Že se kariéra Clinta Eastwooda odvíjela především ruku v ruce s kouřícími hlavněmi koltů a s westernem jako takovým, je poměrně známá věc. A jednou z prvních kovbojek, na kterých dnešní držitel čtyř Oscarů participoval, natočenou ovšem až po Leoneho „dolarové trilogii“, byl právě western režiséra Teda Posta Pověste je vysoko z roku 1968. Clinta Eastwood hraje mladého oklahomského rančera Jeda Coopera, který na konci 19. století vinou devíti lynčujících samosoudců, jež ho obvinili z krádeže dobytka a z vraždy farmáře, nyní visí na stromě a čeká na milosrdnou smrt. Ze spárů zubaté ho ale na poslední chvíli zachrání projíždějící šerif Dave Bliss. A dá mu krom života ještě něco navíc. Poté, co se zjistí, že je Jed nevinen, ho vyzbrojí možností pomstít se. S odznakem ruky zákona a s devíti zatykači má nyní za úkol pochytat všechny muže, kteří ho málem zavraždili. Za zmínku jistě stojí i fakt, že western Pověste je vysoko byl prvním snímkem vzešlým z Eastwoodovy vlastní produkční společnosti The Malpaso Company. (oficiální text distributora)

Bogrant

Neprávom povesený, no včasne zachránený Eastwood sa v roli muža zákona vydáva na cestu pomsty tým, ktorí mu dali oprátku. Na prvý pohľad to neznie zvlášť originálne, Clint v tom ale vie chodiť a hoci ide o ľahký priemer, western na obesenie to určite nie je. ()

Jirka.Arbter

Nevím, jestli jsem už byl unavený, ale pro mě je tohle ten nejnudnější film s Eastwoodem, který jsem zatím viděl. Neskutečně se to táhne, Eastwoodova postava nedělá nic moc zajímavého, vlastně mi je tady celkem nesympatický. Nepomáhá ani to, že do konce filmu nestihne pochytat všech 9 hajzlíků, kteří ho chtěli oběsit. Pořád tady ale má tu svou drsnou personu a jakožto šedesátkový western tohle není špatný film, takže 3*. ()

JUX

Nemastny neslany. Je tam plno temat, ktere by staly za to rozvest, ale tak nejak vysumej. Plno silnych scen, jako poprava sesti chlapku, ktery jsou vystridany slabotama, kvalita strasne osciluje. Eastwood, kdyz se tvari nasrane, dost casto vypada v obliceji jako Schwarzenegger. ()

stuj

Stylový začátek (viz záběr, při kterém vyběhne nápis "starring Clint Eastwood"). Ale to je až na pár výjimek konec stylovosti. Zbytek je slabý a časem ještě slabší, protože se bohužel přidá i zdlouhavost a sem tam moralizování. Postavy se navíc čas od času chovají vyloženě divně. Škoda. ()

viax

Konečně jsem viděla tenhle klasický western. Takového těšení a pak malinké zklamání. Scénář prostě nebyl nijak obsáhlý, romantická linie téměř zbytečná, vždyť ta holka ani nebyla kdovíjak hezká (zas je fakt, že Clint vždy má nějakou holku na zachraňování... no i když tady zrovna zachraňovala ona jeho...), takže se to ke konci už táhlo jak karamelka. Nicméně na Clinta se nádherně kouká, takže vřele doporučuju všem, kdo vydrží delší stopáž.. ()

Marrakech86

Přiznám se, že jsem čekal trochu víc, Clint tu hrál opravdu skvěle, ale trochu tu pokulhává samotný námět filmu, který je slabší a atypické chování ostatních herců. ()

gggggg

Na Clinta bol toto podpriemerný film. Dejovo sa snažil byť film iný a chcel upútať svojim netradičným dejom, ale na mňa to nezabralo. Tvorcovia nevyužili ten skvelo rozbehnutý potenciál z prvých minút a z drsného westernu spravili nezáživný film. ()