Puoskari

Talent všetkých čias alebo len zúfalý amatér, ktorý túži po uznaní? Tim Burton sa rozhodol sfilmovať osud mladého, často nepochopeného režiséra, ktorý miloval svoju vášeň. Nič sa nezdalo byť nemožné, všetko bolo možné. Financie, vzťahy, odporcovia, antitalent – nič ho neodradilo od toho aby sa venoval, tomu po čom jeho srdce bilo. Tragikomická biografia z dielny Burtona dokáže pobaviť a dokáže zanechať i otázku. Dokáže sa zavŕtať pod kožu a tak akosi nenápadne vnútiť rôzne emócie. Často protikladné. Smiech prebíjajú pocity smútku, nechuť prekrýva zvedavosť, ľútosť striedaná s nadšením. Celé zabalené do akejsi bizarnej škatuľky s umelo pridávanou nádejou. I zlý film má svoje čaro. Ale Burton dokázal vytvoriť milú cestu k najhorším filmom všetkých čias, ktoré hrdo nesú meno svojho autora – Ed Wood. A to celé v nádhernej dobovej atmosfére. ()

Scaevola

Někdy je těžké odhadnout, je-li scéna vtipná, prostě zábavná nebo smutně trapná, ale předpokládám, že to byl cíl tvůrců. Neholduji příliš biobrafiím, ale tento snímek věrně spojující formu s obsahem do kvalitní a hlavně fungující struktury mne uchvátil. Smutný to osud vedený jen nadšením. ()

Jason13

Spolupráce dvojice Burton/Depp podruhé a zdaleka ne naposled přináší své ovoce! Johnnyho ztvárnění "nejhoršího režiséra všech dob" je tak fascinující, že ve mně vyvolalo (a podle zdejších komentářů ne jen ve mně) zcela upřímnou touhu poznat pravého Wooda víc a pustit si pár z jeho filmů.. ()

Desmi odpad!

Nevím, kdo byl Ed Wood, nic jsem od něj neviděl a doufám, že ani nikdy neuvidím. Tenhle film patří jeho fanouškům. Snad. Nic horšího jsem dlouho neviděl. ()

DmKK

Mladý , usměvavý Johny Depp válí. Zajímavě laděný film , který opravdové fanoušky filmu a znalce holywoodské historie nadchne. ()

Fjera

Šílená bláznivina. Nakonec ale celkem vtipná. Takže 3+. Ale je to jeden z Burtonových opravdu slabších kousků. ()

Pan.Antonin

Burtonovu poctu "nejhoršímu režisérovi všech dob" také řadím mezi první dvacítku svých nejoblíbenějších kousků. Film se odehrává v padesátých letech a mapuje vznik tří nejznámějších kousků Eda Wooda. Zábavný, chvílema smutný, ale hlavně zajímavý kousek o tom, jaké filmy také mohly dříve v Hollywoodu vzniknout. ()

NiksCZ

Ed sice neměl talent pro film, ale měl vášeň a zápal pro to, co dělal - A tento film to krásně vyobrazuje. Tim Burton zde zvládl prostřednictvím skvělých herců odvyprávět nejdůležitější etapu jeho života, a přitom nám dodat vysoce kvalitní film (Kterému, dle mého přidává na kvalitě i to, že je natočen monochromaticky - Doplňuje to atmosféru Hollywoodu v 50. letech.) Jediné, co bych filmu asi vytkl je trošku pomalejší tempo, kdy mi připadalo, jakoby byl film delší, než ve skutečnosti je. Ale i tak, tuhle malou vadu na kráse kompenzuje ten precizně zpracovaný zbytek, na který je radost se koukat. 9/10 ()

stanlyOu

Rukopis čudáckeho tvorcu a životný pribeh človeka ktorý je ako stvorený do komédie. Najlepší Burtonov film ? Asi ano, hlavne preto že by tento príbeh nikdo iný nespravil takto osobito.   10/10 ()

Dvojirakri

V žánru životopisných dramat mají svůj prostor samozřejmě i snímky o filmařích, které jsou docela ojedinělé, přesto jich pár je a mě se za poslední týden podařilo vidět hned dva, a to asi ty nejvýznamnější. Scorseseho Letec je velmi výpravný, hrající si s filtry a barvami, plný náročných záběrů, k tomu všemu složitá osobnost Howarda Hughese o němž pojednává. To Ed Wood, to je naprostý opak takřka ve všem. Ed byl zvláštní vlastně jen tou svou úchylkou na ženské oblečení a zanícením pro tvorbu. Co se týče filmového zpracování, je velmi realistické, Johnny Depp je stejný herecký frajer jako Leonardo, suprovou atmosféru zaprášených a ve smogu utopených 50.let bezvadně doplňuje deklamující Béla Lugosi a velmi vhodný černobílý obraz. ()

F2003F

Feel good movie o smiešne nevkusnej časti filmovej histórie v brilantnej réžii a veľmi príjemnom obsadení. Burtonova citová väzba s námetom vyplývajúca z vysokej precíznosti a pozitívne nabitej nálady z filmu priam sála a pri Džonyho výraznej charizme tvorí dokonale efektnú kombináciu s pohľadným vizuálom atmosférou. Po každej stránke bezchybné, obsah si neustále vrúcne vyžaduje pozornosť aby mohol naplno dožičiť zaručený dojem lahodných pocitov ústiacich do pamätného zážitku a umeleckých sympatií. Čiernobiely obraz dielu dodáva vážený tón a prispieva k funkčnému pôsobeniu príbehu. Dej sa vyhýba akejkoľvek negativite alebo zosmiešňovaniu a prináša jediný pôžitok - blaženosť. Napriek tomu, že je postavený na opačnom spôsobe dané momenty poníma srdečne, divácky a priateľsky. Eda Wooda dokonca jasne sympatizuje a elegantne pozdvihuje. ()

Fill16

Tim Burton mohl mít dvě možnosti jak tento film natočit: 1. Natočit ho v tom nejlepším slova smyslu 2. Natočit ho ještě hůř, než Ed Wood... Tim Burton si tedy vybral tu první variantu a vyšla určitě skvěle, přeci jen ta druhá už by nebyla jako ta správná pocta. Nejlepší na tomto filmu je, že jsem si myslel, že byl natočen opravdu někdy v těch 50. letech. Zapomněl jsem na Burtona, na Deepa a jen jsem sledoval a bavil se. To už jsem prostě dlouho nezažil. A protože mám Woodovy filmy doma, tak jsem si ten životopis lépe vychutnal a porozuměl všemu co všech brakách je. Ale v tomto filmu je to všechno fajn! A samozřejmě fešný Oscar :-) Není co dodat, je to mistrovsky natočené... PULL THE STRING!!! PULL THE STRING!!! ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“