Folky

Rozhodně nápadité sci-fi. Scénář sice občas pokulhává, triky nejsou nejlepší a akční scény alá Matrix se do filmu nehodí, ale atmosféra je parádní a Bale výborný. ()

loki5

Možná jsem to viděl ve špatnou bodu nevím. Ale asi po úvodních 15 minutách víte jak se to bude dál vyvíjet a že to skončí velkou revolucí "citů". Vizuál bída a stárne to víc než jiné filmy. Bojové scény směšné. Bale je nesympatický až na půdu. Jediný kdo byl alespoň trochu zajímavý byl Sean "umřu rychleji než obvykle" Bean. Jinak nuda stejná věc by možná byl průměrný díl krajních mezí, ale jako celovečerák je to hodně málo. 30% ()

Pořez

Budiž... Mám rád drsné chlapy (téměř) bez emocí, vůni střelného prachu a potoky krve. Taková velká filmová loupež, ale kupodivu dobře mixnutá. ()

skleboun

no...není to špatný, hlavně výtvarný provedení a některý momenty, ale přijde mi to dost obšlehnutý - navíc to není tolik propracované jako první díl Matrixu nebo 1984...vedle Matrixu to působí jako mladší a "plošší" bratr, ale popravdě, bála jsem se, že to bude ještě horší :) docela dobře se na to dívá, ale nedá se z něj odnést nic odnést, i když se o to trochu zoufale snaží... ()

Cruchot

Námět filmu je určitě zajímavý, ale těžko si dokážu představit, že by k něčemu takovému mohlo reálně dojít. Každopádně z nastíněné vize konformní společnosti potlačující lidské emoce běhal mráz po zádech. Tvůrci snímku dokázali navodit velmi slušnou atmosféru a po vizuální stránce nemám, co bych vytknul. Nejde jenom o nádhernou choreografii akčních scén (a je mi upřímně fuk jestli připomínají Matrix či nikoli), ale zajímavě nasnímané jsou i mnohé další scény, to vše podpořeno výbornou hudbou Klause Badelta. Trefou do černého pak bylo obsazení Christiana Balea, který se popral se svou nesnadnou úlohou vskutku bravurně. Jeho klerik Preston je uvěřitelný, lidský, charismatický a plný emocí, které už téměř od začátku jen jen vyklouznout na povrch. I ostatní herci obstáli se ctí. Ani pro režiséra to nemohl být jednoduchý úkol. Postavy bez citu nemohly být zahrány úplně bez emocí, protože pak by se musel divák nutně nudit. Samotný děj je místy hodně předvídatelný, přesto závěrečné odhalení je poměrně překvapivé. Celkově musím říct, že jsem se velmi slušně bavil a určitě nezůstane u jednoho shlédnutí. ()

Dimo

Vyhledat tenhle film na csfd, když si zrovna nemůžete vzpomenout na přesný název je docela peklo... Ale k filmu. Na začátku spousta rozpaků, nakonec ale věnuje nečekanou porci atmosféry. Rozhodně ten to pozoruhodný film skrývá více charismatu a síly, než byste do něj řekli. Zdařilé. 3 a 1/2 *. ()

pepa3rd

Velmi dobré scifi se zajímavým námětem i ztvárněním a ačkoliv zde vizuální i akční stránka hrají velmi důležitou roli, neutlačují do pozadí logicky stavěný příběh - tedy s výjimkou několika posledních vteřin (a tím teď myslím opravdu až posledních pár vteřin, protože závěrečný souboj je fantastický). 90 % ()

hribisko

Tak zas kluci v akci. Trochu Orwella, špetku Kafky a mraky cizích nápadů. Zahustíme práškama na uklidnění a lehce podusíme. Necháme chvilku odstát a podáváme zasypané střelným prachem........Ale pošmákl sem si dost. ()

Barak

1984 ve stylu Matrixu - proč ne, když to klape ;) Skvěle vyvážení akce a mluvení, i když to vypadá místama opravdu velmi zvláštně, když tam Bale vběhne a všechny postřílí, zmlátí či něco jiného, a taky trochu blbě (ale ani zdaleka se to neblíží k Ultraviolet, kde si Wimmer rozhodně šňupnul - tady je to oproti Ultraviolet opravdu hezké). Není tam co hrát - stačí se tvářit divně a furt stejně -, (spoiler) ale závěrečnému souboji se Záporákem Angusem MacFadyenem, tak tomu jsem vůbec nevěřil, že vůbec ten meč dokáže zvednout. Jinak je to hodně akční a vizuálně našlapané a forma je tu víc než obsah.. a mě to ani trochu nevadí, protože je to nadmíru zábavné.... ()

bend-ik

Pre tych, ktori sa nikdy nedostali ku knizke 1984, je namet pravdepodobne tym najsilnejsim, pre mna nic extra nove. Ani vizualna stranka ma neohurila, nakolko v sucasnosti je na podobnych (a lepsich) efektoch vystavany kazdy treti film. Co ma vsak totalne dostalo, bol vykon Bale-a (pre mna vtedy neznameho herca) a uvodne majstrovske vystrielanie "zbludilcov" na zaciatku filmu.. ()

Grimlok

Equilibrium mě dostalo. Titěrnej rozpočet filmu (pokud se nepletu necelý 3 miliony) neni moc poznat. Christian Bale v hlavní roli válí. "Dokonalá" společnost se udržuje drogama, které si každý musí několikrát denně píchnout, jinak začne cítit a bude nemilosrdně popraven. Gun-kattu, jakožto styl boje se střelnými zbraněmi, musel vymyslet někdo nenormální, protože nikoho normálního by nenapadlo vymyslet něco tak účinného a cool. Bouchačky schovaný v rukávu tu sice už byly, ale zásobníky jsem v rukávu teda ještě neviděl (když jsem přemejšlel nad tim mechanizmem pod rukávem, tak mi došlo že bouchačka a dva zásobníky se tam jaksi nevejdou). Podle mě jeden z nejlepších akčních filmů 1. desetiletí 21. století. ()

Redix

Můj oblíbenej Bale v jeho nejlepšim filmu. Daleko lepší film než Matrix i když se řiká že ho vykradl ale je mi to jedno. 110% ()

bif

Opravdový zážitek, skvělý postapokaliptycký film, který je přeplněný skvělými bitkami, Bale je skvělý herec, Emily Watson je krásná a chci jí domu, ale scénář mi příjde místy až moc zmatený a i u akčních scén jsou některé efekty až moc navíc. 80% ()

GIK

I když se jedná o sci-fi, tak nedokážu přistoupit na myšlenku, že existuje společnost, ve které všichni dobrovolně berou prášky na potlačení emocí. Za druhé: zcela potlačit emoce u lidské bytosti prostě nelze. I u poctivých žroutů prozia se ve filmu vyskytuje celá škála nejrůznějších emocí, takže námět hodnotím jako velmi špatný. Bojové scény se také nepovedly, protivníci asi střílí slepejma. 2* za výpravu. ()

Deever

Podivná splácanina Orwellovské dystopie a akčních scén ála Matrix. Zajímavý námět není zpracován dostatečně uvěřitelně. Zatímco vylíčení světa je nedotažené a působí někdy až nelogicky, akční scény jsou vyloženě trapné. Motivy postav jsou chaotické a i když jsou pak posléze vysvětleny, působí to strašně nastavovaně. A hlavní dějový zvrat je sice nečekaný, ale když ho shlédnete, řeknete si: "WTF?" Závěrečná vysvětlovačka už je pak předvídatelná a posílá film kam patří, tedy do mětské spalovny filmů, které už znovu neuvidím. 65% ()

Skleni

Nech mi každý prepáči, ale ČO DO BOHA MÁ TOTO ZNAMENAŤ!!!! Plagiátorstvo najhrubšieho zrna zabalené do akože zmyselného deja, ktorý prekuknete hneď na začiatku a tak jediné čo vás ťahá filmom sú bojové scény. Bože jak já nikdy nepochopím Hollywood. Je pravda, že je to film pri ktorom určite zostanete do konca, a možno vás aj trochu zabaví, ale v oblasti umeleckej či tvorivej stránky je v oblasti SAW4/5/6. Ach jaj. Keby niet týchto faktorov ako aj hereckých výkonov rovnajúcich sa amáterom v súdnej sieni na jojke:-D, tak by som dal aj 4 hviezdičky, ale takto ináč nemôžem. Dokonca je to u mňa aj tak na hrane medzi troma a dvoma, ale dávam tri na základe bale-ovho výkonu (jediný čo stál zato) a technickej stránke filmu. tá je fakt na kvalitnej úrovni a to od kostýmov až po kulisy. 55% ()

Ssoumess

Naprosto nechápu hodnocení některých uživatelů např. Matty. Jasně že se sci-fi filmy, obecně filmy, akční scény, jakékoliv příběhy v určitých aspektech setkávají, tomu se žádný tvůrce nemůže ubránit (všechno tady už totiž bylo). Pokud se ale film v něčem liší od ostatních, nebo už stokrát přehranou myšlenku/nápad ukáže jinak/originálně, nenazvu ho kopií. A pokud někdo považuje Eq za kopii Matrixu (to že někdo považuje Eq za kopii 1984, vůbec nebudu dále rozvádět, to už je hodně mimo...), tak dle mého názoru je kopií lepší. Atmosféra tohoto filmu je mnohem tísnivější a vzbuzovala ve mně mnohem silnější emoce než tomu bylo u Matrixu. To že si lidi aplikují drogu sami a souhlasí s tím (nebo souhlasili na začátku, páč pak už jim to bylo jedno:) je naprosto pochopitelné (je snad mezi vámi někdo kdo by odmítal scan na letišti, silniční kontrolu, práci tajných služeb, ...?). No a jestli Gun Kata není originální soubojový systém, tak jsem asi nikdy neviděl žádnej akční film... Pár nelogičností se taky objevilo (což se nevyhne snad žádnýmu filmu), v několika obrazech šel poznat nedostatek rozpočtu, mohly bejt lepší (ale rozhodně to nepokazilo celý můj dojem z filmu). 9/10 ()

mi-ib

Přibližnou nudu a mezery v ději občas vystřídají krásné momenty, které jsou ovšem hlavně na efekt. Člověk nesmí moc přemýšlet o přírodních zákonech, protože jak si jinak vysvětli taneček ke konci filmu, kdy Bale protančí chodbu a postřílí po zuby ozbrojené střáže jednoho podruhám stojící po jejím obvodu. Tento film také ukázal jednu důležitou věc a to tu, že napomádovat si vlasy dozadu může jen bezcitný nebo zfetovaný člověk. :) ()

dalziel

Vyborny film.Mozno keby to mal v rukach zrucnejsi reziser potencial tohto filmu by asi bol este daleko vacsi aj z vacsimi ambiciami.Samozrejme so stupajucou hviezdou Ch.Balea sa k tomuto filmu este vela ludi isto dostane. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda