Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mars je vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu. Ale i tam nás stahují k zemi, tedy k Marsu. Gravitace prostě funguje všude, jak už všichni vědí, protože doba, kdy byla rudá planeta v módě, dávno minula. Marťanskou vědeckou stanici udržuje v nouzovém režimu zastaralý robot Bot, ponechaný kdysi na Marsu svému osudu. Přežil pět velkých prachových bouří, četl jen komiks o Indiánech a několikrát ho trefil blesk. Už nechce být sám. Ale místo náhradních dílů přiletí česká výprava. Turisty přivádí různé důvody, někteří se na Marsu chtějí oženit, jiní jsou přesvědčení, že se účastní dobrodružné reality show. Členové expedice jsou tak rozdílné osobnosti, že to mezi nimi brzy začne skřípat a robot Bot zatouží po době, kdy lety na Mars dávno vyšly z módy. (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

honajz 

všechny recenze uživatele

Jako - určitý náběh to mělo... Takhle, nic jsem si o tom nečetl, takže komedii jsem nečekal. Spíš to v první části vypadalo na zvláštně pojatý třeba survival nebo dokonce horor s odlehčujícími prvky, ale nakonec to nebyl ani horor, ani komedie, ani podobenství, ani survival, ani kuchařská show (abych byl taky vtipný v Tučkově stylu). U spousty věcí jsem si říkal, jestli nedávají smysl záměrně, nebo se to tvůrci prostě rozhodli nekomentovat? Třeba - proč nikdo neřešil, jak Halka mohla přežít, když jí zbývala jen minuta kyslíku? Nikdo se jí na nic neptá. Chvílemi žere divné rostliny z krabice pod postelí, tak jsem se těšil na odhalení, že je třeba vetřelec. Ale ne. Nebo proč si Vendy myslí, že je to reality show? Oni tam neletěli půl roku v raketě ze Země? Neprošla žádnými testy, nebyla na trenažéru, potažmo centrifuze? A ten Jeřábek je v tom filmu proč skoro furt nahatý? Třeba v tom bahně? A ten vykradený space cowboy nemohl být aspoň originální a neopisovat? A proč svatba neproběhla bez přileb?! Aby byl ten jako fór s polibkem? Nakonec z toho vyleze historka o tom, že na Mars odpad dovážet nebudeme, fuj fuj, a že i robot chce mít vedle sebe dítě a nebýt sám. Ach jo. Vizuál se mi docela líbil, vtipy (až snad na dotaz na Windows 98) stály za prd (fakt má být směšné, že si maluje pusu rtěnkou přes sklo přilby?, že si do helmy vypustí kouř z cigarety?. že dojde na záchodě papír?, že se holky dvě minuty fackují, jen si občas vymění místo? atd.). Mimochodem, jedna postava je tady hodně upozaděná - schválně, kolik toho tady bylo o pilotovi, o tom s brejličkami? Fakt škoda, že tvůrci nepromysleli ten film daleko, daleko víc a nepřišli se zajímavějšími zvraty a myšlenkami - začátek docela chytil, ale pak se z toho stal povrchní článek ve víkendové příloze Blesku. ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Češi neumí mluvit anglicky (smích) Robot mluví o indiánech a nedává to smysl (smích) Sex (smích) Robot mluví o tom jak ho trefil blesk (smích) Tlusťoch je nenažraný (smích) Vtip který nedává smysl (smích) Tohle je většina vtipů v tomhle filmu, které se neustále opakují. Skoro to vypadá, jakoby jeli do té Amériky bez scénáře a řešili to na poslední chvíli než spadla první klapka. A pak se to snažili nějak sestříhat - přidali robotovi monology a doufali, že to nějak bude držet pohromadě. Obraz vypadá neuvěřitelně neprofesionálně - jsou chvíle, kdy to celkem jde a pak je tu najednou ohavný záběr z Go Pro nebo Drona, který tam naprosto nesedí. Kostýmy vypadaj jak s Hell-o-vínské párty a i když to bylo natáčené ve skutečném prostředí, interiéry vypadají zatraceně levně. Na tenhle film jsem se tolik těšil a neuvěřitelně mě to zklamalo. Staří Apači říkali, že člověk neodejde z premiéry filmu před koncem... Už chápu, proč jim ty kolonizátoři zabrali většinu Ameriky. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Takové studentské bakalářské cvičení party kamarádů. Je záhada co chce film vlastně sdělit. Proč se hovoří anglicky? Proč vlastně chmury léčí sexováním? Zřejmě jde jen o to využít kulisy skutečného simulačního centra Marsu v USA myšlenka, že vznikla možná jedině proto, aby využila exkluzivní kulisy. Robot neustále říká existenciální komentáře. Ve srovnání s Kosmem chybí humor. Pobavilo mě pár nápadů za což dávám jednu hvězdu (zastaralé Windows 95, výrok „Malý princ je kulturní kniha“ a parafráze „Whitney Houston, máme problém.“ Zbytek filmu je podivná směs sci-fi, ekologické výzvy, romance, psychodramatu, modelové studie ponorkové nemoci a morality, těhotná barbína a mecenáš plánující vesmírný byznys. Neobvyklou krajinu Marsu doporučuji radši zkouknout na obrázcích na netu. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Já nevím... já vážně nevím. Bezpochyby jsem to nepochopil, ovšem nejsem si jist, zda bylo co k chápání. Tvůrci na tiskovce po novinářský projekci hovořili o "experimentálním filmu", s čímž lze bez výhrad souhlasit. A já asi nejsem správnej typ na experimenty... nebo prostě nevím. Určitou poetiku jsem ve filmu viděl, ale nebyla mi moc blízká. Viděl jsem tam jasné ozvuky humoru založeného na trapnosti (což je termín, nikoli urážka) v podání členů Vosto5, ale ani to mi není moc blízké. Některé fóry byly senzační (Whitney Houston, máme problém), jiné trapné hluboko pod úroveň (Your Eyes September - to se scénář na víc fakt nezmohl??) Alespoň mě bavili herci: ze všech nejvíc neherec Ondřej Doule jako pošahanej autistickej rodokapsovej robot. Nezklamali ani Tomino Jeřábek a Halka Třešňáková. Velmi potěšily Tereza Nvotová a i v kombinéze příjemně sexy Petr Nesvačilová (jíž bych přál, aby si alespoň jednou zahrála pořádnou femme fatale, protože na to má nejen fyzické dispozice a byla by v tom skvělá). Jenomže co začíná jako podivnost, končí jako mnohem větší podivnost a já už si vůbec nebyl jistej, na co koukám, jestli jsem nic nepochopil, nebo co se to dělo. Strašně bych si přál být na jedné vlně s tvůrci, pak bych si tuhle ujetost bezpochyby užil, a závidím těm, kteří to dokážou. Asi jsem příliš konvenční divák. Nebo... vážně nevím. ()

easaque odpad!

všechny recenze uživatele

odpad měl jsem to štěstí (a nebo smůlu) se dostat k projekci tohoto slibného filmu. Určitě námět není špatný a ještě když se nabídne možnost natáčení v podobně příhodných podmínkách, které navozují tu správnou "marsovskou" atmosféru. Jak jistě tušíte je tam jedno (nebo několik) ALE ... Rozhodně scénář je na prd, protože má tolik hluchých míst, diky kterým nedrží pohromadě. Herecké obsazení taky nestojí za nic, protože vesměs jde o improvizaci, ale i ta je vesměs velmi špatná. Věděl jsem, že to bude podivný film, ale tohle opravdu nemůže fungovat ani s popcornem, ani pro zavilé nezávislé artové diváky. Evidentně to autoři přepískli a měli ambice mnohem větší, než na co mohli dosáhnout. Nešlo to ani dokoukat, takže ten ODPAD je za první půlku a pochybuju, že by mě druhá půlka přesvědčila o nějaké zvýšení známky. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: X /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

Galerie (39)

Zajímavosti (8)

  • Hlavní producent filmu, představitel robota a vědec NASA Ondřej Doule o filmu řekl: „Nebylo to levné a myslím, že se finance nevrátí, byl to, abych tak řekl, soukromý projekt můj a producentů, kteří do něj investovali a chtěli ho realizovat. Viděli v něm neuvěřitelný unikát a šanci. Věřím, že se k filmu budou diváci ještě vracet. Nejde zas tak moc o situační komedii, jako o vtipný i vážný příběh člověka a jeho místě ve vesmíru. Kříží se v něm umělecké, mytologické, filmařské, sci-fi a vědecké linky. Proto všude říkám, že jsme se snažili být co nejvíc realističtí. Film je třeba vidět vícekrát a já věřím, že bude inspirací pro průzkum vesmíru a jen tak nezestárne jako jiné sci-fi. Současně poukazuje na některé „patologie“ hlavně české společnosti.“ (sator)
  • Ve filmu jsou použity záběry z instalace Krištofa Kintery nazvané „Postnaturalia“, která probíhala v pražském Rudolfinu v roce 2017. (sator)
  • Skafandry byly ušité z látky, kterou se potahují žehlící prkna. Přežít v nich na poušti den byl pro herce očistec. (sator)

Reklama

Reklama