Ajťáci (2006) (seriál)

Nekompromisní britský humor = maximální spokojenost.

Jezero smrti (2008)

V rámci žánru, byť ho nemám tak nakoukaný, jsem přesvědčen, že se jedná o něco famózního. Gore, herecké výkony a  tíživý závěr.. To vše šlape jako hodinky.

Barbie (2023)

Gerwig se jakýmsi zábavným způsobem, směrovaným výhradně na feminní půlku obecenstva, snaží reflektovat problematiku patriarchátu a ženské "méněcennosti" v dnešní společnosti. Takže je jasné, že je film přeplněn feministickou propagandou, která mi však nepřišla nějakým zvláštním způsobem efektivní, spíš to ve mě evokovalo pocit, že si režisérka prostě musela dupnout a nějakým způsobem tento problém vynést na světlo, (jakoby to před ní nikdo jiný neudělal), a asi jí bylo jedno jak to v závěru dopadne, hlavně ať to je. Na druhou stranu jsem se u filmu bavil poměrně dobře a mnohokrát se i zasmál.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Hra o trůny je něco tak VELKOLEPÉHO, že začnete pochybovat o vévodství ve světě fantasy, které zaujímá Pán prstenů. Vývoj postav, mega epický příběh, dějová gradace (ano, v mém případě myslím i poslední sérii, v níž mě předposlední díl doslova odrovnal, (v pozitivním slova smyslu)), politické intrikaření a plno, plno dalšího. Tohle je skvost seriálové tvorby.

Requiem pro panenku (1991)

Konečně. Řádný český film, který se svou depresivitou a beznadějným zobrazením skutečnosti, (a to ať už fiktivní, či nikoliv, na tom mi v závěru až tak nesejde), připomíná hodnotná zahraniční díla. Pátá hvězda navíc za hrdost, kterou u českých filmů moc často nepociťuji.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Obsahově možná nabitější, avšak ve všech dalších aspektech jako třeba konzistentnost příběhu, nevtíravý černý humor, sympatie k postavám, nebo vizuální zpracování, kterým předchozí díl okouzlil nejedno divácké oko, zde v druhém dílu působí podstatně méně dobře a Evil Dead II tak vedle svého předchůdce působí jako film, na kterém si někdo nedal až tak moc záležet. Čím mě ovšem Raimi dokázal přesvědčit a opět vrátit na stranu tohohle kultu, byla ta zmatená vlna nikdy nekončícího magoření a šílenství, kterou nám svým specifickým hereckým umem předal Bruce Campbell.

Lesní duch (1981)

Jeden z nejvíce autorských filmů, aneb nepotopitelné dílo Sama Raimiho.. Evil dead je vládce všech splatterů, slasherů a pro mě je to i jeden z nejdůležitějších hororů filmové historie. Evil dead má všechno, počínaje dechberoucí, hravou kamerou, velmi slušnými efekty (vzhledem k roku a rozpočtu), nezapomenutelnou hlavní postavu, ulítlý gore a mnoho dalšího..  Za zmínku stojí i občasné absurdní situace, které mnohdy působí až černohumorně. Za mě jedna z nejlepších klasik.

Lékořicová Pizza (2021)

Anderson opět napsal tak fantastický scénář, že ačkoliv je příběh ohraná klasika, nelze se od něj odtrhnout. Práce s kamerou a hudbou je jako vždy na vrcholové úrovni, protagonisti se lehce dotknou vašich emocí a neokoukaní hlavní herci vás vtáhnou do bujné atmosféry o to více.

Titan (2021)

Čas od času je velmi příjemné kouknout na něco.. jiného. Svým způsobem extrémně provokativní Titan, režisérky Julii Ducournau je film, na který je možno nahlížet z různých perspektiv a tu, kterou si zvolíte výrazně ovlivní váš nastávající zážitek. No a slovy mé známé.. Zážitek nemusí být krásný, ale intenzivní.

Sedm (1995)

Zvažoval jsem hvězdy čtyři. Poslední půl hodina mě přesvědčila o pěti.