One Piece

USA, (2023–2025), 8 h 32 min (Minutáž: 49–64 min)

Série(2) / Epizody(9)

ER

Zábavné, s výbornou pirátskou atmosférou a skvěle vykreslenými postavami, s jejichž osudem se dá rychle ztotožnit. Akce se nebojí i menší drsnosti, byť občas by to šlo o chloupek lépe. ()

Maximilianus

Veľmi vydarená adaptácia japonskej predlohy, či už papierovej alebo animovanej. Čo sa sa týka kastingu,  nebol dokonalý, ale ani mi nevadil, som spokojný tak na 75%, masky boli fajn a kostýmy výborné. Podobne ako anime je to farebné,  pestré, rôznorodé a dobrodružné. Páčilo sa mi, že to bolo poňaté vyspelejšie, trochu aj temnejšie a aj emočná stránka vyznela tak ako mala. Nechápem ale,  ako chce Netflix v prípade pokračovaní obsiahnuť celý príbeh,  najmä ak chce urputne trvať na 8 dielnom trende sérií svojej  serialovej tvorby. Inak veľmi výborne spracovaný námet a zobrazený svet. 8,5/10. ()

Myslivir

Bůh audiovizuální tvorby mi asi zase nasral do jídla. Ve chvíli, kdy jsem se už chystal hrané adaptace mang více méně zavrhnout, musel Netflix zainvestovat do správných lidí a na grafu kvality adaptací sinusového průběhu se ocitnout zrovna na vrcholu sinusoidy v kladné ose. Protože zatímco spousta "adaptací", na nichž se Netflix nějak podílí, se nachází někde dole a v záporu (nemluvě o Zaklínači u mínus nekonečna), tento One Piece funguje po téměř všech rovinách docela nadprůměrně. Hlavní cast je skutečně tak dobrý, jak se říká, a sety, rekvizity a kostýmy a masky působí skvěle. Otázkou zůstává, jestli tomu tak bude i dále v příběhu, jelikož věci mají být divnější a divnější a dříve či později dojde na častější CGI, což by mohl být s už tak nadprůměrným rozpočtem docela problém. Do té doby si však ještě nějakou chvíli snad budu moct užívat náramnou dynamiku hlavních postav, zábavnou akci a solidní příběh zakopávající o svoji lehkou okoukanost jen výjimečně. ()

RAFT

Původní anime neznám. Tak, jsem si hned pustil seriál na netflixu. A povedl se. Děti se vydávají na velkou výpravu za pokladem. Sice by jsem raději viděl temější díly, ale asi takhle ,bude další serie v tomhle trendu pokračovat. Uvidíme jak bude další serie pokračovat. Za mě 80% ()

Milda003

Neznám předlohu, takže jsem šel tak trošku do neznáma, ale už v prvním díle jsem se opravdu bavil, je to tak trochu crazy a to já mám rád, tak jsem těch pár dílů shltnul jak malinu... ()

Vykuk odpad!

Mám fakt rád anime, mangu, hodně srdečních záležitostí, toto jsem v animované podobě neviděl, asi si dám povinnou záležitost, protože si myslím, že v té podobě by to mohlo fungovat, ale tento hraný.. jak to nazvat.. neskutečně nesympatičtí "herci" otřesná výprava, zpracování, to prostě rve oči, uši, všechno... nebo vlastně ani ne.. jen to rychle vypnout.. nechápu ta čísla.. vkus se asi už zase posunul někam, kam já nedohlédnu.. a to jsem se na to celkem dost těšil :( ()

MyskaMari

Konečně dobrá netflixovská adaptace. Když jsem se o tom dozvěděla poprvý, myslela jsem že mě klepne a že One Piece skončí podobně jako Death Note a jemu podobné pokusy o přenesení anime do reálného světa. Opak je však pravdou, což mi bylo jasné od okamžiku, co zveřejnili obsazení. Zkrátka herecké výkony parádní a každý herec perfektně vystihl vibe postavy, kterou ztvárnil. Nemohu dát méně než 5*, protože One Piece je moje srdcová záležitost. Jen tak dál! ()

Gig

Velké překvapení roku na seriálovém poli. Tomuto projektu jsem se vyhýbal oklikou a od počátku jsem měl v něj nedůvěru. Víme, jak Netflix zachází z předlohami. Ale nakonec mi to nedalo a pustil si to a nepustilo mě to, než to skončilo. Má to vše, co má a mělo mít. Kouzelný casting, kouzelné lokace, kouzelnou hudbu, kouzelnou akci, kouzelnou výtvarnou stránku, každý nadpis nového dílu má jiný obrázek související s dílem, komiksove vs mango pojetí rozřezání obrazu, kouzelnou fantazii a je věrný předloze. Má to náboj, energii, emoce, hlášky, srdce. Hih, neví m proč, ale Luffi mi moc připomíná Jirku Mádla ala čertík ve Zlatých očích. Potěšil představitel Sweet Toothe v jedné z miniepizod. Trochu mám strach z dalších sérií. Nemám strach o děj, příběh. Ten je dán, a pokud budou tvůrci pokorní jako doposud, tak hurá. Ale.... Herci, představitelé stárnou. Vím, dá se  omlazovat, ale... ()

Kimberly1

Nejsilnější scény v anime verzi vždy spočívaly v minulosti jednotlivých postav. Kdyby se vystříhaly scény s Garpem, které v této části anime nemají, co dělat, tak by bylo možný navázat bližší vztah mezi postavami a divákem. Jinak jde o zdařilou adaptaci a některé scény doplňují mezery v anime. ()

Aeres

Na jeden zátah. A to mangu nesnáším a od sledování mě několik týdnů odrazoval Stanislav Lukeš, který celý seriál neodbytně promoval. ()

MT_Y

SPOILER! - pustil jsem si to ještě jednou a budu to komentovat trochu jinak... Rozdíly jsou obrovské mezi seriálem a mangou (respt. Animákem)... Když vezmu jen postavy (ty hlavní)... Luffy v seriálu působí poměrně chytře, nad dost věcma přemýšlí a tak. V originálu to tak není, tam je Luffy fakt poměrně hloupý, nebo spíš tolik nepřemýšlí, je fakt veselý a do všeho jde po hlavě jsou mu jedno následky atd.... Zoro, v seriálu působí dost upjatě, málo se směje a není až tak vykreslená jeho loajalita vůči Luffymu, posádce... V originálu, od počátku vůči Luffymu je spíš takový bratrský, je znát že ho vážně má rád, víc se směje, atp... Nami, v originále je opravdu znát je strašně na peníze, jakože fakt Mega (to v seriálu není moc vykreslené), je tam znát to jak bojuje s tím zda klukům bude věřit či nikoliv, zda od nich odejde nebo ne, fakt s tím bojuje to v seriálu taky není nějak vykreslené... Usop - Tak originál vs. Seriál to je poměrně velký rozdíl, ať už podoba (protože prostě velký nos), nebo jak se seznámili, jak chodil za tou bohatou dívkou, roztržka mezi ním a mezi tím správcem atd... Potom samotné příběhy, tedy například... Baggy - Jakože seriál vs. Originál? Dyť to bylo úplně jiné... V seriálu jsme viděli ve stanu atd atd... V originále, to vše probíhá venku, Baggy je fakt magor, ale vše probíhá prostě za mě lépe... S tím majordomem, no dobře v anime vás tenhle člověk štve asi tak tisíckrát víc než v seriálu, to jako ne že ne, ale i tak je to tam lepší. Chyby v seriálu v této pasáží i hypnotizer, kteréj je prostě skvělej (vždy uspi i sám sebe), což mi v seriálu dost chybělo. Sanji je v anime fakt úžasný a myslím že určité věci v seriálu vynechali, které by víc podtrhli jeho úžasnou povahu, charakter atp. Jo a taky to jak až moc je na ženský... O přístupu vesničanů anime vs. Seriál ani raději nebudu hovořit, to samé Arlong... Takže takhle... Seriál jako takový špatný není, vlastně kdybych dal na stranu mangu / anime, tak by to bylo pěkné, tak je to pěkné a ano vysoké hodnocení si to zaslouží, jen prostě když člověk zná originál tak vidí ty Mega rozdíli, které i vysvětlují proč je kdo takový, ta situace proč se tak stala atd atd atd... Ale chci být fér, seriálu dám 9/10 protože seriál jako takový je pěkný, jen to prostě musím hodnotít ako samostatnou jednotku... Beru to jako prostě jinou verzi... ()

krvinka56

Tak jo k tomuhle dílu jsem přistupoval s despektem protože u anime jsem rychle odpadl ale tady jsem se bavil.  Za mne rozhodně povedená hraná adaptace.  A ty postavy to se fakt málo kdy vidí aby se drželo tak dobře předlohy.  Hlavně ta tlustá pirátka její loď či ten šílený klaun ty postavy jsem si užil. Má to občas zdlouhavé momenty a zbytečné scény jako jsou návraty do minulosti které příběh zbytečně zpomalují.  Rozhodně kvalitní a zábavná adaptace která stojí na vlastních nohou.  Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

Scanerior

One Piece je prazvláštní dobrodružství jednoho výstředního „piráta“ a jeho posádky, které však překvapivě upoutá a je funkční v mnoha směrech. Na začátek bych chtěl zmínit, že mít seriál s více než 1000 epizodami (což má anime One Piece) je masakr a z mého pohledu je to špatně a normálně bych řekl, že v takovém případě musí příběh nutně upadat, ale vzhledem k hodnocení seriálu to asi pořád funguje, což je až k neuvěření – nicméně to nemění fakt, že do anime seriálu se mi nechtělo a pořád nechce už když vidím ten počet dílů. Tato hraná adaptace mě však díky obecně kladnému přijetí a „Torenově“ hypu dokázala přilákat a já po zhlédnutí mohu říci, že se jedná o povedený seriál. One Piece předkládá příběh o bizarních pirátech příběh pak „táhne“ kluk se slamákem, který se chce stát králem pirátu, i když je zatím jen „malá ryba ve velkém moři“ a postupně tu objevujeme nové členy jeho posádky a „prožíváme“ různá dobrodružství. Děj každopádně rychle odsýpá, postavy jsou fajn, ačkoliv jsem si nikoho vyloženě neoblíbil a dějové linky jsou zajímavé. Občas je chování a vzhled postav celkem přestřel, a to se ani nemusí jednat o šíleného klauna – vlastně se divím, jak to všechno může fungovat, ale zřejmě funguje, protože jsem se u seriálu nenudil a tato první série dokázala prodat svůj příběh, slamák dolu a nastavuji kurz na druhou řadu až bude dostupná… ()

p.a.douch

No přiznám se, že po Kovbojovi jsem měl docela strach, ale naštěstí tohle je jiná píseň. Už dlouho jsem neshlédl seriál na jeden zátah a končil ve 3 ráno. Takže ano. Netflix to dokázal a nezk....l to. Bravo. Asi taky neuškodilo, že si to Oda ohlídal. Jsem doopravdy zvědav na další řadu a jestli si i ona udrží takovou úroveň. A na závěr bych dodal, že mě znovu pobavili někteří místní odpadníci a mrmlalové. Koukat na osm dílů a všem dát odpad, já bych končil u druhého! ()

SmajdalfCZ1

Tak tady si určitě nemohu nechat ujít dát recenzi zvláště po tom, co jsme na to čekali takovou dobu. Stejně jako ranní poradu začnu s mínusy a přejdu k pozitivům. Mínusy jsou pro mě drobné změny jako, že Sanji nemá svoje obočí, Nami nemá velká prsa, Usopp svůj nos, Luffy svoje sandály či že se nedodržuje výška osob, ale chápu, že v hraném seriálu by to třeba nefungovalo. Dále občas některé CGI prvky jako třeba, když Luffy odrazil tu dělovou kouli a ta vybouchla, se moc nepovedli. ALE ALE ALE oproti VŠEM live action animákům jde zde vidět, že se to dělalo s láskou a hodně se do toho investovalo. Jsem rád, že většina kulis není CGI, ale ručně vytvořená. Navíc se to dá přepnout na japonštinu a poslouchat to s dabingem lidí, co dabují anime.  Za mě všichni se tohohle báli jak to dopadne, ale dopadlo to výborně. Teď třeba by se mohlo doufat, že stejně jako Hra o Trůny dostane každá další série více peněz a bude to jen lepší a lepší. Takže s ohlédnutím k tomu, že občas se mi něco nelíbilo graficky  ( nutno podotknout, že já One Píece sleduji přes 10 let a mám na ruce vytetovaného Shankse, Luffyho a Zora, takže jsem měl větší nároky než ostatní na ten seriál ) a občas jsem nevěřil hercům tu roli, tak tomu dávám hodně slušných 95% a zároveň se modlím za velkou sledovanost ! :) ()

mottleone

Tak se tu vyjádřím jako neznalec původního anime.. Absolutně skvělá kreativní dobrodružná závislárna, která vyplní spousty hodin v mém prokrastinačním kalendáři! První epizoda mě ihned pohltila, postavy jsou skvěle napsané, každá má dostatek hloubky i prostoru, vzájemnou chemii a herci si to vysloveně užívají. Masky i kostýmy jsou pěkné, nepůsobí kýčovitě a do barevného nápaditého světa skvěle zapadají. S efekty se spíše šetří, což jedině prospívá a reálné dřevěné kulisy vypadají dobře; choreografie soubojů kreativní, přehledně nasnímaná a když dojde na nějaký ten "anime prvek", je to vždy "epic" nebo neuvěřitelně zábavné sledovat. Ikdyž si vůbec nejedu východní tvorbu, pocitově mě to stejně hodilo alespoň do časů Pokémonů, kdy Ash Ketchum v každém díle pozná novou oblast, nové přátele a nového oponenta s jedinečnými schopnostmi. Doufám, že příští série dorazí co nejdřív, protože tohodle barevného hybrida BlackSails s Piráty z Karibiku naprosto žeru - Nadšených 90% a prozatimní 4* ()

ricmont

Když Netflix oznámil, že se chystá na hranou adaptaci One Piece tak jsem byl septický. Přece jen Netflix adaptace dopadají ve velké většině hrozně. O to teď jsem raději že mohu říct, že jsem se hrozně pletl. Hraná verze One Piece je úžasná a jedná se snad o nejlepší adaptaci mangy/anime kterou Netflix kdy vytvořil. Seriál vás táhne do sebe od první scény a nepustí. Postavy jsou tady perfektní a okamžitě si vás svoji povahou získají. Osobně nejsen znalec předlohy. Viděl jsem jen pár dílů jako malý na RTL 2. Ovšem za mě je toto rozhodně hit Netflixu pro tento rok. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD