Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Prvních 10 minut jsem se musel hodně přemáhat, abych to nevypnul... pak se tam ukázala Hermiona a rozhodl jsem se tomu dát ještě šanci. Nakonec to nebylo tak strašný, a když se přetrpí ten nudný a pomalý začátek, tak se z toho vyklube celkem stravitelná komedie.

Elysium (2013)

Film, který ani neurazí, ale bohužel ani nijak zvlášť neohromí. Motiv nepěkné budoucnosti, kde bohatí žijí odděleně od ostatních a nějaký chudák chce mezi vyvolené, rozhodně není nic nového. Určitě by se z toho ale dalo vytěžit i víc. Supr herecký výkon Matta Damona, zato Jodie Foster mi do své role vůbec neseděla - tu "političku" jsem jí prostě nevěřil. Reklama na Bugatti se povedla.

Avengers (2012)

Nechal jsem si týden na rozmyšlení, jaké hodnocení si ode mě Avengers zaslouží, ale ani po této době ze mě silný zážitek neopadl. Žasnu nad tím, jak se autorům podařilo zpracovat tak epické téma a zároveň ho zkombinovat s přimeřenou dávkou skvělého humoru, který doslova zvedal diváky v sále ze sedaček. Žádná slova nedokáží dokonale popsat, jak skvělý zážitek jsem si z kina odnesl, nejlepší je se přesvědčit na vlastní oči.

Bastardi (2010)

Nečekal jsem žádné zázraky a ani jsem je nedostal. Nicméně se mi velice líbil výkon Tomáše Manguska a dále pak role dvou uklizeček, které byly naprosto totožné s těmi, které pracovaly na gymnáziu, kde jsem studoval. Příběh byl zajímavý, ale jeho zpracování tak nějak po česku nedotažené. O kameře radši mluvit ani nebudu.

Lidská stonožka (2009)

Dávám jednu hvězdičku za to, že se režisérovi vůbec povedlo sehnat někoho, kdo by v takovéhle blbosti hrál... Musel jsem se hodně držet, abych to dokoukal - a bohužel ne proto, že bych se bál. Jen to prostě byla neuvěřitelná nuda...

127 hodin (2010)

Tak tenhle film mě naprosto odzbrojil, z toho všeho, co jsem z letošních nominací na Oscara za nejlepší film 2010 viděl, si to snad právě 127 hodin v mém srdci zaslouží nejvíc. Budu držet palce !

Resident Evil: Afterlife (2010)

Celá série Resident Evil neměla chybu - až dosud. Afterlife mě dost zklamal. Kam se poděla všechna ta sranda? Kde je ta skulinka, ze které vytekla všechna šťáva? Extinction přitom skončil tak lákavě - čekal jsem přehlídku desítek klonů Alice bojujících se zlotřilou organizací Umbrella, čekal jsem zapeklitou cestu k vysněnému ráji nedotčenému virem podobně jako v I am Legend, ale dostal jsem jen jednu zajímavou svénu na úvodu a pak přerostlého inteligentního zombíka ala kata s velkou sekerou, na kterého stačila prakticky jedna pořádná dávka... dolarů z brokovnice. Afterlife naprosto nevyužil potenciál, který mu nabídl předchozí díl... doufám, že se tvůrci do příštího dílu vzpamatují.

Kajínek (2010)

Českým filmům z 21. století jsem se dosud vyhýbal obloukem, a když už jsem nějaký viděl, byl jsem většinou znechucen. Jenže od Kajínka jsem jaksi podvědomě čekal nějakou změnu. Vzal jsem přítelkyni do letňáku a už přeplněné kino naznačovalo, že budu možná příjemně překvapen. A to jsem opravdu byl. Herecké výkony byly obdivuhodné - chvílemi jsem dokonce nevěřil, že většina herců jsou Češi. Zpracování bylo také velice působivé a ač byl snímek místy poněkud zmatený, celkový dojem prostě neměl chybu. Chtěl jsem dát čtyři hvězdičky za několik nepatrných much, ale nakonec dávám pět hned z několika důvodů. Především si je Kajínek opravdu zaslouží. Dále si uvědomuji, jak nízko jsem dosud většinu českých filmů hodnotil, a tak bych chtěl ukázat, že opravdu hodnotím kvalitu filmu z mého pohledu, nikoliv rozpočet a původ. A další důvod je ten, že se jedná o první film pana Jákla ml., a jako takový si zaslouží pochvalu - jen tak dál!

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Mně se film líbil. Byl svižný, zajímavý a jednoduchý. Skvělá věc, pokud si chcete odpočinout od letních teplot venku.

Nezapomeň na mě (2010)

Takhle silný zážitek jsem si z filmu neodnesl už dlouho. Pattinson hrál perfektně, rozhodně si teď u mě očistil své jméno za účast na té hlouposti o upírcích (Stmívání). A nejen on, celé obsazení mi vyhovovalo. Remember me je velice povedený snímek, u kterého si určitě spousta lidí (a nejen Američanů) zapláče a nebude to žádná ostuda. Coulter svou práci odvedl tak dokonale, že promíjím několik nepatrných mušek a dávám plné hodnocení.