Obhájce (2011)

Kamera se sklem produkujicim pekne obrazky vcetne velmi jemneho bokeh a hlavne tradicne povedena hudba Cliffa Martineze. Tim pozitiva konci. Na druhe strane velmi spatny Matthew McConaughey, ktery se tvari a mluvi jako naprosty hovado v nesympatickem pravnickem prostredi a levny scenar, ktery by mozna vystacil na prumerny dil kriminalky Los Angeles, ale ne na regulerni film. "Man, you've got more balls than a Chinese ping pong tournament." 3/10

Pád (2006)

Zajimavy, originalni a velmi umelecky pojaty film, takze pod 4 jit nemuzu ani teoreticky. Tarsem Singh pokracuje ve vizualni brilianci, kterou nastolil v Cele, ale ten scenar, ou. Je pekne, ze se film natacel v 18ti ruznych zemich, ma fantasticke kostymy a na nektere zabery je skutecne radost pohledet, ale proc vsechna ta kreativita sla zrovna do povidani pomerne dost stupidniho a infantilniho pribehu? Tohle mohlo byt fakt zradlo, ale neni, resp. je, ale jen vizualni. 7/10

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nejlepsi a jednoznacne nejvtipnejsi Indy. Harrison Ford a Sean Connery jsou vrazedny team a jejich vzajemne gagy jsou bomba. Patrani po svatem gralu dava zapomenout na predchozi fiasko v chramu zkazy a vytvari legendu, kterou srazi jedina vec a sice honicky a akcni sceny, ktere jsou zde otravne stejne jako ve vsech dilech teto serie. 9/10

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Rozhodne nejslabsi dil cele serie (ano, i zatracovana Krystalova lebka me bavila vic). Mrazene opici mozecky bych si sice dal, ale jinak se jedna o jednu velkou monotoni nudu, ktera ma do zabavnosti a vypravnosti ostatnich dilu hodne daleko. Vetsinu casu se zde placate v podzemnim chramu zkazy plnem zhypnotizovanych indu a na kazdem kroku se z toho snazi delat lacinou komedii pridany maly cinan. Navic koukam, ze Steven Spielberg si vybral za manzelku pekne otravnou a nesympatickou blondynu. 5/10

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Legenda a pojem, ale k maximu mi narozdil od Last Crusade precijen kousicek chybi. Auto honicky jsou zde stejna otrava jako u noveho Indyho. Jinak ale vyborna hudba, Harrison i vypravnost. Mam diky tomu filmu nutkani jit do lesa a najit tajnou jeskyni se zlatym buzkem. 8/10

Daleko do nebe (2002)

Tomuhle filmu jde na prvni pohled o jedno - vystylovat se do co nejhezci retro mody. Titulky, auta, obleceni, ucesy, sety, ze vseho to vylozene krici - RETRO. Vsechno v pekne podzimni prirode a za doprovodu posledniho soundtracku Elmera Bernsteina. A k cemu povede ta nadhera? Aby nam tvurce sdelil podprumernou, nudnou a nezajimavou gay story. Ani jsem se nemusel divat na wiki, aby mi bylo po nekolika minutach filmu jasne, ze reziser filmu bude dalsi z tech mentalne narusenych buzen, ktere maji neodkladnou potrebu svou teplost cpat do filmu a uprimne, uz me to leze krkem. 2/10

Jian yu (2010)

Yimou Zhang i Ang Lee uz maji sve litajici kung-fu zdarne za sebou a aby John Woo nebyl pozadu, tak si sel spravit chut na Jianyu, sice jen co-directing, ale veterani na to holt maji sve lidi. Uz pekne intro a vyborna hudba daji tusit, ze to bude kvalitka. Krome litani je zde primichana i magie a bojovy styl ohybaciho mece. Pro jistotu funkcni romanticke linky se s tim tvruci taky nemazlili a sahli rovnou do Koreje, kde jsou na romance odbornici a povolali Woo-sung Junga z ultimatniho dojaku Moment to Remember. Az si budete chtit nechat vymenit oblicej, tak zapomente na plastickou chirurgii a bezte do Ciny, tam vam rozriznou tvare a nechaji v nich pusobit brouky, kteri vam vyzerou nepotrebne maso. Pekne prirodne, zadny stres, ten proces trva jen 3 mesice. 7/10

Odplata (1999)

Podrazili ho a vzali si jeho podil, tak takhle teda ne. Mel Gibson totiz chce svych 70 tacu zpatky a zabije kazdeho, kdo mu bude stat v ceste! Zkorumpovane poldy, cinskou mafii i syndikat. OK, v ramci zanru "vsechny vas zabiju" to funguje dobre, ale nic vic bych v tom nehledal, rozhodne ne legendarni status, nebo 85%. Jedine co me nadchlo byla SM verze sexy Lucy Liu. 6/10

Insidious (2010)

Vyborny horor ala velmi podobny Poltergeist, ktery splnuje predevsim to hlavni - srdce mate v krku, vydeseni k smrti a zase o par bilych vlasu navic, alespon tedy v prvni pulce. Druha cast si zacne zahravat s astralni sferou, ktera feelingem solidne zavzpomina na Celu, i kdyz je znat a je skoda, ze Insidious mel 30x mensi rozpocet. Ale i tak, James Wan uz po nekolikate predvedl, ze to v sobe ma a co predvedl se smesnym rozpoctem 1.5m je uzasne. Coz me vede k zamysleni, ze ti herci museli hrat vylozene za almuznu a to Patrick Wilson, ani Rose Byrne nejsou zadna bcka. "A parasite. She befriended your astral body and lured you into the further." 7/10

Všemocný (2011)

Mozek bezneho cloveka funguje na 20%, Limitless je film o pilulce, ktera vam mozkovou aktivitu vypumpuje na 100%. Dobry koncept, ale strasne nudne zpracovani. Zabavne je to chvilku ze zacatku, zbyle 2 tretiny se to ale placa v utahane radobysofistikovane zumpe. Totalne nevyrazni herci v cele s Bradley Cooperem a velmi silna prehodnocenost. Jedine co me potesilo byli How To Destroy Angels. 4/10