A-Team: Poslední mise (2010)

Nevím jestli byl film brán vážně a nebo ze srandy, ale opravdu ta scéna s tankem byla už moc. (ne že by nebyla svým způsobem vtipná). Ale film byl svižný, akce tam byla, no prostě to co chcete od průměrného akčňáku. Herecké výkony byly v celku dobré, střih, kamera a hudba taky ušly. 7/10

Elysium (2013)

Skvělý nedoceněný film. Elysium je sci-fi s docela socialisticky reálnou budoucností. Tím myslím výrazné rozdělení na chudé a bohaté. Chápu že film se někomu líbit prostě nebude, ale já ho viděl 3x a baví mě do teď. Upřímně ale nedokážu říct, čím to je. Možná skvělým Mattem Damonem v hlavní roli, celou svižností filmu, docela pěknou atmosférou, celkovou myšlenkou nebo poslední půl hodinou filmu která byla naprosto úžasná. 8/10

Kick-Ass (2010)

Parádní krvavá a neuvěřitelně vtipná jízda od začátku až do konce. Na filmu se mi nejvíc líbí, že vyvrací spoustu superhrdinských klišé (i když i tak je jich tam docela dost). Vše bere s humorem no a sledovat kick asse a hit girl jak mlátí mafii, to je prostě zábava. Písničky které jsou ve filmu pouštěny do akčních scén dělají z filmu něco víc než klasický superhrdinský film což je fajn. Barvy a celkový vizuál snímku jako by z oka komiksu vypadl. Nádhera. Takže pokud hledáte odpočinkovou akční komedii, dejte filmu kick ass šanci. Opravdu jeden z nejlepších superhrdinských snímku všech dob!  9/10

Nevědomí (2013)

Tom Cruise, Morgan Freeman a Olga Kurylenko v mysteriózním sci-fi. Paráda. Film patří mezi mé oblíbené sci-fi a to právem. Příběh je zde neskutečně poutavý a od začátku nevíte nic. Film vám dává informace postupně až dojde k jednomu z nejvíc epických konců v současnosti kinematografie. Pokud jste příznivci sci-fi tak tento snímek je pro vás povinností.  9,5/10

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pohodová akční, postapo zábava. Takhle bych to popsal. Co se týče celkového děje a příběhu tak je to ok (nebudu rozebírat). Skvěle natočená a nastříhaná akce (které je ve filmu fakt dost) vypadá fakt hodně dobře. Máme zde krásné barvy a celkově to pouštní postapo prostředí ve kterém se snímek odehrává, nejen že vytváří příjemně koukatelnou atmosféru ale hlavně vypadá neskutečně dobře. Hudba je zde přímo fantastická, no a Tom Hardy v hlavní roli... co víc si přát. 8/10

Ledová archa (2013)

Naprosto skvěle akční scifi které mě bavilo od začátku až do konce. Chris Evans opět potvrdil to, že hrát prostě umí. Do toho přidejde skvělou korejskou režiji, ostatní vedlejši role, které byly taktéž úžasné, pečlivě promyšlený příběh a máte film roku. Naprosto skvělé byly také vagóny ve vlaku. Každý jiný a v každém krásně namíchané barvy a v každém dobrá bojová akce která vás dozajista nadchne. 9/10

Dobrý Will Hunting (1997)

Taková hra na city která svým způsobem funguje. Mladý drzý Matt Damon a jeho psycholog (Rarobin Williams) vám přirostou k srdci a film je pro vás o to zajímavější. Ve filmu je spoustu zajímavých myšlenek a svým způsobem i poučení. Což je fajn. Na druhou stranu si ale nemyslím, že by to bylo nějaké mistrovské dílo které nějak ovlivňuje současnou kinematografii, ale i tak budu film hodnotit spíše pozitivně a to 7,7/10

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Pro mě je to jedno z nejlepších sci-fi fantazy vůbec! Film je úžasný co se týče celého zpracování, děje a hereckých výkonů. A za mě určitě nejlepší snímek od studia Disney. Taylor Kitsch předvedl skvělý herecký výkon, ten nejlepší v jeho kariéře. Na film se dívám tradičně co dva roky a nikdy mě neomrzí. Za to může především konec filmu který je přímo dokonalý mindfuck po kterém si vždy budete říkat tyjoo! Tudíž pokud jste fanouškem tohoto žánru film vám za žádnou cenu nesmí uniknout.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tento film jsem si pustil kvůli jeho vysokému hodnocení. A taktéž proto, že tam hrál skvělý Clint Eastwood. Všechny tři hlavní role byly napsané tak jak sem si to představoval. Pěkná westernová hudba tvořila ve filmu o to hustší atmosféru, což  je vždy dobře. Co mi přišlo trochu zbytečné byla délka filmu. Tři hodiny a z toho polovina koukáni jak chodí po poušti nebo se na sebe jen dívají. Což by mohlo některé diváky lehce nudit. Na druhou stranu si ale nemyslím že je to velký problém, protože to filmu přidává onu skvělou atmosféru. Hodnotím 8/10

Loki (2021) (seriál)

Další Marvelovka tohoto roku pro mne byla velkým zklamáním. Postavu Lokiho jsem měl vždy rád kvůli jeho charisma, smyslu pro humor, brutality, a jedinečnosti zlé postavy, kterou stejně milujete, přestože je tak zlá. No a přesně seriál Loki tohle všechno vyvrátil. Udělat z antihrdiny hrdinu. Proč? Vzít aligátora a udělat z něj Lokiho. Proč? Jako chápu že to dělalo studio Disney zaměřené spíše na mladší obecenstvo ale "croki" byl na mě opravdu moc. Máme zde spoustu vedlejších postav a skoro všechny mi byly tak nesympatické, že jsem se kvůli nim na seriál málem nedodíval. Tudíž opět jestli máte radí filmy od Marvelu tak koukněte. Hodnotím 5/10 a to především za skvělý soundtrack a vzhled snímku.