Hellraiser: Návrat mrtvých je poslední a nestrašidelnější díl zabijácké série. Zlo je opět stělesněno v postavě Pinheada (Doug Bradley), který vede armádu mrtvých, kteří vracejí k životu a mají ovšem velkou žízeň po krvi. Aby rozkryla jejich děsivé tajemství, pronikne do tohoto zabijáckého společenství reportérka v přestrojení Amy Klein. Každým okamžikem však může být odhalena a to by byl její konec… Je jisté, že Pinhead Vám, opět v celé své kráse, přinese další ďábelskou noční můru, na kterou jen tak nezapomenete! (oficiální text distributora)

drackula

Ďalšie zbytočné pokračovanie. Nieje to až taká katastrofa ako predošlí diel /Hellseeker/, napriek tomu nechápem aký zúfalec stvoril tak tupý scenár. Vždy v momente, keď už nevedel ako pokračovať, hlavná hrdinka sa niekde zobudila a dej mohol 10 minut pokračovať dalej, až kým prišlo ďalšie prebudenie...atď až do zblbnutia. Pinhead opäť žalostne chýba...chabých 30 % ()

Dino07

V porovnání s prvními díly to není nic extra. Ale našly by se tady i scény, u kterých mi běhal mráz po zádech! A posledních 10 minut, vyvrcholení celého filmu, bylo velice záživné! Cenobiti, Pinhead a řetězy = nejlepší část všech Hellraiserů, na kterou se vždy těším a v tomhle díle mě opět nezlamala!!! ()

Anticque

Rick Bota si s tímto dílem pohrál a myslím, že né špatně. Film má celkem chytlavou atmosféru, člověk, který chce tak se u filmu dokáže pobavit. Triky jsou slušný, herecký obsazení jak to už bývá zvykem je celkem u béčkových horrorů slabý a tady je to taky pravda. Ale tohle bych ještě bral, ale Hellraiser: Hellworld to je hovadina. Dávám 55%. ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení přátelé...Tož je toto možné? Tohle není ani horor! Natož Hellraiser! Měl jsem pocit, že koukám na nějaký nepodařený německý seriál. Celý film je jedna velká bota...stejně jako jeho režisér... (:o)) ()

BlackTom

Tak toto je už fakt lepšie, aj keď nie oveľa. Čudná sekta sa mi celkom pozdáva, pár snových pasáží (konečne!) ujde a scény v metre sú viac než dobré. Nebyť tej prazvláštnej kŕčovitosti, dám Hellraiser: Deader aj vyššie hodnotenie. Takto nech sa utopí vo vlnách podpriemeru. Už len jedna časť a končím, chvalabohu... ()

Scytale

S Hellraiserem už to nemá skoro nic společného. Investigativní novinářka, která netuší, která bije, na výpravě po Bukurešti narazí v posledních 10 minutách filmu na Pinheada - no není to celé zbytečná blbost? ()

Arach.No

Chtěl bych dát odpad. Opravdu bych chtěl. Bohužel, jediné, co mě od toho zrazuje je to, že předchozí díl i ten následující (náhoda, že všechny režíroval jeden a ten samý Bota?) se mi líbily ještě míň. ()

Haymar

Déčková výprava, trapný kulisy, otřesný triky a dav tupých komparzistů... původní Hellraiser se musí svíjet v ukrutných (příjemných) pocitech. Vetší utrpení už by pro něj mohlo být snad jen království nebeské... Tahle série už měla dávno skončit (bohužel není první a zdaleka ne poslední) ()

Paldiny

Rick Bota si po bezpohlavnom Hellseekerovi nechal opäť prišiť po páre semeníkov a do Návratu napumpoval nevydanú porciu mystična. Už v úvodných minútach prekvapí prítomnosť Stana Winstona čoby producenta a po úvodnej scéne v drogovom brlohu je jasné, že nepôjde o ďalší tupý výplach. Podobných prekvapení vrátane jedného tučného infarktu bude čakať hneď niekoľko, také pasáže z metra, v úzkej uličke či s nožom v kúpeľni s nervami neplýtvajú. Charizmatická reportérka nemálo zvyšuje kredit rovnako ako návrat pomyselnej dávky erotiky a brutality so slušným bodycountom nevyjmúc. S úrovňou príbehu to už zo zvyku inventúry šuflíkových scenárov tradične pokrivkáva. Zápletka neprináša nič čo by otriaslo doposiaľ videným, poteší súdnosť tvorcov, ktorí sa neobťažujú s podrobným vysvetľovaním čím zapoja aj fantáziu diváka. ()

rsimonyi

Bohužel série Hellraisera má stále klesající tendenci, i když se mi sedmička líbila víc než šestka. Děj je dost komplikovaný a nedotažený. Pinhead se tu objeví jen nachvíly, ale stojí to za to. Potěšující byla podoba cenobitů, která spolu s postavou potomka hračkáře odkazuje na první díly série. Dávám dvě hvězdičky a jsem zvědav na osmičku. ()

Matli

Hodně slabé 2 hvězdičky. V podstatě o ničem. Už ani nevím o čem to bylo. Opět slušně natočené, ale příběh katastrofa. Hvězdička navíc za hlavní hrdinku. 28% ()

Aurus

Tenhle díl není tak špatný je jen těsně podprůměrný. Příběh je docela dobrý, postavy jsou docela sympatické a hudba je dobrá. Atmosféra je zde skvělá a napětí zde funguje skvěle. Za mě 4/10. ()

Heroine

Nevím kde celá tahle řada začíná a kde končí, každopádně k tomuhle dílu jsem se dostala docela náhodou. Ale zaujalo mne to, má zvláštní atmosféru, fakt hodně temnou. Zkouknu asi i ostatní díly, uvidíme. Pinhead je frajer, a je velice podobný mému jehelníčku. ()

Hapretor

Total nudná kryplovina. Tohle byla parodie na Hellraiser. Ten nůž v zádech??? - jedno velké ha, ha!!! - Aspoň, že reportérka byla hezká ženská. Dalo se tak koukat aspoň na ní. Konec je velmi dementní. Hellraiser never more! ()

GOREGASM

Hellraiser v Rumunsku. Koho by to kdy napadlo? Výsledek naštěstí není tak východoevropský, jak byste se mohli obávat. Naopak, na béčkovou produkci do níž se Hellraiser v průběhu let, doufejme, že ne nenávratně zařadil, jde o solidní žánrový příspěvek, který nešetří dobrými maskami a umí podráždit diváka nejen krvavostí. Režisér, Rick Bota, se dle mého od minula taky ždibec zlepšil, a přestože si můžete o scénáři myslet cokoliv, celkový výsledek je koukatelný. 60% ()