Annie Porterová, má opět potíže s řidičákem a tentokrát i se svým novým přítelem Alexem Shawem. Ten jí totiž tvrdil, že má poklidné zaměstnání u pobřežní hlídky, což jí vyhovuje po zkušenosti s bombou v autobuse a známostí s Jackem, který se bombu pokoušel zneškodnit (viz. Nebezpečná rychlost). Ve skutečnosti je však členem zvláštní jednotky, která řeší ty nejnebezpečnější situace. Mladík ji sice usmíří lístky na pohádkovou dovolenou v Karibiku, kterou mají strávit na palubě luxusní vyhlídkové lodě. Zpočátku idylická plavba však velmi záhy dostane značně dramatický spád. Tvůrce lodních počítačových systémů John Geiger, který dostal výpověď protože je nemocný, pronikne na loď jako turista a jako autor bezpečnostních systémů snadno na loď stane potřebné vybavení k tomu, aby zaminoval celou loď a ovládl její řízení. Zbaví se kapitána, oznámí prvnímu důstojníkovi Julianovi, že převzal kontrolu nad lodí a pro výstrahu odpálí některé z neškodnějších náloží. Donutí Juliana, aby vyhlásil požární poplach. Zatímco pasažéři nasedají do záchranných člunů, vyloupí lodní trezor plný diamantů a pak chce s lodí odplout. Netuší, že Alex jeho lest s požárem prohlédl, odhalil díky své všímavosti jeho totožnost a navíc zůstal na palubě spolu s Annie a dalšími pasažéry, kterým se pro poruchu jeřábu záchranného člunu nepodařilo opustit loď. Geiger hodlá loď zničit a zamaskovat stopy po zločinu nárazem na tanker kotvící u blízkého přístaviště a je na Alexovi a pochopitelně také Annie, aby se ho pokusili zastavit a zabránit katastrofě. (oficiální text distributora)

rublik05

Po tak povedeném prvním dílu Nebezpečné rychlosti je tohle opravdu kvalitní sešup dolů. Stále mi nejde do hlavy, jak mohli vůbec takovou hrůzu vypustit ven mezi lidi. Nefunguje zde prakticky téměř nic. Chemie mezi herci neexistuje, všichni hrají naprosto příšerně, tedy kromě ucházejícího Willema Dafoea, který jako jediný docela ujde. Příběh je tuctový, plný nesmyslů a nelogičností, vše navíc působí strašně uměle, včetně všemožných laciných efektů. Poutavost je takřka nulová, samozřejmostí je všudypřítomná nuda, která v kombinaci se zbytečně dlouhou stopáží jen umocňuje naprosto tragickou práci scénáristů a režie. Zajímalo by mě, kde skončilo těch 160 mega. Děs a hrůza, tohle si divák fakt nezaslouží. 1/10. ()

Nix

Není to tak strašný jak to vypadá. Když k tomu člověk bude přistupovat jako k jinému filmu jen s názvem nebezpečná rychlost tak dostane dobrou akci s lodí. Jen to ani nesmí porovnávat s předchůdcem. Plus záporák Dafoe je fajn a udělátka co používá jsou fajne. Celkově film na to, že měl 2 hoďky tak utekl a závěr je fakt v pohodě. Jasně, Keanu to není, ale Sandra je fajn a celkově je to v klidu béčko. ()

src

Jedine spojeni s prvnim dilem je v osobe Sandry Bullock, ktera dela co muze, ale moc toho nezmuze. Skoda. ()

Alojs

Očekávání byla veliká. Nejprve je srazil sám Reeves, když do lodě ani nenastoupil, posléze všichni ostatní, kteří (bohužel) zůstali. Náběh tu je, ale Jason Patrick je zkrátka suchar. Jeden z těch filmů, který nazachrání ani maximální demolice přístavního městečka (z lepenky a překližky). Dokument o natáčení je mnohem zajímavější. A soundtrack... ujde. Jednička je po všech stránkách lepší. ()

7duster

zbytečné pokračování - Jason Patric nema oproti Keanu Reevesovi absolutně žádné charisma a Sandra? no comment ..... ta hvězdička je pro Vás, pane Dafoe ()

Nixon

O minimálně takových 20% podhodnocený film. Ano, radši nad tím nepřemýšlet, ale je to příjemně obsazené, svižně natočené, zábavné a správně akční. Myslím, že docela důstojné pokračování, ale trojku už fakt ne! 60% ()

Tiiso

Jean De udělal pokus o úspěšný sequel, a ten pokus zůstal právě jen u pokusu. Takto vypadá práce, která je motivována úspěchem a penězi. Film celkově působí průměrným snímkem kategorie B. Slabé akční scény, mimo té poslední, slabé dialogy. Druhý díl nesnese srovnání se svým předchůdcem a je důkazem jak je náročné navázat na svou vlastní myšlenku a v úspěšnosti pokračovat. ()

.killer.

Se skvělým prvním dílem nemá tato slátanina krom Sandry Bullock nic společného. Je to akční film, který se dá bez potíží zkouknout když běží v TV, ale znovu ho vidět nechci. ()

joelly01

Dva tydny jsem ted cumela jen na tenis (US Open), fakt imrvere, neb jsem marod a nechodim do prace tudiz casu dost. Ten posledni den uz mi to lezlo krkem, kor kdyz jsem do ctvrt na dve v noci musela cekat na finale. Tak jsem vcera byla i rada, ze je to za mnou a ja se konecne muzu divat na normalni filmy. Posledni tyden jsem si "setrila" Speed 2, ale moc nebylo co. Jednicka parada, toto uz jen takova nastavovana kase, slaby odvar. Bylo to nudne, docela jsem u toho usinala. Jako vzdy se mi libil pan Vilem, ten byl opet spravne demonicky a paradne poulil oci. A navic takova hnusotna lod, ani nemela balkon, hlavne ze se tam prezentuji drahokamy za miliony dolaru. Pche! ()

SONY_

Willem Dafoe se do této role opravdu hodil a jeho věčný přitroublý úsměv mě čím dál tím víc přesvědčoval o tom, že ten chlap je nemocnej. Nízké zdejší hodnocení však vůbec nechápu. /85%/ ()

papadoce

Treba povedať, že po tých rokoch čo som sa odhodlal znova pozrieť film, ktorému som prisúdil odpad, to vôbec nedopadlo špatne. Samozrejme porovnávať to s dokonalou jednotkou je nezmysel, ale aj tak prihadzujem Sandre do ohňa dva gaštany. ()

faraoon

Bont úspěch z roku 1994 nezopakoval tak jak to v drtivé většině nastavované kaše bývá. A nezachránila to ani vynikající Bullock, naopak naprosto neschopný a nesympatický Patric  tu nudu jen završil. Jedna hvězda za vizuálně zdařilé finále. ()

Stejšn

Hloupý film. Zvlášť ta poslední neskutečně zdlouhavá scéna s lodí ve městě je úplně debilní. Sama o sobě by si zasloužila cenu za nejutahanější akční finále všech dob. ()

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?