Kdysi v dávných dobách mocně vládl král Artuš (Sean Connery). Jeho domovem byl Camelot. Chtěl vládnout spravedlivě a v míru. Jeho největším protivníkem byl jeho bývalý rytíř, princ Malagant. Ten spolu se svými vojáky neustále usiloval o dobytí co největšího území. V kraji, kterému vládla po smrti svého otce Guinevere z Leonesse, se Malagant dopouštěl válečných zločinů, vypaloval vesnice a vraždil zdejší lid. Guinevere se rozhodla, že nejlepší bude provdat se za krále Artuše a spojením s jeho říší svůj lid ochránit. Při cestě na Camelot je však její procesí přepadeno Malagantovými válečníky. Krásnou paní zachrání statečný Lancelot (Richard Gere), kterého žena okamžitě okouzlí svou krásou. I ona k němu cítí náklonnost, ale nechce nic přiznat. Oznámí muži, že se jede provdat za Artuše a že se mezi nimi nesmí nic stát. Guinevere v pořádku dorazí na Camelot a je připravena stát se královou ženou. Do pevnosti se ovšem vydá i statečný tulák Lancelot a doufá, že žena bude opětovat jeho city. Vše se ale chystá na královu svatbu. Na zasedání rytířů kulatého stolu dorazí princ Malagant s návrhem, že si s Artušem rozdělí Leonesse. Budoucí královna ale tuto možnost striktně odmítne, král pochopitelně také a Malagant s výhružkami rozezleně odchází. Guinevere je Malagantovými vojáky unesena do zříceniny jeho hradu, kde je vězněna, ale vysvobodí ji opět Lancelot. Cit mezi Lancelotem a krásnou budoucí královnou je stále silnější, a i když by byla žena nejraději, kdyby Lancelot z Camelotu odešel, muž nakonec přijímá Artušovu nabídku stát se jedním z rytířů kulatého stolu jako odměnu za záchranu života jeho lásky. Artuš totiž nic netuší o vzájemných sympatiích jeho ženy a statečného rytíře. Dochází ke kýžené svatbě, ovšem hned po ní se král s královnou dozví hroznou zprávu o přepadení Leonesse, královniny milované země. Rozhodnou se proto na místo vydat spolu s mohutnou armádou... (TV Prima)

HellFireFery

Velmi příjemný film s charismatickými herci. Richard Gere je sympaťák a Sean Connery je bez debat jednou ze špiček hereckých králů. Na filmu je sice vidět nižší peněžní přínos, ale působí romanticky, akčně i dramaticky. Vždy se na něj podívám rád znovu. PS: Ten Richard Gere je vážně takový kanec. :-D ()

jungewolf

Typicky hollywoodská adaptace - pohádka pro dospělé. Jediný film, kde je jakžtakž realisticky zpracovaná artušovská legenda je film s C.Owenem a K.Knightley(-ovou) .... . Téhle pohádce : 2-2,5 * za vynikající herce v čele s S.Connerym a J.Ormondovou ... . ()

Gig

Nevím, jak ten pocit sledování filmu napsat líp. Prostě mi to připomíná pocitově Pretty woman v době dávno minulé. Možná to je přítomností Richarda Gera, kterému nevěřím rytíře kulatého stolu, možná tím pojetím trochu jakoby moderny či civilního projevu. Ano, je to fajn romantická pohádka. Ale já mám radši ty francouzské. Ano, je to fajn vidět, ale pokud chci já osobně něco z Artušova švěta, tak si pustím fantasy Excalibur nebo film Merlin. ()

TesterX

V tomto snimku me predevsim zaujala Julia Ormond. Aby taky ne, kdyz je ta krasna, ze :). Ale je to hlavne tim, ze je vytecna herecka a drzi tak mozna prumerny film nad vodou. Navic nesmim opomenout charismatickeho Conneryho, kteremu role krale Artuse sedla jak bezdomovci vodka. Gere sice nijak neoslnuje, ale aspon se umi dobre ohanet mecem. Pribeh o zene, ktera miluje dva muze, ale kazdeho jinym zpusobem, je jiste atraktivnim vzhledem k tomu, ze takove pribehy se odehravaji i dnes. ()

damdamh

Kdyby to byla nějaká stylová reklama, tak bych Gereovi sežral, že je Lancelot....ale takhle asi ne.... Aspoň že ten Connery je fakt štramák. ()

Rian_witcher

Filmové hvězdy, legendární příběh, ale nějak to spojení nefunguje. Film se táhne pomalým tempem jakoby Jerry Zucker nevěděl k jaké straně se přiklonit... Nakonec nevyhraje ani romantika, ani dobrodružství a bohužel ani divák. ()

Delfador

Tak člověk se těší, jak Sean Connery vezme do ruky meč a trošku se s ním bude i bít a místo toho jsem zjistil, že je to normální romantický film, kde Sean, coby král, není až tak důležitý, protože hlavní je Richard Gere, který mu jde sbalit královnu. Je to příjemné pokoukání, ale ani zdaleka to, co jsem čekal. ()

Devilskitten

Nádherně zpracovaný nestárnoucí snímek. Richard Gere se mi jako "princ na bílém koni" vždy líbil, ať už ve slavné Pretty Woman, Nevěstě na útěku nebo tady, prostě mu tyhle role sedí. Film má krásné zpracování, ať už co se týká kostýmů, hudby, hereckých výkonů nebo děje a hlavně výborně natočené bojové scény. Jistě, nejde o žádný super biják a dají se na něm najít i mouchy, ale já osobně jsem ho viděla už několikrát v televizi a nikdy jsem nepřepla, vždy se na něj ráda podívám. 4* ()

robfi

Herecký koncert toho nejlepšího, co film kdy nabízel. Sice to není Conneryho nejlepší role, ale spolu s Gerem a Ormond dokupy jsou milostný trojúhelník k sežrání - aneb žádná ženská neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane. Bohužel, s odstupem let, je scénář takový nemastně neslaně kožený, výprava nevýrazná, komparsisti nepřesvědčiví, akce starosvětsky předpotopní a tak dále a tak dále. Ale kvůli těm hercům, hudbě a atmosféře se to prostě vidět musí. Dneska, v digitální době, by se už nic podobného nenatočilo... A pro znalce historie ... berte to jako Vinettoua po Artušovsku a povzneste se :D ()

LencaN

Asi jsem koukala na trochu jiný film, než mnozí ostatní. Legendy o Artušovi, Merlinovi, o Lochnesce, Robinu Hoodovi atd. mám moc ráda. Vždycky je tam prvek dobráctví a zlatého srdce, ale často jsou do děje zamotány i čáry a magie. No prostě mi bylo jedno, že kostýmy nejsou dobové, nelpím na tom. Stejně bych to ani neuměla zkritizovat. Mně se to líbilo. Aspoň si pohráli s odstíny barev. Obyvatelé Leonesse byly oblečeni do hnědých a načervenalých šatů, kdežto Camelot spíš modrou. Ale to je detail. Tahle romantika mi moc sedla. Jemně se jim vkrádaly city pod kůži, hezky to zahráli. Bylo to nevinné, ale přitom vášnivé. Ústřední trojku vybrali moc dobře. Prošedivělý fešácký Connery má svoje kouzlo i v takovém věku. Gere sice měl na hlavě víc vlasů než je zvykem a bylo to trošku nepřirozené, ale budiž, aspoň uměl hrát očima. A Julia Ormond byla nádherná. Jemná dívka, ale taky zásadová a rozhodná. Prvního rytíře jsem viděla dohromady dvakrát a v obou případech jsem konec obrečela. ()

Scaevola

Po dlouhé době jsem se vrátil ke klasice historické romantiky a závěr je jednoduchý: Snímek je naleštěně neuvěřitelný a sladkobolný až běda, ale přiznávám, že jeho příběh dokáže pohltit, je výtečně napsán s několika typicky hollywoodskými scénami a J. Ormond lze věřit každé vnitřně rozpolcené slovo. Je proto jen škoda, že R. Gere tu vystupuje jako toporný panák, S. Connery finální vztek a proklínání zrady nedokázal prodat a že samotné vyvrcholení zápletky velkolepě obchází jakékoli rozuzlení, a to prosím, včetně zamilovaného polibku! ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

lumtr

Naprosto nejhorší zpracovaní Artušovské legendy, které jsem viděl, nemůže zakrýt ani tradičně dobrý výkon Seana Conneryho. ()

badajajuak

Historická slátanina, kde herecké výkony, včetně samotného Conneryho, značně pokulhávají. Na toto téma doporučuju jiný film - Excalibur. ()