Kothy

Zajímavá sci-fi s Christianem Balemem. Sean Bean opět umře. :D Aby se předešlo dalším válkám tak jsou v budoucnosti zakázané veškeré emoce a umění. Lidé si berou pilulky, které jim je pomáhají potlačovat. Všechno na oko funguje, ale je to jeden velký klam. Rebelské hnutí se snaží s tím něco udělat. Speciálně vycvičení agenti se starají o dodržování pořádku. Jejich bojové umění silně připomíná Matrix. "Všechno to spálíte? Ale nakonec ano." ()

swamp

Snímek připomíná 1984, The Matrix, THX 1138 či The Thirteenth floor. A Kurt Wimmer tohoto guláše využil dokonale, přihodil trochu Christiana Balea a Equilibrium bylo hotovo. ;) ()

Sašenka165

Dovedli byste si představit život bez jakýchkoliv citů? Já se přiznám, že před tímhle filmem by mě ani nenapadlo se takovou otázkou zabývat. V Equilibriu jsem našla něco, co mě obohatilo o další filosofické otázky, nad nimiž mohu přemýšlet :). Myšlenka a hlavně celý ten nápad mi přišel skvělý - mít takové nápady, byla bych za vodou. Celá vize společnosti z budoucích dní mi přišla dokonale promyšlená. Mé vcítění se do příběhu podpořil i skvělý výkon titulního hrdiny. Christian Bale zde prostě dokonale ukazuje, jak vypadá člověk objevující city. Bojové scény se mi v některých směrech zdály geniální. Chvíli jsem přemýšlela, že film ohodnotím čtyřmi hvězdičkami, pak mě ale napadlo, že ne každá sci-fi dnešní doby má podobné kouzlo a je tak kvalitní. ----- Ač už dneska vím, jak velká vykrádačka Matrixu a Orwellova 1984 to je, nic to nemění na tom, že je pro mě tenhle film srdcovka. ()

Campbell

Překvapení(a moje dnešní druhá pětihvězdička). Equilibrium jsem si šetřil a to jen kvůli tomu že jsem tomu nevěřil. BAle je možná dobrý herec(i když po Terminatorovy ho nějak moc nemusím), ale celkově mě tenhle film nějak nezaujal námětem ani příběhem, budeť by jo, ten příběh je asi největší nevýhoda filmu, ale Wimmer(pro mě podprůměrný Ultraviolet), ukázal že když jde o akci může se směle hlásit. Akce je totiž nadupaná a já potěšení pro oko(a akční fajnšmekři mají nejspíše orgasmus), jen mi ji přišlo trochu málo. Co mi ale bylo též líto byla role Seana Beana maximálně nevyužit, ale to jsou jen malé vady na kráse. ()

predators

Jak jen začít s hodnocením filmu, ve kterém mě absolutně dojala scéna se psíkem? Nabízí se srovnání s Matrixem...a musím říct, že tento souboj je minimálně vyrovnaný. Alespoň pro mne. A jelikož zdejší myšlenka, objevování lidského dobra, se mi hodně zamlouvala, asi bych se přiklonil k equilibristickým kouskům Christiana Balea. Teď by se mi hodila lahvička Prozia, abych utlumil to nadšení :-) Zajímavosti: Pejska, kterého zachránil Ch. Bale, si už nechal. Dal mu jméno Boot. / Někteří protagonisté zahráli své role tak dobře, že se uchytili i v seriálech. Například W. Fichtner a především D. Purcell v seriálu Prison Break. :-) 85% ()

Slartibarkfast

Futuristická utopická společnost, založená na potlačení jakýchkoli citů, které by mohly vést ke konfliktu. Jednoduchý plán v celkem nelogickém "boji za mír". Přirovnal bych to k novodobému nacismu, spojeného s komunismem. Vyhladit individualismus a vše, co nepatří k nám a mezi nás. Výborný začátek s panem Fazolkou, který si bohužel moc nezahraje, pak v dobrém tempu udržuje i skvělý Bale. Rozhodně je to snímek k zamyšlení. Za béčko bych jej ale určitě nepovažoval, ač má v sobě prvky mnoha filmů (Soudce Dredd, Matrix aj.) a konec nenabídl příliš filosofické shrnutí. 80% ()

nascendi

Len nech sa ma preboha nikto nepýta, za čo je tá jedna hviezdička. Pretože tento 190. najobľúbenejší film je typickým odpadovým produktom bez ohľadu na to, či sa niekomu v ňom podarí objaviť nejakú myšlienku alebo niečo pozoruhodné, zapamätateľné. Viac ako vízia spoločnosti chemicky zbavovanej citov ma desí vízia spoločnosti, v ktorej k spokojnosti s filmom stačí, keď sa tam donekonečna strieľa a jeden macho tam so svojimi pištoľkami postrieľa celú armádu, ktorej príslušníci sú ešte tupší ako Keystonskí policajti zo starých amerických grotesiek. Iba zúfalý pokus brať to ako paródiu mi umožnil vydržať do konca. Ale film, ktorý mal byť parodovaný ani hľadať nebudem. ()

Zodd

Ta inspirace strarších kousků sci-fi žánru a to jak z filmové, tak literární podoby je tu více než vidět a pokus o inovaci není moc zřetelný. Na souboje se hodně dobře dívá, ale ty s jednou výjimkou přijdou až ve druhé polovině filmu. Herci jsou dostačující, Christian Bale hraje docela dobře, ale odvařený jsem z toho filmu nebyl. Navíc nechápu, kde vláda brala nepřetržitý zdroj té citově otupující drogy pro TOLIK lidí, ale možná mi to uniklo. A pokud ne, tak to opravdu nedává smysl. ()

Arsenal83

Na odporúčanie som sa opäť dostal k sci-fi žánru, ale žiadna sláva z toho nevzišla. Ten prechválený originálny námet som tu nejak nevidel a že Bale dokáže necitlivo čumieť do steny dve hodiny, to ma tiež nezasiahlo. Apropo, mohli mu aspoň povedať, že keď už konečne vníma pocity, tak by mohol zmeniť mimiku. Matrix je inak o triedu vyššie a to nie som jeho fanúšikom. ()

Slarque

Základní schéma se mi zdálo značně jeté a prakticky za celou dobu mě děj ničím nepřekvapil. Zajímavé bylo výtvarné provedení, osvětlení, pár až příliš matrixovských soubojů a parádní Christian Bale. Ale stejně je to celé moc studené na to, aby to ze mně dostalo nějaké skutečné emoce. (Pokud to byl záměr, tak je režisér možná génius, ale jako divák to neocením.) ()

Tomco

Už len za to, že som opäť dostal chuť na geniálnu 1984-ku, si tento počin zaslúži lepšie hodnotenie. Dobrý námet, vlažné prevedenie, výborný Bale. 70% ()

Vitason

Jestli Demolition man potlačoval lidskou přirozenost, tak Equilibrium potlačuje lidskou osobnost. Film je velice syrový s ponurou atmosférou a to vše v dobrém vizuálním zpracování. Za pochvalu stojí také výkon Christiana Balea. ()

Bachy

Kurt Wimmer má hodně nápadů do akčních scén a obrovské štěstí, že si ve filmu střihl hlavní postavu Christian Bale. Lidstvo si samo odepře city. Dobrá, jak říká většina uživatelů, ten nápad zajímavý je a dá se z něj těžit, jenže je taky celkem střelený. Osobně mi to přijde jako nesmysl, ale budiž, překousnu to, protože všechny 3 postavy kleriků jsou celkem zajímavé a každý má své vlastní kouzlo. Pak je tu ale George Orwell chytající se za hlavu. Kdo četl (nebo ještě lépe četl i viděl) dílo 1984 mi rozumí. Ta podobnost scén je více než nápadná. Kult, šedivá společnost, nikdo se nestará o druhé, všichni jsou sledováni a v popředí stojí bratr (otec). Nehledě na změnu hlavní postavy po nálezu knihy (uměleckých děl). Ale čert to vem, film svojí atmosféru má a mě masakrovací finále nevadilo, takže jsme na přesném průměru....50%. 2 a půl hvězdy by byl ideál. ()

Rocky62

Akční béčko, které i přes svou kýčovitost má přece jen něco do sebe. Velkým plusem je pro mě hluboká myšlenka, která drží film vysoko nad vodou a bitky také stojí za zhlédnutí. Lepší průměr. ()

Happens

Jeden z nejlepších sci-fi thrillerů, které jsem viděl. Neholduji tomuto žánru, ale zpracování, choreografie, vizuální efekty a hlavně příběh mě opravdu dostaly/zasáhly. Vyhnout se válkám a násilí odstraněním cítění a následnému potlačování citů, ale co když se vzbouří a začne cítit ta největší zbraň v rukou "zla", co když se tento agent otočí proti nim... ()

FrodoF

Tak tento film mě opravdu potěšil, je to sice jasná vykrádačka Matrixu, ale to mě vůbec nevadilo, protože zápletka kolem zakázaných emocí je opravdu silná a ani tak nezáleží na akčních scénách, které jsme určitě viděli lepší. ()

klerik

Antiutópia najčistejšieho zrna, ktorá v sebe skĺbila asi všetky knižné a filmové SF kulty (1984, 451°, THX, My, Mechanický klavír... ). V takejto čistej forme som postkatastrofické scifičko na plátne nevidel, takže vynikajúce. Najväčším prekvapením je režisér Wimmer, ktorý až neskutočne dokáže divákov presvedčiť, že sa dívajú na veľkofilm za kopec peňazí... A nechápem, prečo je pre niekoho také ťažké uveriť "dobrovoľnému" bratiu prozia. Naša populácia je tiež "dobrovoľne" zaočkovaná proti chorobám, ktoré "systém" označil za nebezpečné... Nehovoriac o tom, že všetky antiutópie sú už z princípu "len" určitým podobenstvom... ()

Tommy987

Ľudia bez akýchkoľvek emócií je z filozofického hľadiska možno zaujímavým nápadom, ale podľa môjho skromného názoru je to nepraktizovateľné (hoci aj s pomocou sebalepšej drogy), ak to má byť spojené s tým, že si ľudia plne zachovajú rozum. Toto by samozrejme nevadilo, keby sa film podujal tej ťažkej úlohy a presvedčil by ma o opaku - to sa mu nepodarilo ale ani v najmenšom. Možno zle chápem pojmom cit a emócia, ale podľa mňa akákoľvek túžba, motivácia niečo urobiť, má základ na citovej, a nie na rozumovej, úrovni. A vo filme ani jedna z hlavných postáv nebola robot, ale človek, ktorý niečo chce a niečo ho k činom motivuje, takže z môjho pohľadu je vylúčené, aby nemali žiadne emócie. Herecké výkonu onej "neschopnosti citu" taktiež nepomohli. Ani jednému hercovi som proste neveril, že nič necíti. Úplne najhoršie na tom bol Taye Diggs, ktorého úškrny, horlivé prejavy a neskrývaná túžba spraviť kariéru pôsobili na mňa mimoriadne smiešne. Tým pádom jediní herci, ktorí za niečo stáli, boli Emily Watson, Sean Bean (ktorí zase tak veľa nevystupovali, aj keď ich postavy boli dosť dôležité) a Christian Bale, ale ten tiež až od "scény s psom", kedy sa stal naplno cituschopným. Ďalším negatívom je zúfalá neoriginalita (až na bojové umenie gun-kata, ktoré je mimoriadne zaujímavé a pre hodnotenie filmu získalo nejaké bonusové body) tak v rovine príbehu ako aj formy prevedenia. Vykrádanie všetkého od 1984 cez 451° Fahrenheita až po Minority Report a Matrix pôsobí tak neuveriteľne okato, že to musí vadiť aj človekovi, ktorý si takéto veci obyčajne na filmoch ani veľmi nevšíma. Celkovo pre mňa Equilibrium predstavuje slušné sklamanie (samozrejme som nečakal masterpiece, ale aspoň ten dobrý nadriemer). 4/10 ()

Chrustyn

Poměrně slušná scifárna s dobře udělanými akčními scénami. Jen mi ta budoucnost, kterou nám režisér servíruje přišla taková chudá a bez nápadu. Navíc když se nad vším zamyslíte zjistíte, že to je vlastně blbost. Zde docela přehodnocený film. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda