Rudý škorpion

• Jihoafrická republika Red Scorpion (více)

Ruský důstojník tajné služby Nikolaj je vyslán do Afriky, aby zlikvidoval vůdce povstalců, kteří bojují proti tyranskému režimu. Nikolaj se snaží připojit k rebelům a po čase se jeho přesvědčení obrací proti původnímu poslání a je rozhodnut se přidat se zbraní v ruce na stranu spravedlivého boje za svobodu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

walkingdead

Klasický propagandistický akční/válečný film 80. let, tentokrát zanesený do fiktivní africké země okupované kubánskými a československými (:-)) soudruhy. Dolph Lundgren ve své "oblíbené" roli tupého sovětského stroje na zabíjení, který postupně procitá a poznává, jací jsou vlastně komunisti hajzlové, a po "výcviku" od křováků se spojí s místními rebely a s pupkatým americkým reportérem po boku jde srovnat se zemí vojenskou základnu. Atmosféře napomáhá i klasický dabing Intersonicu (nemůže chybět Jan Přeučil coby hlavní padouch:)), který se směle může rovnat těm jednohlasým simultánním, kterými byly podobné snímky obdařeny před revolucí. Za mě 71%. ()

Stanmi

Tak tohle se povedlo. Elitní sovětský voják Nikolaj (Dolph Lundgren) je vyslán do jedné africké země, aby infiltroval hnutí odporu a odstranil jejich vůdce... Jeden z prvních Dolphových sólových filmů je béčko jako hrom, přesně ve stylu 80. let. Samotný Dolph je vskutku neporazitelný soudrh, který střílí ze všeho možného, vrhá nože, mlatí se a to pokud možno s minimem oblečení na sobě (a také minimem výrazových prostředků). Ale je třeba dodat, že má zdatné parťáky i protivníky. Na jedné straně je to hláškující americký reportér v podání Michaela Emmeta Walshe či Al White jako jeden z vůdců odporu, na druhé straně pak záporácký klasik Brion James. Především první polovina filmu je velmi povedená a pěkně odsýpá, ale horší chvilku si film vybere v druhé polovině, kdy Nikolaj navazuje přátelské vztahy s místními domorodci. Naštěstí vše zase zpraví kvalitní finále, kdy všechno vybuchuje a Nikolaj střílí z pořádného kulometu a klidně zvedne i auto. (Říkal tu někdo Komando?) A málem bych zapomněl na zvukovou stránku filmu, kde instrumentální skladby doprovází také čtyři rock and rollové skladby od Little Richarda (ano i Long Tall Sally, která ve stejném roce duněla i v Arnieho Predátorovi). Rudý škorpion je drsné, akční osmdesátkové béčko, které si ani víc nehraje a možná i proto tento film osobně řadím mezi Dolphovy nejpovedenější sólovky. ()

Pute

Scéna kdy nakráčí do baru a zpívá přitom ruskou hymnu je úžasná. Jak už někdo psal - klasika mého mládí, tenrkát jsem na to koukal jak vyjevenej ... ()

manali

Velkym plusem tohoto filmu je autenticke prostredi Afriky dane do kontrastu s nemotornym a hloupim vojakem (dnes uz je jedno na jake strane bojuje) Film je plny odkazu na slavnejsi bratricky a najde se i par nezapomenutelnych originalu.. ()

endrix

Rudého škorpiona jsem v dětství neviděl a nyní mě celkem příjemně překvapil. Netakúplně klasický vývoj hlavního hrdiny, dost akce, vtipný Američan a obří vrtulník, (spoiler) na který stačil kulomet (styď se Rambo). Plusem je také to, že po náročné domorodé léčbě, základech přežití v přírodě a záběrů ala National geographic nenásleduje přednáška o ochraně přírody (že, pane Segale). Jako hlavní mínus pak vidím závěr. Bitka skvělá, ale představa, že zdecimovaná a na kapitulaci připravená armáda rebelů se prostě sebere a vyhraje, je podle mě moc i na béčkovou logiku. Natáhnout film o pár minut cvičení, přípravy zbraní a taktiky, chrochtal bych blahem, takhle jsou to 3*, ale slabší. ()

Sympy

Dá se říci že je to perla mezi jeho filmy které byly povětšinou béčkovými záležitostmi s mraky kulek a pistolemi v nichž nejsou potřeba měnit zásobníky protože práskaj pořád. Tohle je prostě klasika-když se podívá člověk na tohle nechápe jak pak mohl natočit takové krávoviny. Jinak Dolphovi palec nahoru ještě dnes se udržuje a namachrovaného trapného "Vandama" zfackoval jak plácačka na mouchy. ()

zsvmasar

Nejlepší film jak cip... Nejvíc to zabije ten úsek, jak ten černoch řekne, že sa mosíja vrátit zpátky do vesnic a spolknut hořkost porážky, no a pak Ivanovi Dragovi podá ten křovácký oštěp jakýsi černoch a on si místo toho vezme brokovnicu a pronese uplně krutů hlášku, kterů tady nebudu rači říkat... :D ()

Sunwheel

Pokus vytrieskať z Dolpha Lundgrena čo najviac a vytvoriť z neho novú akčnú hviezdu. Snaha zviesť sa na vlne filmov ako Rambo a Komando a posun do nového nezmyselného afrického teritória sa tu stretáva miestami až z kŕčovitým gýčom. Ale celkom realisticky pôsobilo ako sa Dolph zmenil v ochrancu Afričanov až potom, čo sa mu jeho misia za ich likvidáciu nepodarila. To hádam ani tvorcov nenapadlo, že to môže tak vyznieť...(-: ()

FireBlader

V dobách po sametové revoluci to byla BOMBA! Dneska je to pořád pádní akcí a tvrďáckejma ksichtama nabitá klasika žánru. Žánru, kterej od té slavné doby postupně odumírá. Pokuď máte chuť na pořádnou akci, u který se nebudete nudit, je Red Scorpion ta pravá volba. ;-) ()

Marnotrat

Je to dementní až to bolí...ale to se v tech letech moc neřešilo. Co mi vadí nejvíc je ta do očí bijící propaganda...škoda že se netočí filmy kde hoří americké vlajky, myslím že si s ruskými bratry nemají co vyčítat. Takže jedna hvězda za nostalgii, jedna za Lungrena a jedna za ten jeho gun ve finále...a to si v případě tohohle filmu připadám jako samaritán. ()

chosan

Lundgren má dobré filmy a filmy nic moc. Tento film je trochu mezi tím. Je to takový rádoby Rambo no mě film moc nepřesvědčil 45%. ()

Metropolit

Klasika konca 80 rokov. Asi najlepší film Dolpha Lundgreda škoda že takých nemá viac. Scéna s tým domorodcom je fajn sa mi páči a aj hudba ktorá bola mimochodom v Predátorovi sa tam úplne hodí. Prostredie je výborné a určite si zaslúži 4 hviezdičky ()