Wrestler (2008)

7.4/10 a byť nejsem fanda jak wrestlingu, tak ani sportovních filmů, pod taktovkou mistra Darrena Aronofského se dá zvládnout vše. Režie výborná, herecké výkony perfektní, scénář dostačující a kamera průměrná. Příběh, je jako takový, dost jednoduchý, a přišel mi lehce neoriginální. První polovina filmu je zpracována precizně a zejména zápasy působí krutě a místy až abnormálně, což je super. Problém jsem však měl se samotným koncem, který byl dost uspěchaný a celkový pocit z něj se u mě dá vystihnout frází: "uuumm meeh". (Ano, prostě jsem tam chtěl vidět tu poslední řežbu, když už nic.) Snímek tedy za vrcholové dílo nepokládám, avšak i přesto si myslím, že se jedná o nadprůměrné drama se skvělými postavami a výborným hereckým výkonem Mickeyho Rourkea.

Víly z Inisherinu (2022)

6/10 tolik nadějí jsem do toho vkládal, a nic z toho. O filmu The Banshees of Inisherin jsem ještě před vydáním smýšlel jako o očekávaném dramatu roku, které se se svým scénářem a nápaditostí umístí aspoň v letošní TOP 5. Bohužel to vůbec není pravda. Scénář sice opravdu velmi kvalitní je, a místy i pravdivě hluboký, jenže vše ostatní (tedy krom kamery a vznešeného Irského prostředí), stojí za nic. Vedlejší postavy mi byly nesympatické, tempo zdlouhavé no a děj? O čem to jako mělo být? O rozpadu přátelství? O osamění? Nevím, ale ať už to bylo o čemkoli, nebavilo mě to.

Pařba ve Vegas (2009)

7.6/10 a Phillipsovy režijní postupy se mi začaly moc líbit. Hangover, film o té největší pařbě, ve kterém mi chyběla jen jedna jediná věc. Ta největší pařba. Někdo mi může namítat, že je to tak natočeno záměrně, ale i tak mu řeknu, že má naprostou pravdu. Hangover pro mě z davu dalších párty filmu vyčnívá hlavně proto, protože ukazuje to, jak to po takové akci může vypadat. A daří se mu to skvěle. Ovšem aby mě The Hangover dokázal přimět udělit pět hvězd, musel by mi tu Pařbu ve Vegas taky ukázat. Herecké obsazení je vybráno přiměřeně jednotlivým postavám a scénář, který je trošku slabší, je rozhodně vtipný a trefný. Kamera je perfektní, záběry vás díky dobrému stínování a třesavé kameře rychle vtáhnou do děje, no a režisérský styl se panu Toddovi upřít nedá.

Volejte Saulovi - Série 1 (2015) (série)

7.7/10 nepopírám fakt, že je Jimmy charakter plný nadějí a potencionálního rozvoje, ba naopak jsem si tím jist. Bude však pouhopouhý právník schopen překonat učitele chemie na střední škole? Otázka možná zní zajimavě, ale konečné řešení nemám/mám. Myslím si však, že to bude velmi obtížný úkol, zejména pro fantastického Gilligana. Saul funguje na stejném principu jako BrBa a to je i můj největší problém. Breaking bad, svým postupem vyprávění příběhu, předběhl dobu a dokázal vytvořit seriál od kterého se díky častým zvratovým scénám nedá odtrhnout. Ale i když je vypravovací systém BrBa  na jedné z nejlepších úrovních, nevím jestli se mi na to všechno chce dívat znovu v podobě Saula, když mi v mysli bliká myšlenka že to BrBa netrumfne. No, nechám to každopádně otevřené a možná se k tomu jednou zase dokopu.

Aftersun (2022)

2/10 no to snad ne. Na film Aftersun jsem narazil naprosto náhodně a podle plakátu jsem usoudil, že to stojí za vzhlédnutí. Nestojí. Aftersun jen mistrovsky plýtvá vaším drahocenný časem. Film je po příběhové stránce o ničem. Doslova. Herci předvádí průměrné výkony, avšak postavy jimi hrané jsou otřesné. Žádná chemii, žádné sympatie a budete jim přát smrt. Jde vidět, že se tvůrci snažili snad o nějaký ART, ke kterému má však ve skutečnosti snímek dost daleko a podlouhlé záběry tak působí velmi nuceně a zdlouhavě. Jediné pozitivum zde tvoří krásná kamera, díky které nehodnotím odpadem.

Mariňák (2005)

6.9/10 "fůů, Sam Mendes, velkolepý Americký režisér, natočil válečné drama zkoumající psychiku vojáků bez války, to bude paráda! A jak lze z mého hodnocení poznat, trochu jsem se spletl. Pokud jste viděli Kubrickovu Olověnou vestu a líbila se vám, vězte, že Mariňák lepší nebude. J. Gyllenhaal sice hraje velmi dobře, po vizuální stránce je film taktéž snesitelný, jenže problém se nachází ve slabém scénáři a bídném ději. S tím už nikdo nic neudělá.

Velká ryba (2003)

6,4/10 a Tim Burton jede opět mimo mě. Velká ryba mi nesedla jak sympaticky, tak hlavně příběhově. Přál jsem si důstojné drama s nápaditými myšlenkami, ale dostal jsem v podstatě jen dobrodružnou pohádku s prvky dětinského fantasy a ošklivě přeslazený konec. I přesto všechno si však stále myslím, že si film najde své fanoušky a spoustě ostatním dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Projekt X (2012)

8,1/10 a možná je mé, (pro někoho) přepálené, hodnocení skutečně jen důsledkem toho, že jsem ostatní mega-party filmy přehlížel a doposud neviděl. Hodnotím ale samozřejmě nezaujatě a tudíž mi to vyšší hodnocení nezbývá než nedat. Projekt X, je pro mě naprosto dostačující oddechovka obsahující perfektní kameru, občasné zachichtnutí a především atmosféru, pronikající přes obrazovku až k vám. Herecky docela příjemné, scénář puberťácký "slabý" a k tomu je to celé zaobaleno v americkém stylu. Skvěle prožitých 84 minut.

Na západní frontě klid (2022)

4/10 bohužel opravdu nemohu jinak. Film je pro mne, milovníka knižní předlohy, obrovským zklamáním. Snímek postrádá vše dobré co kniha obsahovala a když už se zde něco lepšího objeví, s psaným originálem se to nedá ani z dálky srovnat. Avšak nejhroznější věcí na filmu byly postavy. Ano, ten kdo kdy četl Remarquea, moc dobře ví, jak krásné a skutečné postavy dokáže napsat. A tvůrci snímku si asi řekli, že by s tím byl jejich film moc dobrý a tak se na něco jako rozvoj postav, vztahy mezi nimi a důraz na jejich ve válce umírající duši, zdaleka vybodli. Herci podávají průměrné výkony, stopáž je zbytečně natahovaná a na něco jako emoce zde můžete zapomenout.

Pan Church (2016)

6,7/10 klasický přeslazený film pro masové obecenstvo. Film který se snaží být dojemný, emotivní a smutný, je ve skutečnosti dost nezáživný a vnucený. Kdybych film točil já, nejspíš bych kladl větší důraz na postavu Pana Churche a dal tak Eddiemu Murphymu do scénáře nějaké větší a hlubší monology, aby se i Eddie dokázal pořádně vyhrát. S většinu ostatních věcí jako je například hudba, scénář, herecké obsazení či příběh jsem neměl nějaký větší problém a myslím si, že je film jako takový emocionální průměr dostačující.