Rudý škorpion

• Jihoafrická republika Red Scorpion (více)

Ruský důstojník tajné služby Nikolaj je vyslán do Afriky, aby zlikvidoval vůdce povstalců, kteří bojují proti tyranskému režimu. Nikolaj se snaží připojit k rebelům a po čase se jeho přesvědčení obrací proti původnímu poslání a je rozhodnut se přidat se zbraní v ruce na stranu spravedlivého boje za svobodu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Xmilden

Vedle dokonalých akčních snímků z mého dětství (Komando, Cobra, Rambo) tohle vypadá jako lehká váha, ale na druhou stranu to MÁ své kouzlo. Scéna ve které Nikolaj zazpívá sovětský sajuz a potom kulometem vystřílí hospodu je pro mě nádhernou ukázkou všeho co jsem jako dítě miloval. Lundgren toho v Rudém Škorpionovi předvedl mnohem více než v kravině Masters of the Universe. Joseph Zito má na svědomí super osmedesátkové béčka a musím říct že tento Specnaz díky němu funguje, přesně tak jak má. Nesmím zapomenout na mučící scénu, které snad Cameron skládal později v Pravdivých lžích poctu. Nostalgia never dies. 60% ()

Divočák

Jednoznačně nejlepší Lundgrenův single akčňák! Ruského důstojníka Specnaz zahrál švédský svalovec naprosto přirozeně a zvlášť v první půlce filmu z něj přímo sálá status "smrtící mašina". V druhé půlce Rudý škorpion ale bohužel trochu zvolní, akce ubude a Dolph místo lidí radši loví prasata a kření se na křováky. V posledních dvanácti minutách se sice akční sekvence vrátí, i tak se ale prostě nemůžete zbavit dojmu, že by si ty ruští parchanti za to, co za svinstva celý film chudákům černochům prováděli, zasloužili daleko větší kapky. Škoda, mohlo to být klidně o * navíc. Lundgren by si to za svého Nikolaje rozhodně zasloužil . ()

Ampi

Kdyby v fiktivní Mombace nebyly nasazený spolu se Sověty a Kubánci Čechoslováci, tak by to mohli být i hezké 3. Jinak pěkný akční film s dobrým Doplhem Lundgrenem. Trochu mi to přípomína Rudé horko. Taky jde o film tak trochu sponzorovaný apartheidem. ()

paascha odpad!

Jediná role Dolfíka Lundgrena, která stojí za zaznamenání, je němý Ivan Drago, to ostatní je shit a škvár ()

Shakers

Určite jeden z najznámejších filmov od Dolpha. Lundgren tu len záčina vo svojej kariére nakopávať zadky a práve v červenom škorpiónovi ich nakopéva štýlovo. Šablóna filmu je v podstate taký Rambo štýl, ale vadí to vôbec niekomu v akčnom filme ? Podstate je, že sa na tie výbuchy a akcie dobre pozerá a to tu predovšetkým ide. Navyše je tu Dolph v najlepšej forme. 70% - 3* ()

mzss1

Stará dobrá klasika. Lundgren v nejlepší formě, kondici. Role mu sedla dokonale. Hudba průměr. Akční scény výborné, příběh taky docela ušel. Finální střílení docela velkolepé a i dobré hlášky zazněly ve filmu. Nejvtipnější scénou bylo jak Lundgren zpíval v hospodě ruskou hymnu. Takže u mě spokojonenost. 82% = **** ()

Legas

Dolph Lungren jako Rambo. Bohužel mu nedošlo, že v době uvedení byl konec 80. let, čili jeho snaha vyšla rovnou na videu. ()

InJo

Z dětství jsem si z tohohle Lundgrenova typického akčního béčka 80. let pamatoval jen ten úžasný monstr kulomet a dvě závěrečné scény (granát, vrtulník). Nyní (2012) už asi vím proč - on ten film totiž o mnoho víc pamětihodného nenabízí... :-( Leda snad ještě pouštní automobilovou honičku, ale ta zaujme nejvíce tím, že od začátku do konce při ní hraje řízný rockenrol. ;-) 50 % ()

LION-MR.T

Lungren jako komouš? Proč né. Hezky zazpíval sovětskou hymnu,mohl jí tehdá zpívat někde na olimpiádě. Dobré narážky na nás. Lungren:"Já se chci napít". Hromotluk u stolu."No a?" "Tak vypadni ty česká svině." Akční scény jsou dobré,i hlášky toho tlustýho novináře jsou skvělý. Masakr slušný,hlavně ustřelená ruka s bombou. ()

Anderton

Všetky Lundgrenovky som videl medzi 11tym a 13tym rokom života (potom už ani jednu) a Červený škorpión mi z nich pripadala najviac cool a najakčnejšia. Dnes by som to už nezvládal a ani sa o to nebudem pokúšať. ()

PetrPan

Dolph Lundgren si to rozdá s tankem, vrtulníkem, československo-kubánsko-sovětskými jednotkami a osvobodí Afriku. Chystá se prý dvojka, Nikolaj opět prohlédne, vrátí se k specnaz a zastaví migraci. ()

klerik

Pamätám si, že vtedy ma to chytilo... Keď pre nič iné tak preto, že Dolpho vie dávať také kopačky ako nikdo iný. A bolo to predsa o boji proti diktatúre. A mal som sto chutí urobiť si také pekné tetovanie, keď tam je návod ako na to... ()

Chrustyn

Pamatuji si, že jsem tento film viděl spolu s Rambem 3 jako malej a na obou je vidět určitá podobnost. Ale tento mám radši. ()

jojinecko

Red Scorpion je pre mňa prekvapujúco celkom nudný film, kde absentuje kadencia (povinných) hlášok. Akcia je obstojná, predovšetkým v závere sa to snaží Zito dohnať na štýl Komanda... A Dolph...ten je skrátka Dolph- megadrsný total tupý výraz- vynikajúci herec! :) Dozvuky zlatej éry akčných béčkových sračiek... ()

sharky

Tohle kultovní béčko bylo vždycky víc nudné a trapné než zábavné. Dobrých je pouze posledních 10 minut. ()