Anna Elliotová se kdysi nechala přesvědčit, aby si nebrala fešáka ze skromných poměrů. Po osmi letech na něj ale narazí znovu a pravá láska možná dostane druhou šanci. (Netflix)

Rendyz odpad!

Du blejt velebnosti ... som dlho nic take strasne nevidel. Kralik ktory bol vo filme by to lepsie nastrihal. Herecke vykony nezachranuje ani uz ako tak dospela Dakota ktora planuje znasilnit kameramanov ako kompenzaciu za 50 odtienov. A ten zvysok to ani sa mi nechce k tomu vyjadrovat, jeden neucesany, dalsi dogabany. Dobovo to pomiesali ako ked zmiesame ocot a muku a ideme z toho robit kysnuty kolac. Jeden velky nezmysel, nasilu... dakujem ()

RyxiraAmy

Mám ráda Jane Austenovou, knižní předlohu jsem četla (byť už to dávno) a líbilo se mi to. Je to zpracované osobitým stylem, rozhodně, Anna je trošku živější, drzejší a modernější než její knižní předloha, ale bavila mě (i její poznámky do kamery). Dakotu Johnson jako herečku nějak nevyhledávám, respektive od té podivné erotické série (jak se to jmenovalo?) k ní mám trochu odstup, ale tady mě bavila. Nic proti ani ostatním postavám. Ano, černoška jako Anina mentorka je zvláštní (a zajímalo by mě, jak by se na to dívala sama Austenová) a na Bridgerton se asi stejně nepodívám, ale prostě mi to tak nějak sedlo. Zřejmě jsem byla v tom správném rozpoložení. Paradoxně se mi nejmíň líbila postava Fredericka Wenwortha, protože mluvil divně, vypadal divně, koukal divně a charisma Madse Mikkelsena, na které tvůrci evidentně sázeli, se ho nedotklo ani z rychlíku. ()

antoinetta0

Knihu jsem četla a znala verzi z roku 2007 a pustila jsem si i tu 1995, abych měla po shlédnutí filmu s čím srovnávat a.... Je tady nová a skvělá adaptace, která hravě předčí ty starší, tu z roku 1995, kde jsou všichni fakt starý, nudný a oškliví (pardon, ale proč je v týhle adaptaci Anna tak...) a i tu z roku 2007, kde se charakter Anny Elliot taky skládá jen z toho, že je stará panna...))  Nová Anna má možná moc moderní účes, je občas až groteskní a asi má problém s pitím(taky bych na jejím místě měla)), ale její charakter má konečně rozměr, na který celou dobu čekala... Můžete se s ní/jí smát, brečet a nebo ji i litovat, ale máte prostě celou dobu pocit, že je skutečná a to je skvělý!  Super kamera, hudba a i kostýmy, které jsou občas modernější, ale dobře v celém filmu fungují.. Obsazení je taky skvělý, lidi co máte mít rádi, máte rádi a ty co ne, tak ne.../Cosmo Jarvis, The new period drama leading man???/   "Now I'm single and thriving. I spend my time drinking fine wines, enjoying warm baths and lying face down on my bed." ()

Eseter

Nejsem vůbec proti volným, zmodernizovaným adaptacím Jane Austen, naopak vítám je (např. mé oblíbené Clueless či Emma.). Ale tohle je jeden velký průšvih. Když nic jiného, tak alespoň charakterizace hlavní postavy se mohla dodržet. I tiché, mírné povahy můžou být zajímavými a silnými hrdinkami! Nemuseli jsme opět dostat kopii Elizabeth Bennett. Johnson má charisma ale to nestačí na to, abych ji odpustila to neustálé pomrkávání po divákovi; prolomení čtvrté zdi je v tomto případě neskutečný cringe. Nová Anne nepřináší nic, proč bychom ji měli mít rádi - zdá se zapšklá a povrchní. A povrchní je příhodné slovo pro celý tento film, vše je tu naservírováno násilně stylem: podívejte jak jsme vtipní a cool. Nic z toho ale neplatí, většina scén působí spíš trapně. Kdyby aspoň ta romantika fungovala, ale bohužel. Spousta scén vyzní dost na prázdno. Přitom Austen byla mistr romantických komedií! Jediným světlým okamžikem jsou tu scény s Henrym Goldingem, který je opravdu charismatický fešák. ()

JB001

Že se jedná o červenou knihovnu, to mi nevadí, ale různobarevné obsazení je mi vyloženě proti srsti. Nejsem žádný rasista, ale takhle prznit historii, to je děs a běs. Nedokoukal jsem to... ()

athena07

Tak tohle se opravdu moc nepovedlo. Bylo tam pár dobrých momentů, kdy jsem se i zasmála, ale celkově to působilo nuceně a nesympaticky. Z herců se mi překvapivě líbila jen Dakota, jinak je to obsazení hrůza.  Cosmo se celou dobu tvářil, že je po mrtvici a ostatní byli na facku. Ústřední dvojici jsem tu lásku vůbec nevěřila. Na spravení si pustím jakoukoliv jinou adaptaci od Jane Austen! ()

Zlajdaa

Já nevím, všechny filmy na motivy knih Jane Austen jsou v hodně podobném stylu a tenhle vybočuje svou násilnou modernitou. Nic proti hercům, ti byli fajn, ač svou různorodostí byli prostě jako pěst na oko :-D (u červené knihovny typu Bridgertonovi to neřeším, u Zaklínače mi to nevadí vůbec - však je to fantasy, ale u klasiky se mohli držet trochu na uzdě)... ale ten děj.... knihu jsem nečetla, ale ten příběh byl takový osekaný, v některých pasážích mi to vůbec nedávalo smysl... a nevím, jestli to bylo tím, že jsem na to koukala s dabingem, nebo, že jsem na to koukala unavená v noci... nebo to prostě fakt nedávalo moc smysl... ()

Koral17

Tento film by mohl sloužit jako zářný příklad toho, jak NETOČIT příběhy Jane Austenové. Povrchní a chaotický scénář, který vůbec neví, co a jak a proč chce vyjádřit. Zřetelně je to vidět především na hlavní postavě příběhu - Anně Elliotové, kterou autoři představili jako maximálně pokryteckou osobu. Podle mě je pravým opakem toho, co chtěla touto postavou vyjádřit Austenová. Nevím, v čem je filmová Anna lepší než zbytek její pyšné a otravné rodiny, kterou před diváky ustavičně pomlouvá a spiklenecky na nás přitom pomrkává. Ona sama je přitom pasivní troska se sklonem k alkoholismu. Nesnaží se se svými problémy nic dělat, radši se zavře ve své „komnatě“ a tam „trucuje“ nad nenaplněnou láskou s lahví vína v ruce. Proč by jí divák měl držet palce? V čem je jiná a výjimečná? Jak se snaží svůj osud změnit? V románu je Anna inteligentní, citlivá!, empatická!, i když zpočátku plachá a submisivní žena, která však postupně osobnostně zraje a mění se. Snaží se přijmout sama sebe a lépe pochopit také svou rodinu a své přátele. Proto je nakonec schopna postavit se společenským předsudkům a předem daným rolím a udělat zásadní životní rozhodnutí. Románová postava ze začátku 19. století je tak mnohem modernější a ve svém společenském jednání akčnější a otevřenější než její současná filmová podoba. ()

ElleMcDee

Opravdu se snažím na tomto filmu najít něco hezkého, ale příliš se mi to nedaří. Možná by to mohl být docela fajn, vtipný příběh, kdyby se netvářil jako adaptace knihy Persuasion od Jane Austenové, která patří k mým oblíbeným. Má to být melancholický, romantický, bolestný příběh. Naproti tomu film je laciný, trapný a směšný. Jediná věc, kterou mají film a kniha společnou, jsou jména postav. Tam podobnost končí. A to ani nemluvím o historické nepřesnosti, co se týče účesů (v regentské éře ženy rozhodně nenosily rozpuštěné vlasy, jako má Anna polovinu filmu) a oblečení tak nějak neumím zařadit do žádné éry. Kloboučky jsou jak z počátku 20. století, výrazné líčení 21. století... vážně, ví tvůrci filmu, kdy se má celý příběh odehrávat?   Kromě naprosto špatně zvolených kostýmů se navíc divák nemůže těšit ani na žádné oslnivě herecké výkony. Celou show svým hraním naprosto “ukradla” Mia McKenna-Bruce, která je vlastně vedlejší postava. Dakota Johnson se celý film jen přiblble usmívá nebo mrká do kamery a Cosmo Jarvis má po celou dobu stejný nechápavý výraz, až jsem si říkala, jestli ho náhodou nebolí zub.     Dávám jednu hvězdu pouze za výkony McKenny-Bruce a pěknou přírodu. ()

Thalin odpad!

Austenová psala romány o své době, zvycích a společenských vrstvách. Čistý odraz své éry. Tak co má zase sakra být tohle za korektní, rádoby moderní  výplod? Všechno špatně. Proč si vybírají díla, která něco jasně a přesně popisují, aby to pak celé překopaly? Aby to zapadalo do toho dnešního amerického bordelu? Prostě hnus. Herecký výkon Dakoty to celé ještě zahrabává sto metr pod zem, protože ta ženská není vtipná, o což se tady s tou postavou asi má snažit, působí toporně, nemá grimasy (Podobně jako slavná Bella ze Stmívání se i tahle půlku času tváří jako po lobotomii) a zkrátka a jednoduše neumí hrát. Jsem proti ní zaujatá, není role kde by se mi líbila, ale tady se mi hnusila už úplně. Nedala jsem to celé, působilo to hloupě, amatérsky a trapně. ()

Kreptry

S vypětím všech sil jsem to zapnula a po chvilce zase vypnula. Děs, běs, hrůza! Nic jiného se k tomu nedá říct. Anna se chová jako by si neustále udržovala hladinku. Z Fredericka je chlap, kterému to, že je kapitán, absolutně nevěřím. Mary vypadá jako by jí bylo dvanáct a mohla bych pokračovat dál a dál. Malé světýlko záchrany vidím v Richardu E. Grantovi, ale to nestačí. Jo, a celkem se mi líbí Kellynch Hall. Kdyby se to bývalo vůbec nenatočilo, nic by se nestalo. ()

Wajny13

Klasika, která se snaží o moderní zpracování, podle mě úplně nevyšla. I přestože se mi příběh líbil a já si sledování filmu užila, tak má dost chyb. Některé pasáže byli hrozně krkolomné, málo uvěřitelné a postavení hlavního hrdiny byli divné (to měl v zádech pravítko?). Vše působil tvrdě a neosobně. Líbili se mi záběry do kamery, kde autorka vysvětluje dané situace. Hrozně mi to, ale připomnělo Enolu... Za mě to nebylo úplně špatné, ale rozhodně nečekejte žádný obří filmový zážitek. ()

Erizu

Já musím říct, že jako celoživotní fanynka Jane Austenové jsem se docela bavila, dle mého jde o povedenou adaptaci jejího díla pro současné publikum. Pár námitek bych měla, ale obsazení černochů do role anglické šlechty mezi ně opravdu nepatří. Sure, v 18./19. století bychom jich tam moc nenašli (nepočítáme-li Dido Elizabeth Belle), ale to asi ani výrazy jako "ex" a "self-care" a rozhodně ne dospělé ženy s rozpuštěnými vlasy :)) Dakota Johnson mě překvapila svou roztomilostí a přímé oslovování publika mě pro jednou přišlo vtipné, takže za mě OK. Samozřejmě, oblíbenou verzí Pýchy a přemlouvání pro mě bude vždy ta z roku 2007, ale tohle není vůbec zlé. ()

mia.com

S knizni predlohou srovnavat nemuzu, multi kulti radsi ani nebudu komentovat, protoze to by se jeden nastval leda. Nicmene nejvic se mi libily barevne kulisy, to prostredi bylo pro me dokonalost. Pribeh a herci celkem fajn. Takze dobra oddechovka. ()

j.a.nika odpad!

No to se tedy nepovedlo. Dobová atmosféra nulová, scénář otřesný, obsazení příšerné. Jane Austenová se musí obracet v hrobě, ne-li tam přímo rotovat. Knihu jsem četla a moc se mi líbila, ale tento film je totální paskvil. Film z roku 2007 nesrovnatelně lepší, to je úplně jiný level. ()

terezkys

Obrazově krásné, ale k čemu to je, když všechno potopil scénář. Je to průšvih, když nejlépe procítěná postava je sestra hlavní hrdinky (Mary). Když herci hrají, ale vlastně nemají moc co hrát. Když chemie mezi hlavní dvojkou neexistuje a vy marně přemýšlíte, co na sobě navzájem vidí. Vůbec mi nevadilo obsazení herců ,, tmavé" pleti - mnohdy to byli právě oni, kdo hrál nejlépe.  Charakteru Anne bylo tak šíleně ublíženo, že se to ani nedá popsat. Stala se úplným opakem toho, jak ji Jane Austen stvořila. Z tiché nesobecké dívky je najednou alkoholička, sobec, lvice salonů, klaun... Hodně nepovedená adaptace. ()

karelhura

V rámci vyváženosti si tam nějakou tu anglickou lady mohla střihnout muslimka v burce a komorníci mohli být indiáni nebo eskymáci. Austenová by se obracela v hrobě. ()

CheryLka

Jane Austenovou musíte mít rádi, jinak obdobné filmy vč. knih prostě nedáte (Pýcha a předsudek, Rozum a cit), to je prostě fakt. Vesměs je to vždy nuda méně či více sentimentální love drama. Asi nejlepší je nová Emma, modernější pojetí, milé obsazení. Tento počin Persuasion je možná zajímavý, ale vadí mi ten "Bridgerton" styl. V Bridgertonových mi děj, obsazení a znázornění nevadí, beru to jako takovou pohádku zasazenou do určité doby a v sexy stylu. Toto je nudné a podbízivé. Chtělo by to více dramatu, nenávisti a konečného vzrušení k očekávanému happy endu. ()