Reklama

Reklama

Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (187)

harfuska 

všechny recenze uživatele

Tieto intergalaktické scifáky z budúcnosti, plné pojmov ako hibernácia, simulácia a pod., niesú mojím mozgom úplne vstrebateľné. Často mám problém pochopiť kam posádka letí, prečo tam letí, kde je zbytok civilizácie a čo má kto za lubom. Ale myslím, že v tomto prípade to nevedela ani sama posádka. Nielenže boli všetci zmätení, ale celý dej sa ťahal dosť pomaly, takže som mala pocit, že hibernujem s nimi. Oceňujem však chladnú a tajomnú atmosféru. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Tak jsem dlouho váhala, kolik dát těch hvězd, když se okolo nich řítila obrovská nákladní loď, jenž měla mířit na stanici 42, ale místo toho letěla pěkně zakamuflovaně k osadě šťastných kolonizátorů ze Země, která není právě po epidemii ke svým obyvatelům životně vlídná, na tu báječnou, vysněnou planetu Rhea, kde lze žít, jen musíte mít dost prostředků na letenku, a to sakra není levné.A tak aby si jedna mladá lékařka na tuhle cestu za svoji sestrou a jejími dětmi vydělala, přijme místo na tomhle cargu. Jen hibernace je na čtyři roky a služby o samotě nejsou psina...zvlášť, když se cosi začíná dít....nepopírám, že střípky námětu by se daly nalézt v knihách několika sci-fi autorů...atmosféra dobrá, vizuálně také, hudba seděla....tak dáme švýcarským tvůrcům hvězdy tři:-) ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Cože? Švýcarské sci-fi ? To musí být asi něco jako východoněmecké porno, nebo rumunský kung-fu film řekne si asi nejden divák. Já si tohle řekl taky, ale naštěstí mne to neodradilo od sledování. Námětově film sice není nijak originální, dá se říci že divák znalý sci-fi snímků kousek od toho všeho už někde někdy viděl dříve. Přesto nejde o žádnou vykrádačku. Švýcaři vše pojali po svém a velmi originálně. Ať už šlo o kosmické stanice, lodě samotné tak jejich výbavu. Transportér Kassandra byl super, úplně jsem cítil tu zimu v těch chodbách a hlavně v nákladovém prostoru. Lehce se mi vybavil Red Dwarf! :-). Musím říci, že mi sedly i ty neznámé tváře herců. Rhea byla nádherná, člověk úplně cítil ten kontrast mezi temným vesmírem, strašidelnými chodbami liduprázdného transportéru Kassandry a toho snového světa. Konec nabízí mnoho otázek a nejsem si jist, zda se hrdinové ve prospěch budoucnosti zachovali úplně správně, protože mít někdy pravdu z morálního hlediska nemusí nutně znamenat také přežití lidstva. A co je víc? Tohle bylo hodně milé překvapení! Vezmu-li navíc v potaz, že je tahle věc už 13 let stará, musím podotknout, že i co se týče vizuálu v HD kvalitě mne film nesmírně bavil!  Dávám za 3,5 ale že to dělali ty mistři čokolády, tak zaokrouhluji nahoru a dávám za 4 ředkvičky ze skleníku. * * * * ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,RHEA NENÍ RÁJ....“ /// Rozpadající se loď, posádka jak z Mexickýho kriminálu, k žrádlu amarouny (či něco Švýcarskýho) … tím chcu říct, že žádná snaha trumfnout Ridleyho. Je nutno dodat, že vo to tady ani nejde. Mám bejt napnutej, poslouchat zvuky – páč na tý lodi se děje něco nekalýho! Proč je mrtvej kapitán? Říká si ten chlap, že když tě budu šukat, tak tě nezabiju? Co to děcko? Hříčka pro šedou kůru mozkovou a snaha trochu pocuchat nervy. Nepotřebuju nabubřelost velkofilmu. Stačí mě, když maj co říct. Tři čtvrtiny (i víc) to funguje dost dobře. Líbí se mi to víc (aspoň co si pamatuju) než Moon. Pak přichází filozofický poselství a tady bych kapku tý nabubřelosti skousnul. Jestli máte rádi filmovou skromnost, komorní ,,Á“ a odpustíte menší (či větší?) nedostatky – celkem dobrá sci-fi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se na cestu k Orthově mlhovině. 2.) Fandím láskám na jeden let. 3.) Thx za titule ,,DDrVostep“ a ,,iqtiqe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

pilarius 

všechny recenze uživatele

Že je vesmír nejen pro člověka studené místo, to chápu, ale určitě to není důvod pro to, aby studená byla i hlavní hrdinka, stejně jako všechny ostatní postavy. Těžko se tu vůbec s jakoukoliv postavou sžít, když jsou všichni studení jak led, ale překousl bych to, kdyby měl film nějaký jiný výrazně dobrý prvek. Můžu říct, že se mi na filmu celkem líbily jak triky, tak hlavně neexistence logických chyb a celková uvěřitelnost toho, co se v něm dělo (fyzika funguje, jak má). Architektura prostředí i technika taktéž dávaly smysl a vypadaly v rámci možností originálně a také uvěřitelně. Atmosféra byla správně chladná a celkem napínavá, bohužel příběh, ač pěkný, byl jednoduchý a celkem předvídatelný. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)
  • Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)
  • Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)

Reklama

Reklama