejně jako mě, vznik Facebooku vůbec nezajímá, dívat se na to dá. Hlavním zdejším tahákem jsou velmi dobré herecké výkony drtivé většiny herců, skvělá hudba a výborné vizuální zpracování, ano, uznávám že to Fincher umí. Na druhou stranu, byl pro mě samotný příběh nedostatečně poutavý a já tak ztratil dvě hodiny koukáním na něco co jde mimo mě. Na stranu třetí si však myslím, že pro každého uživatele podobných sociálních sítí se může jednat o dosti zajímavý počin a doporučil bych se na to mrknout už jen z principu. Bonusem je, že film působí jako velmi kvalitně zpracované drama.

Klub rváčů (1999)

9.6/10 a byť Finchera dvakrát nepreferuji, a knižní předlohu jsem pár let zpátky nudou nedočetl, tohle bylo něco úžasného. Musím se přiznat, že mi chvíli trvalo dostat se do příběhu a užívat si ho. Na začátku jsem byl možná až trochu skeptický, jenže jak uběhlo pár desítek minut, film jsem si zamiloval. Norton a Pitt hrají naprosto bezchybně a jsou neuvěřitelně REÁLNÍ. Tedy tak mi aspoň připadali. Tylerovy monology jsou úžasná věc, kdy si mnohdy řeknete: ale vždyť on má pravdu! Příběh se tedy začíná rozehřívat a nám dává zakusit zborcené osobnosti, anarchii, rabování a novou skupinovou terapii pro svět v jakém žijeme. Snímek na mě ale hlavně působil velmi odlišně od ostatních podobných filmů, za což jsem ale samozřejmě hodně rád a film má u mě o to větší hodnotu, protože jak říkám, bylo to reálné..

Riddick: Kronika temna (2004) odpad!

1.8/10 kdysi bych udělil hvězdy i dvě, za nějakou tu snahu a herce, jenže asi pořádně zpřísním hodnocení a začnu tomu dávat to, co si opravdu zaslouží. Čili u Kroniky temna je sice diskutabilní i ta jedna hvězda, (protože jsem to na rozdíl od prvního dílu dokoukal bez přetáčení), ale i tak jsem se musel dost překonat a ten odpad si to právem zaslouží. Pokud máte chvíli čas, řeknu vám proč. Je to nepopsatelná, ohraná nuda se špatnými CGI efekty, na kterých je film docela dost podložen, naprosto katastrofální scénář, který jde proti všem pravidlům kvalitně zpracovaného vyprávění příběhu, velmi slabé akční scény, nudný děj, v podstatě nulový zvrat, všechno super očekávatelné a celé to na mě působilo zbytečně. Děkuji a nedoporučuji!

610 metrů nad zemí (2022)

5/10 no a když se to vezme kolem a kolem, tak to stačí. Fall má u mě teda hlavně zklamání, protože když se mu ve mě nepodařilo vyvolal ten strach snad sni jednou, tak po zbytek filmu koukat na vysokou věž fakt sranda není. Jediné plus je dobrá kamera.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Tak teda fakt nevím, co si o tom mám myslet. Ocitnou se zde chvíle jak čtyřhvězdičkové, tak odpadové a mé pocity z tohoto filmu jsou tak rozporuplné, že nebudu hodnotit číselně.

Lesní rituál (2017)

8.5/10 a jestli jste stejně jako já, fanda folk hororových filmů, Rituál vám nesmí uniknout. Filmy z horského, lesního a polního prostředí prostě miluju a Rituál mi umožnil ponořit se do své lásky hodně hluboko. Ono se stačí podívat na plakát a už víte, že to bude jízda. Předlohu od Nevilla jsem nečetl a upřímně mě to mrzí, protože si dovedu představit ten skvost. Možná si to ale jednou přece jen přečtu, protože něco takhle výjimečného se zas tak často nevidí. Kombinace lesního survivalu, pořádného folku a švédské mytologie je zaručená sázka na jistotu. Příběh je velmi poutavý a svižný. Postavy jsou skvěle propracované a dokáží být i zábavné. Atmosféra je velmi těžko slovy popsatelná, už od začátku se to začíná stupňovat a vyvrcholí to až na skvělém konci. Kamera je v lesích využitá fakt dobře a umožnuje nám víc proniknout do příběhu. Místy je to pořádně temné, mysteriózní, strašidelné a znepokojivé, tak jak to má být a já si to naprosto užil.

Černočerná tma (2000) odpad!

1.5/10 no a těchhle hloupých, klišoidních, beznápadových a ohraných scifi akčňáku už mám po krk. Pitch Black je jen souhrn těch nejhůř, na kameru natočených scén, nejhorších střihů a dialogů. Postavy jsou naprosto vymleté a jejich chování vzorově odpovídá mému hodnocení. Akce a CGI jsou mizerné a naprosto všechno ostatní je zbytečné. Nedívejte se na to, je to jen ztráta vašeho času, sám jsem to skoro celé popřeskakoval a i tak málem umřel nudou.

Fontána (2006)

7.9/10 aneb Fontána dokazuje, že Aronofsky je kromě perfektního režiséra i vrcholový umělec. Velmi silný filmařský i umělecký zážitek, který vás nechá o věcech jako takových trochu přemýšlet, a to i za předpokladu, že stejně jako já, by jste si nesmrtelnost nevybrali, ani kdyby vám za to zaplatili. Skvělý Jackman hraje neskutečně emotivně a to až v takovém měřítku, že mě jedna scéna málem emocionálně dostala. Škoda, že nebyla vyhrocená trochu víc, pak vím, že bych si i pobrečel :D. Perfektně propracovaná vizuální stránka působí sem tam jako halucinogenní trip a hudba je vybraná přesně na míru do každé scény. Je mi líto, že zde nemohu uvalit těch pět hvězd, ale i přes všechny řečené klady, mi ve filmu něco chybělo. No, třeba to objevím při dalším zhlédnutí.

Inherent Vice (2014)

7.7/10 no, tohle si rozhodně nechám líbit. Skrytá vada, film, který je těžší, než se na první pohled zdá. Joaquin Phoenix mě opět naprosto odpálkoval svou hlavní rolí. Postava Doca mi totiž neuvěřitelně sedla na srdce a kdybych někdy dělal topku filmových postav, umístila by se hodně vysoko. Snímek je velmi dobře obsazený, zahraný a perfektně natočený (opravdu se mi během sledování nechtělo věřit, že se jedná o film z roku 2014, protože snímek schválně svým obrazem působí jako mnohem starší kousek.) Celé to má velmi příjemnou "vyhulenou" a pohodovou atmosféru, ale někdy to dokáže být i vážnější, popřípadě smutnější. Sice je škoda, že se to docela dost zaměřuje na kriminální stránku zločinu a policie, což u takových filmů moc nemusím. A mínus také je, že má celý film docela nevyužitý potenciál a celý ten příběh je takový nudnější, myslím že by to šlo udělat záživnější, ale jinak je to fakt pecka.

Top Gun: Maverick (2022)

8,9/10 aneb konečně vím, který sequel je ten nejlepší. Po katastrofální jedničce, přišel po dlouhé době druhý díl, který překonal všechny mé očekávání. Už jen první scéna, kterou považuji za nejlepší scénu z celého filmu, mě doslova zabořila do křesla. Neskutečně skvělá kamera, propracované střihy a perfektní barvy. A tak to je po celý film. Cruise vypadá pořád stejně mladý a hraje stále lépe. Všechny scény ve stíhačkách jsou fantastické, prostě radost pohledět. Stopáž je tak akorát, uteče to docela rychle a konec je v pohodě. Vřele tedy doporučuji i přes to, že se vám jednička nelíbila.