Anna Elliotová se kdysi nechala přesvědčit, aby si nebrala fešáka ze skromných poměrů. Po osmi letech na něj ale narazí znovu a pravá láska možná dostane druhou šanci. (Netflix)

clara.bow odpad!

Osobně nesnáším, když se někdo pokouší měnit Anglii, její obyvatelé z vyšších vrstev a období 18.stol. kdy se prezentují černoši a černošky jako vysoká šlechta, asiati také.... (fíha Jane Austen by se opravdu divila a dostala by nejspíš psotník :-( jako já! Někdo! se odvažuje  zprznit románovou předlohu a cpe se namísto skvěle natočeného příběhu, jako je  film z roku 2007, pod názvem - "Vyznání Anny Elliottové" s představiteli hlavních rolí - skvělí Rupert Penry-Jones a Sally Hawkins. Doporučuji!!! Jinak - tyhle Netflixovské "přehmaty" mě jdou upřímně řečeno krkem...vážení, tak tohle opravdu ne. ()

Jolee

Když čekáte Bridgerton v kombinaci s Pride and Prejudice a dostanete 50 Shades of Grey. Nuda, nuda, šeď, šeď. Dakota je stejně nudná jako všude jinde, akorát tu navíc do kamery plácá o svých emocích. Místo aby hrála. Jedinej koukatelnej je tam Cosmo Jarvis. ()

Trixinka

Dakota Johnson je možná pro mužské publikum přitažlivá, ovšem skvělá herečka to rozhodně není. Strohá, jako by bez zájmu odříkává dialogy, které občas obohatí i nějakým dramatickým výrazem. Její kolegové jí to ovšem nijak neusnadňovali, průměrní byli všichni. Kostýmy k sobě neladily a v určitých místech úplně chyběla nějaká podkreslující hudba, takže dialogy odříkávané do absolutního ticha působí dost amatérsky. ()

Pampa

No po pravdě to s duchem původního románu Jane Austenové moc společného nemá. Netflix Annu Elliotovou přiblížil modernímu diváku, takže Anna chlašče jak duha, bulí, ztrapňuje se a pořád komentuje své niterné pocity staré panny do kamery. Jó holka nemělas ho tehdy odmítnout, teď je pozdě bycha honit, kdo tě teď má skoro dvě hodiny řešit. Některé hlášky z tohoto filmu jsou vtipné, některé trapné. Krásné lokace. Zlatý původní román ale dnes se už klasika klasicky netočí :( Tři hvězdy. ()

xylofonka odpad!

Proboha!  Já skutečně nejsem rasista, ale plnit jakési gendrovo-rasové kvóty na adaptaci Jane Austen? To už je na mě moc! ()

Terka_127

Na Dakotu si nějak furt zvykám. Je to nádherná ženská, o tom žádná, baví mě i její barva hlasu, ale nějak ji zatím nedokážu identifikovat jako herečku. Naposledy mě bavila v Zlý časy v El Royale a pak teď. Jako by se pro postavu z románů Jane Austinové narodila. A vyloženě jí slušela tato konkrétní Anne. Román neznám, ale vyprávění divákovi prostřednictvím hlavní hrdinky a bourání tzv. čtvrté stěny mě bavilo. Bavilo mě to režijně, ale i kamera. Hrálo si to světlem podobně jako Pýcha a předsudek. Je kouzelné se na to dívat a kochat se. Jen jsem nepřišla n chuť "fešákovi" kapitánovi Wentworthovi. Žádaný fešák? Koukal tak moc nesměle, že mě spíš odradil :-D ()

w_laura

Ještě se to trochu dalo přežít, a proto jsem tomu nedala odpad. Věděla jsem, že tento film bude představovat promarněný potenciál. Něco krásného, chytrého, romantického a s dobrým koncem ve stylu Jane Austenové bych teď takt potřebovala, ale tento film moji touhu prostě nemohl ničím uspokojit. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby stejný námět režíroval Joe Wright... ten by z toho jistě neudělal příběh určený primárně pro třináctileté puberťačky. ()

Luciee113

Hodně, fakt hodně mě to nudilo. Pustila jsem si to u žehlení, tak jak mnoho filmů, ale tento se fakt neskutečně vlekl. Po žehlení jsem se donutila dodivat, ale nakonec z toho mám jen výčitky ze ztráty času, který jsem mohla využít daleko lépe. A Fakt mi případne debilní, když hlavní hrdina vykládá divákům a počumuje u toho do kamery 🤦‍♀️ ()

Leonora odpad!

Z tvárné introvertky flirtující trapnou nánou. Tomu říkám obrat... A ten nemožnej casting!!! Příště bude Anna asi černá transgender lesba. ()

mata77

Dakota si rolu v novom spracovaní Persuasion očividne užíva a predviedla aj nejaké to herectvo. Jej rozprávačské vsuvky, žmurkanie na kameru a veľavravné pohľady na divákov miestami obraz ozvláštnili, no často pôsobili až satiricky. Výprava bola fajn, sústredila sa na anglické lokácie, kamera zaberala široké a až melancholické zábery na krajinu a dodali filmu na kvalite. Celkovo ale tento film nevytŕča od iných sfilmovaných príbehov z pera Jane Austen. ()

elpin

Na tento film jsme se s manželkou hodně těšili, protože období viktoriánské anglie máme rádi a příběhy Jane Austinové taktéž, ale tohle je hrozně infantilní, ufňukané a až příliš moderně pojaté. Hodně nám to připomínalo seriál Bridgertonovi, který je taktéž v podstatě o běžných amerických puberťačkách a jejich současných problémech, akorát zasazen do historických kulis. Kdo chce opravdovou romantiku, ať se podívá na stejnojmenné (v češtině Vyznání Anny Elliotové) ztvárnění z roku 2007. ()

IZFNP

Dakota sa snaží a dobovky jej pristanú, ale na filme najviac funguje všetko, čo nie je ústredná linka a dvojica. Moderné prvky ako v chovaní hlavnej hrdinky, tak po formálnej stránke mi v tomto konkrétnom prípade nepripadali ako umelecký zámer, ale skôr ako snaha tvorcov zakryť skutočnosť, že na kvalitné Austen spracovanie nemajú. Pohoda film, v ktorom ústrednému páru chýbala chémia a scenáristi nevystúpili z komfortnej zóny. ()

rigby

Autoři se snažili o moderní pojetí stravitelné pro současného diváka, důkazem budiž neustálý kontakt oční i slovní hlavní hrdinky. Ale po čase to zevšednělo a bylo to spíše otravné. Zbyl jen poněkud vláčný příběh, který na téměř dvě hodiny nevystačí. Kamera moc kýčovitá a dál už nic. Ani špetka tolik potřebné atmosféry. ()

janinka123

Vzhledem k tomu, že jsem nečetla předlohu, tak jsem k filmu nepřistupovala s takovým odporem jako někteří zarytí fanoušci Jane Austen, které odradil už trailer. Film byl zábavný, Dakota se na komediální role hodí a celkem mi vyhovoval i styl mluvení do kamery, i když občas mi to přišlo až příliš časté, protože potom se člověk nemohl do té scény pořádně zažrat. ()

mstychov

Neurazí-nenadchne. :) Dávám 3* za tu dobu. Miluju ji. :) Promluva hlavní hrdinky k divákům byla opravdu frustrující. ()

jpacuta

Nechápu ten hejt od některých "znalců". Za mě je to parádně natočený, skvěle zahraný, krásně ozvučený a emocionálně ždímající. Připomnělo mi to Malé ženy. Krása. A oko nezůstalo suché. ()

lacerta

Asi jsem neviděla už hodně dlouho nic nudnějšího. Nedal se v podstatě vnímat děj, najednou člověk zjistil, že přepočítává pavučiny na stěně. Asi jediný pozitivum za Dakotu Johnson a to rozhodně její fanoušek nejsem. ()

Scaevola

Poněkud problematické zpracování přináší něco jiného, nežli by se divák nadál. Přestože je lákán na klasickou romantiku v klasických kulisách, dostane sice povedenou výpravu i viktoriánské prostředí (jen s trochou ahistorického obsazení), ale o tradiční vztahovou záležitost se nejedná. Nevypráví se totiž o páru, nýbrž o ženě, jejíž partner vlastně vůbec není důležitý. Této skutečnosti odpovídá celá stylizace, hojná komunikace hlavní hrdinky přímo s diváctvem i skladba scén a závěrečné rámování kamery. Divák tu nedostane vzájemný pohled zamilované dvojice, ale uspokojený výraz alkoholičky. Odtud také plynou problémy od nevýrazného mužského hrdiny, přes chybějící motivaci mnoha postav, až po přemíru hrdinčiných monologů - sice vtipně napsaných, ale nikam nevedoucích. Jako by muž v ženském světě neměl vůbec co dělat, jsa redukován na pouhou dějovou nahodilost, ne-li věc. Samozřejmě to může v některých dílech stačit, ale osobně mi chyběla jiskřící energie plynoucí zásadně pouze z vyrovnaného vztahu. ()

Soupalka

Hezky priklad toho jak ani Jane Austenova a jeji skvele a vtipne dialogy nedokazaly zachranit dost desivou adaptaci knihy - rezie, kamera, casting, vyprava, snaha o "modernizaci" hrdinky pro soucasneho divaka - vse tak nejak pokulhava a pusobi jako filmovy pokus  skolniho divadelniho krouzku. S rasovou vyvazenosti obecne nemam u filmu zadny problem, ale proc ji probuh roubovat v tomto rozsahu do kostymniho filmu a doby kam nepatri? Pokud je to s tou korektnosti tak zasadni problem, asi by se veskere adaptace klasickych knih mely tocit jiz bez tvidovych obleku ci dlouhych sukni a posunout se v case a miste. A nebo by se do nich nemel poustet Netflix... ()