Policejní tým S.W.A.T. vyšetřuje záhadnou VHS kazetu a objeví zlověstný kult, který má předem nahraný materiál, jenž odhaluje děsivé spiknutí. (mikki089)

Kudly4

Brrr .. z VHSek, jsem viděl pouze před šesti lety V/H/S/2, ale tohle už je úplně jiný level. Dobře jsem byl vystrašený, nádhera ! (Viděno v noci !) Ten ošuntělej retro look, se mi právě líbil, přidal hodně na autentičnosti. První povídka Storm Drain - 5* - hned v úvodu posranej až za ušima, nesnáším kanály, podzemní tunely, tohle bylo výborný a to finále ve zpravodajským studiu, parádní ! Druhá povídka Empty Wake - 4* - Pohřební ústav - smuteční obřad. Bylo jasné, že z té rakve někdo vyleze, ale to co vylezlo brrrrr, opět posranej až za ušima. Třetí povídka The Subject - 5* - Doktor, odborník přes mechanické protézy. Tohle bylo hodně slušný psycho a zárověň nejbrutálnější povídka, tohle byl mazec. V závěru, jak je pohled na posledního policajta s useknutou rukou, jsem jenom hořce polkl. (Timo Tjahjanto nezklamal). Čtvrtá povídka Terror  - 3* - asi nejméně strašidelná a malinko nudná, i když finále s upírem bylo taky dost ulítlé. Pátá povídka Holy Hell - Tu asi nebudu hodnotit, zásahová jednotka v nějaké budově, která dostala menší prostor vždy před začátkem dané povídky, závěr nám to jen vše dovysvětlí. Každopádně, za mě dost slušná podívaná, která asi nesedne každému, právě tím VHS formátem, u mě to byl ten hlavní pilíř pro vystrašení. Spokojenost, v budoucnu dám někdy opáčko a těším se na další kazety. (293. hodnocení) ()

TheEvilTwin

Opět soubor FF příběhů a opět pár lepších i pár slabších. Příběh z kanálů a z pohřebního ústavu jsou fajn, hutné, atmosferické horory, naopak další 2 příběhy jsou takové odlehčenější a jeden působí dokoncejako počítačová scifi/horor hra, takže pro fandy podobného žánru jako dělané. Nakláním se spíše k dvojce, občas je to prostě kopa prázdných záběrů, které jsou celkem dlouhé, a šumění kamery a horší kvalita tomu nijak nepomáhá, ale svoje publikum si film rozhodně najde. ()

JohnCZ

Po slaboučkém Viral rapidní zlepšení. Ten VHS formát sice trochu unavuje a některé povídky jsou točeny skoro až otravně nekvalitní kamerou, jak kdyby na to člověk koukal na (nečekaně) na videokazetě, ale kvalita samotných povídek poskočila nahoru a tentokrát se tam neobjevilo nic, snad kromě nezáživného propojovacího příběhu, co by bylo vyloženě slabé. Indonéská first person variace na Frankensteinovo monstrum s přehledem vyhrává. Tohle bych si střihnul klidně i v plné stopáži. ()

maddy

Po 7 rokoch sa to nikam moc neposunulo. Found footage už definitívne vyšlo z módy a V/H/S/94 túto formu nikam neposúva. Ale poporade, prvý segment s názvom Storm Drain od neznámej Chloe Okuno síce mierne pripomenie zasadením do špinavých tunelov v kanalizácii slušný austrálsky The Tunnel, ale jeho kvality ani zďaleka nedosahuje. V závere síce Storm Drain ponúka viac ako slušný dizajn monštra, ktoré evokuje Aliena, ale práve v tomto momente začne byť kamera zbytočne rozostrená, zrnitá, trasúca sa a celá potenciálne zaujímavá hororová scéna končí po pár sekundách, čo je problém prakticky celého V/H/S/94. Navyše tento segment má nadbytočný a dosť debilný záver po závere, ktoré to celé skôr zhadzuje a titulnú neherečku v hlavnej úlohe, ktorá to celé nedokáže vôbec dôveryhodne predať. (5/10) / Druhý segment Empty Wake od známejšieho scenáristu (The Guest, Blair Witch), no nie tak známeho režiséra Simona Berretta trápia podobné problémy ako predošlý príspevok. Námet s príbehom odohrávajúcim sa počas jednej daždivej noci v pohrebnom úste s jednou divnou truhlou je síce potenciálne zaujímavý, ale padá na tom, že toto prostredie nedokáže náležite vyťažiť. Opäť tu je skôr neherečka v hlavnej úlohe, trištvrtiny času sa nič nedeje a na konci to ponúkne iba rutinné pár minútové naháňanie sa po jednej miestnosti s mŕtvolou bez hlavy. (5/10) / Tretí a najzaujímavejší segment The Subject od z tejto zostavy najskúsenejšieho hororového režiséra Tima Tjahjanta (The Night Comes for Us, Killers, May the Devil Take You) je síce typickou variáciou na frankensteinove monštrum, kde šialený vedec tvorí akýchsi robo-človekov, ale je to prehľadne natočené, dostatočne akčné a i keď si tá hororová zložka tentoraz berie dovolenku na úkor akcie, tak to stále dokáže mať správnu, ľahko zvrátenú atmosféru. Nič svetoborné, ale aspoň jemné osvieženie v rámci VHS série. (6/10) / Štvrtý segment Terror od málo známeho Ryana Prowsa, ktorý doteraz natočil až jeden film (Lowlife) ma skôr presvedčil, že od tohto režiséra už nič viac vidieť nepotrebujem a jedná sa o objektívne najhorší segment V/H/S/94. Má neskutočne otravné postavy, aj v takejto krátkej stopáži neskutočne nudí a nemá žiadne tempo, nedarí sa mu budovať akúkoľvek atmosféru, ani najmenší záujem o to čo sa tu deje. Navyše sa opäť zbytočne dlho čaká na akékoľvek intezívnejšie dianie, ktoré prichádza doslovne až v poslednej minúte, kedy som bol týmto segmentom už tak otrávený, že som bol rád, že konečne končí (3/10). Celé to ešte rámcuje Holly Hell, ktorý je však zbytočne rozohraný medzi týmito príbehmi, absolútne však nefunguje ako spojivo medzi jednotlivými segmentami, kvôli tomu, že z neho divák vidí vždy len pár sekúnd, a tak nedokáže akokoľvek zaujať a v závere pôsobí len ako zbytočné naťahovanie stopáže, ktoré tu byť vôbec nemuselo. Nebudem hodnodniť. Vo výsledku sa tak nejedná o ten najhorší prírastok do V/H/S série, tým stále ostáva Viral, ale čakal som rozhodne viac. 94tka trpí hlavne tým, že väčšina segmentov je málo intezívnych a pútavejšie hororové dianie ponúkajú až niekde v samotnom závere pred ich koncom. Taká V/H/S/2 bola v tomto oveľa zaujímavejšia, hororovo vďačnejšia a aj nápaditejšia. Pri 94 som mal pocit, že ani vzniknúť po tých rokoch nemusela. Séria si svoje časy akej takej internetovej slávy užila v čase, keď boli found footage populárne a ak by ostala ležať ľadom, tak by bolo pravdepodobne lepšie. Evidentne už nemá veľmi čo v roku 2021 ponúknuť. CELKOVO: 5/10  () (méně) (více)

Eliott

Nová VHSka dopadla zhruba podle očekávání. Všechny historky byly zajímavé s dobře propracovanými jump scares, temnou atmosferou a ukázkami skutečně grafického násilí. Nicméně však mám několik výhrad především ke kameře, která ač to bylo úmyslně, skutečně místy degradovala celkovou úroveň filmu. První dvě historky považuji za nejzajímavější. Z nichž především Ratman má skutečně parádní nápad i atmosféru (80%). Druhá epizoda již není tak unikátní a docela dlouho trvá než se rozjede, ale mezery vynahradí svou finální strašidelností (75%). Třetí epizodu považuji za mírně slabší jelikož je to celé jen o brutalitě a nějaký příběh je zde takřka nicotný (60%). Čtvrtý příběh začíná v podobném duchu a nutno říci, že na začátku už jsem se začínal koukat na hodinky. Nicméně jsem se do toho nakonec opět dostal a i když byl konec špatně vysvětlený, potenciál posledního příběhu byl ohromný a nejraději bych z něj viděl mnohem více v novém, propracovanějším kabátě (74%). Na závěr ještě dobíhá příběhové pojidlo, čímž je zásah SWAT týmu na pozadí toho všeho. Každopádně tuto část považuji za úplně nejslabší, neboť je takřka zbytečný s velice jednoduchým zvratem na konec. Celkově zhruba 70%, ale jsem velice spokojený. ()

• Během jednoho hovoru je zmíněn Bill Clinton, což byl 42. prezident Spojených států vládnoucího mezi lety 1993–2001. (Duoscop)
  • Název filmu se objeví až na jeho konci. (Duoscop)
  • Členové SWAT týmu v povídce „The Subject“ používají útočné pušky HK 416 a brokovnice Benelli M3. Všechny tyto zbraně ale byly vyrobeny až dekádu poté (2005), než se odehrává děj (1994). (Guilemot)