Sucker Punch (2011)

Na uvod me prizemnila excelentni coververze Sweet Dreams (kterou nazpivala sama hlavni herecka Emily Browning), rikal jsem si, ze je to jen naslaple intro a pak se to uklidni, ale neuklidnilo - 1 narez za druhym, vyborna verze Pixies - Where Is My Mind?, neptretrzita kanonada vybornych songu a uplne nejvic to rozsekala Bjork s Army Of Me v narezovem remixu special pro ucely filmu. Co se vizualu tyce, tak zde mate 5 sexy zen se samopaly a katanou, ktere si to rozdavaji v saolinskem chramu se samurajskymi demony, s armadou nacku za druhe svetove, s roboty v jedoucim vlaku a jednim mega drakem ve stredoveke vezi. Da se na tohle stezovat? Scenar je sice kapku druhorady, ale za a] koho to zajima? a za b] neni vylozene stupidni, naopak tema uniku z reality do rise snu a motivator sama sebe k boji je podan vyborne. Po prumernych Watchmanech a Sovach je Sucker Punch navrat Snydera do formy. "Who Honors those we love for the very life we live? Who sends monsters to kill us... and at the same time sings that we'll never die? Who teaches us what's real... and how to laugh at lies? Who decides why we live and what we'll die to defend? Who chains us... and who holds the key that can set us free? It's you. You have all the weapons you need. Now fight!" 8/10

Bounty (1984)

Hned od prvni sekundy, jeste nez se objevi logo distribucnich spolecnosti slysite intenzivni pulzovani syntezatorove bassline a mate okamzite jasno na cem tenhle film pojede a co bude primarni motor - Evangelos Odysseas Papathanassiou. Vetsina skladatelu je od toho aby snimek svou hudbou podporila, to je v poradku, Vangelis dela to same, jen s tim rozdilem, ze vsechny ostatni elementy (napr. herci) pusobi v porovnani s jeho hudbou temer vzdy jako male bezvyznamne cosi. A je uplne jedno, ze jsou to borci typu Anthony Hopkins, Mel Gibson, nebo Daniel Day-Lewis. Jinak je The Bounty prijemna, byt misty lehce nudna plavba na Tahiti plne topless domorodek s kytickama kolem krku. 7/10

Kouzlo norkové kožešiny (1962)

Pekne vystylovane 60's USA retro. Tematicky na muj vkus prilis materialisticke, ale zrejme takhle vypadal idealni parovy model dane doby - Cary Grant ma penize a Doris Day je blond. Na druhou stranu ani po 50ti letech se toho v tehle sfere moc nezmenilo. Misty prijemne komicke vsuvky a poucka dne - pokud mate insomnii a nemuzete spat, vemte si horke mleko s maslem.. ble. "The Four Horsemen now have a riding companion. There's War, Famine, Death, Pestilence, and Miss Timberlake!" 5/10

Náruživost (1969)

Tuhle temer odpadni nudu odmitam respektovat a nebudu tomu nadrzovat jen proto, ze to natocil Bergman. Naopak, reziser, ktery je schopny natocit vyborne umelecke filmy ala Sedma pecet, by se mel o to vice stydet za podobny trapas. Naruzivost je v porovnani s tim pouhym filmovym cvicenim nekde na vesnici. Vizualne je to osklive, zvukove amaterske a hudba? S tou se Bergman ani neobtezoval a pro jistotu zde vubec zadna neni. Elitni SWE herecke obsazeni v cele s Max Von Sydowem a blondynama, kterym oci zari az neprirozene modre je zbytecne, protoze scenar je o nicem a udajne skvely charakterovy rozbor vas nedokaze prinutit ke spetce zajmu ani kdyby vam za to Bergman zaplatil. Oficialni text distributora “Umění Ingmara Bergmana dosahuje svého vrcholu” je pomerne povedena parodie. Docela zacinam chapat tu nudu ve filmech Woodyho Allena - Bergman byl jeho vzorem a pokud Woody vzhlizi ke kusum jako tenhle, pak mozaika zacne zapadat a vse zacne davat vyssi smysl ultimatni nudy. Krome vtipneho zjisteni, ze "konec" se ve svedstine rekne "slut" vas na tomhle filmu nema sanci zaujmout vazne skoro nic. 1/10

Tráva je zelenější (1960)

Aha, takze takhle anglicani resi vypjate milostne trojuhelniky. Z tohohle filmu plyne rada pro zbytecne hystericke lidi - az vam nekdo bude vojizdet manzelku za zady, je zapotrebi sveho soupere pozvat domu na veceri, v klidu si o tom promluvit a pokud si neda rict, vse vyresi poklidny duel. Cary Grant je holt gentleman. 5/10

Zdrojový kód (2011)

Syn Davida Bowieho si drzi vysokou kvalitu, ale na maximum to opet neni. Zdrojak je o kousek horsi, nez Moon, ale svizne tempo, dobre tema a Jake ho tahnou. Skoda, ze Clint Mansell, ktery k tomu mel puvodne delat hudbu nakonec nemel cas, protoze lahudkovy soundtrack ala Moon je presne to, co tomuhle kousku chybi k diamantovemu lesku. 7/10

Nezvěstný (1982)

Uz tak silny politicky snimek, posileny o fakt, ze se jedna o skutecnou udalost, ktery je ale vystrelen o uroven vys hudbou Vangelise, ktera sice moc prostoru nedostala, ale i tak to okorenila o hodne hutnou porci atmosfery. Tenhle soundtrack vznikl ve stejnem roce jako Blade Runner, coz je shodou okolnosti nejlepsi soundtrack filmove historie a hudba k Missing je mu docela podobna, coz mluvi za vse. 7/10

Last Night (2010)

Na Last Night jsem se sel podivat kvuli hudbe Clinta Mansella, ktery nezklamal a se svym pianem opet kouzli. To samotne by stacilo na slusne hodnoceni a koneckoncu vic, nez prumerny vztahovy film jsem od toho stejne necekal. Nicmene s postupem casu to ziskava zajimave interpersonalni vypeti a otazku emocionalni vs. fyzicke nevery, ktera to spolecne s vybornou Keirou Knightley precijen nakopla kousek nad prumer. Ostatni v tymu uz byli ze slabsich soudku, Worthington je drevo a Eva Mendes je z meho pohledu jednoduse oskliva, takze jejich par pusobil tezce toporne, ale mozna to byl zamer jako protipol Keiry a jeji romanticke linky ve vyssich spiritualnich sferach. 7/10

Rychlejší (2010)

Ne 1, ale rovnou 2 hvezdy ciste a jen za tradicne excelentni hudbu Clinta Mansella, ktera je ale zbytecne vyplejtvana na tomhle jinak odpadnim akcnim kousku, ve kterem te akce ani paradoxne moc neni. Cumet na dreveneho pana skalu, sjeteho Boba Thorntona a totalne nesympatickeho anglickeho hitmana me vazne nebavilo. Ze zacatku to vypadalo na alespon prumerny pomstychtivy snimek, to ale vydrzelo 5 minut, pak uz jen gradovala nesnesitelna nuda. 3/10

Hrůzná noc 2 (1988)

O level horsi, nez original, ale stale 80's horor/comedy kvalitka, kterou opet tahne vyborna hudba Brada Fiedela. Misto gay upira zde navic mame celou bandu v cele se sexy upirkou a zatimco v jednicce byl Roddy McDowall po vetsinu filmu neverici pritez, tady uz to jeho Peter Vincent diktuje jako spravny fearless vampire killer. Dalsi upgrade je fakt, ze Charlie zde ma i pres svuj strasny 80's uces hezci pritelkyni, nez v prvnim dile. 6/10