E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Spousta lidí tohleto přirovnává k dokonalému filmu Prokletý ostrov a to zejmena ve vizuálu, prostředí psychuatrické léčebny a trochu i kvůli ději. Ovšem tady pro mně podobnost těchto dvou snímku končí. Prokletý ostrov je můj třetí nej film takže je jasné, že podivný experiment nedosáhl úplně mých požadavků. Chybělo mi tam víc násilí (na tento druh filmu) a lepší mindfuck plot twisty. Na druhou stranu musím pochválit vizuální zpracování, hudbu, herecké výkony a atmosféru. Spíš než thriller bych to označil jako drama protože napětí tento film postrádal. 7/10

Room (2015)

První polovina filmu je naprosto skvělá. Nechybí napětí, divák pomalu začíná tušit jak se snímek bude vyvíjet, sledujeme skvělé herecké výkony matky a syna v pokoji atd.. Pro mne začíná problém tak po polovině filmu, kdy ze mě opadlo všechno napětí a strach o postavy. Každopádně snímek chválím za skvělou hudbu a poměrně dobrou kameru na ten klaustrofobický pokoj. Ještě jednu věc musím vyzdvihnout a to nespočet krásných i temných myšlenek. Opravdu, když se na to začnete soustředit tak je nějaká hluboká myšlenka co pět minut. Film není nijak násilny ani vulgární (ne tedy v českém dabingu), což jsem si říkal že bude hodně vadit, ale naopak nevadilo to ani trochu. 7/10

Až na krev (2007)

O tomhle filmu se těžko mluví. Pokud máte rádi vývoje postav, stupňující se napětí, perfektní herecké výkony a dialogy, tak vám film mohu vřele doporučit. Pokud vás ovšem nudí plno dlouhých záběrů a keců, tak se  filmu vyhněte. Konec je absolutně skvělý, prostě můj styl. 8/10

Hra (1997)

VELKÉ zklamání. Opravdu. Od filmu jsem přes jeho vysoké hodnocení a napsaný žánr DRAMA, THRILLER čekal opravdu víc. Film mi nenabídnul doslova nic. Jen dvě zabité hodiny kdy jsem se musel dívat na téměř nulovou akci a sledovat jednu nesympatickou postavu za druhou. Co se samotných postav týče tak mi bylo úplně jedno jak skončí, naopak jsem některým přál aby skončili hodně brzy. Film chce zaujmou že je něčím zajímavý, jiný, že vás posadí do židle a vy nebudete chápat co se na plátně děje, ale tak to opravdu není. Radši čas využijte jinak a filmu se můžete vyhnout. 4/10

Zlý časy v El Royale (2018)

Fajn relaxační film u kterého vám stačí vychutnávat si úžasné barvy, nádherné záběry a pohodové písničky kterými je snímek obohacen. Po dějové stránce je to taková ta thrillerová klasika a celková flow  po většinu času film odsýpá jak má, ale má samozřejmě i pár nudnějších pasáží. Film je rozdělen do jednotlivých kapitol které nám postupně odkrývají příběh. Na filmu mi vadily dvě věci: jedna extrémně nesympatická ženská postava která mi ale začala vadit až po polovině filmu (nevím proč). A za druhé mohli film zkrátit o takových dvacet minut. Možná bych ještě podotkl, že by se ve snímku mohlo objevit více krve. Přece jen, je to vyvažovačka ve které by toho mohlo být o pár litrů víc :-)

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Velmi, velmi slabé a místy bych řek že až dětinsky směšné.  Prostě mi přišlo, jakoby ten film natočit přímo museli. Příběh je nudný a nezáživný. No a skoro superhrdinské schopnosti jednoho nejmenovaného dinosaura.... no tak to jsem si už opravdu klepal na čelo. Na druhou stranu musím snímek pochválit za nádherné vizuální efekty, bez kterých by se film neobešel. 5/10

Mizerové navždy (2020)

Dobrá komedie která neurazí ani nenadchne. Po stránce děje je to okoukané a ohrané už tak 100x, ale ok je to komedie. Will a Martin mezi sebou mají potřebnou chemii což je fajn a fajn taky je, že jsem se od srdce několikrát nahlas zasmál. Takže hodnotím pozitivně a to 7/10

Mandalorian (2019) (seriál)

Za mě jedno z nejlepších děl celého universa Star Wars. Postava Mandaloriana vám přiroste k srdci hned v první episodě a od sledování vás bude odtrhávat jen potřeba na záchod. Hudba je zde dokonalá ale na rozdíl od jiných filmů si nedokážu představit že bych jí poslouchal jen tak ve volném čase a to je důkaz že hudba byla vytvořena přesně do seriálu. Každý jednotlivý díl má fascinující a zábavný příběh který vás bude bavit a to i když nejste fanouškem světa Star Wars. Za mě byla o něco lepší série první, ale druhá za vzhlédnutí taktéž stojí. Se svým hodnocením se snad poprvé musím sjednotit s csfd  8,8/10

Tahle země není pro starý (2007)

Naprosto skvělý film plný úžasných scén, dialogů, hereckých výkonů, skvěle napsaných postav, parádního děje a dobře udělaných zvratů. Atmosféra v tomto snímku taktéž nechybí. A na postavu Antona rozhodně dlouho nezapomenu. Co se celkového flow týče, tak snímek odsýpá tak jak má. Konec je podle mě naprosto skvělý, (přesně takový jaký mám rád) ale ne každému se bude líbit, tím jsem si jist.  Za mě skvělý snímek, který by měl vidět každý, kdo má filmy aspoň trochu v lásce. 9,7 /10

Zmizení (2013)

OPSAHUJE SPOILER. Teda čekal jsem že se tento film umístí v mojí top 10, ale neumístil. A tu kvůli jednomu důvodu. Celý film byl skvělý. Dobrá atmosféra, příběh, dialogy, chemie mezi herci atd.. Ale proč tento film není pro mě tak dokonalý? No, čekal jsem konečné rozzuzlení o hodně jiné. A to ve smyslu nějaké velké záhady, otevřeného konce, nebo klidně i něčeho trochu nadpřirozeného, temného a tak. Ale ne, ty děti unáší stará babka. Která říká že vede válku s Bohem. Kdyby aspoň tu "válku" víc rozvedla a řekla celý dlouhý příběh PROČ? Tak by byl film o něco lepší. Ale jak už jsem říkal film je v celku ok takže klidně doporučuju. 7,5/10