Lehkomyslný znuděný mladík Evžen Oněgin tráví svůj život na večírcích petrohradské smetánky. Po smrti strýce odjíždí na zděděný venkovský statek, kde se seznámí s oduševnělou kráskou Taťánou, která je Oněginem okouzlena natolik, že mu vášnivě vyznává lásku. Oněgin ji však chladně odmítá a odjíždí. Po letech se opět setkají. A tentokrát je to Oněgin, kdo vzplane spalujícím citem ... (oficiální text distributora)

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Išak

Příběh Eugena Oněgina, který po strýci zdědí pozemky na venkově, kde se rozhodne zůstat.Spřátelí se zde s mladým básníkem Lenskijm.Ten ho seznámí s rodinou Larinových, kde Evžen potká Taťánu, která se do něj okamžitě zamiluje.Jako zpracovaní romantického románu se film asi moc nepodařil.Není tu nic co by člověka asi moc dojalo, možná až na dopisy, i když knížku jsem nečetl, takže nevím jestli v ní bylo něco romantičtějšího, jen předpokládám a doufám že ano.Ty čtyři hvězdy jsou za příběh.Jeden z mála filmu, u romantických si nevybavuji žádný, s "nešťastným" koncem. ()

Paulia

Anglické filmy často výrazně převyšují americké a je úplně jedno, o jaký jde žánr. Tedy z mého pohledu určitě (o hercích nemluvě). I přesto jsem k tomu filmu přistupovala s jistým despektem nebo možná obavami. Čekala jsem romantický příběh s Ralphem Fiennesem a Liv Tyler, čehož jsem se také dočkala, ale už to nebylo následováno žádným zklamáním z čehokoliv, co Oněgin obsahoval. Tento příběh Taťány a Evžena má hodně do sebe, je krásně a mile natočený a pokud jste ho neviděli, vřele doporučuji to napravit a snad budete stejně překvapeni a zasaženi jako já. ()

TunoNegro

Nad očekávání dobrá adaptace knižní předlohy. Vyzdvihuji zejména povedenou výpravu, která je specialně v případě romantického románu stěžejní. Na druhou stanu neméně důležité je vykreslení citového vzplanutí u jednotlivých postav, jehož vykreslení se film věnuje na mé gusto málo. Mohlo to být celé natočeno ještě trochu více citové, "romantičtější" a byl bych úplně spokojený. Takhle dávám velmi dobré tři hvězdy. ()

gejzuško

Výpoveďou nie tak silné, avšak režisérsky tak prekrásne a krehúčko poskladané a naaranžované (kamerové filtre, spomalené zábery, nekomentované tiché kúsky prerývané zosvetlením) , že záverečná scéna medzi nenaplnenými milencami nadhadzuje pôdu pre nekonečné zimomriavky. K tomu si prirátajte skvelú kombináciu pateticko-povýšeneckého Ralpha Fiennesa a úžasne introvertnej (avšak rozprávakovo poetickej) Liv Tyler. Hudba ďalšieho z Fiennesových , ktorá dokonale podfarbuje malebné rozprávanie je už len čerešničkou na torte. ()

Monyfik

Velmi se mi líbí ruská klasika, ale tento filmový pokus z produkce USA se, jak to u těchto zpracování bývá, moc nepovedl. Příběh je podáván nezáživně a umělost a křečovitost herců to vše jen podtrhuje. Pokud by se tento film natáčel v Rusku, vypadalo by vše úplně jinak… Podívejte se na herecké výkony ve filmu Karamazovi, takhle se hraje drama z knižní předlohy. ()

Africanus1

Tady se někdo pořádně seknul s výběrem hlavních herců. Nejen že se oba furt tvářili, jako kdyby došel kaviár, ale zpodobnění jejich vztahu je prosto jakékoliv chemie a vášně, což je v případě Oněgina docela problém. Nepomáhá jim ani odosobněná kamera. Hlavně Fiennesovi jsem jeho floutka, zhýralce a lva salónů fakt nevěřil. To je tak, když ruskou látku netočí Rusové. ()

Lea.inJuly

Skvělé zpracování Puškinova klasického románu, v němž hlavní roli zahrál R. Fiennes, mě vtáhlo do děje a ani na okamžik jsem se nemohla odtrhnout. Nicméně Liv Tyler mi moc nesedla v roli Taťány (a její bělostná pleť mi občas připomínala Arwen), její podání mě nedokázalo natolik přesvědčit, že je žena, do které se může asertivní muž jako je Oněgin zamilovat. Naproti tomu výkon Ralpha Fiennese dával více než dostatečně znát, že má rozervanou duši láskou a závěrečná emotivní scéna nenechala moje tváře suché. ()

embee

Překvapivě skvělé angloamerické zpracování ruské klasiky. Poprvé jsem se koukala z obdivu k herectví Ralpha Fiennese, ale za pozornost stojí i výkony ostatích protagonistů. Liv v roli Taťány, Tobyho jako Vladimira. Skvělá dobová atmosféra, kostýmy, a také hudba, pro film tak důležitá. ()

le poulet

Nádherní herci v nádherném filmu o nádhené době, plné romantického kouzla. Občas trochu suché, na druhé straně tu najdete momenty, ze kterých emoce skoro odkapávají. Ve své podstatě je to hrozně rozporuplný film, který nechá stopu a tu už si divák musí přebrat sám. ()

Tanulin

Upřímně přiznávám, že tahle klasika mě v knižní podobě neoslovila natolik, abych si ji přečetla.Filmové zpracování mě přesvědčilo kvůli R.Fiennesovi a L.Tyler. Nevím co víc k tomu napsat, jde-li o přepis klasiky, nelze přidávat ani ubírat a tak je to v pořádku. Líbilo se mi to moc. ()

Alvin

Liv Tyler ještě předtím než jí narostly ty špičaté uši a začala mluvit elfím jazykem. Ale kupodivu tu hraje podobnou éterickou a stále tesknou bytost a opět mě tím nijak nezaujala. Ralph na tom není o moc jinak, holt básník a v druhé půli ještě zamilovaný a celé se to vleklo o dost víc než Wrightovi adaptace romantických dramat. No asi bych musel mít kozy, abych tenhle film plně docenil. ()

sarianna

Docela dobré zpracování slavnéh románu, které neurazí,ale co si budeme povídat,ani nenadchne. Lvi tylerová mi navíc jako Taťána vůbec nesedí, i když Liv mi kromě elfky Arwen nesedí vůbec v ničem. ()

Sofinek

Vizuálně krásný film s komorním dějem, ale s o to větším množstvím emocí. Měla jsem problém jedině s Liv Tyler v roli Taťány - pro mě byla tou nejméně "uvěřitelnou" postavou filmu. Naopak vysoce oceňuji hudbu a způsob, jakým se děj přenesl o tři roky dopředu (Taťánino otevírání dveří). Zasloužených 80 %. ()

Marcey199

Evžen Oněgin je moje nejoblíbenější kniha, takže jsem byla k americkému zpracování už předem skeptická. Navíc zpočátku mi volba Ralpha Fiennese jako Oněgina nepřišla zrovna vhodná. Naopak nikdo jiný než Liv Tyler se na roli křehké Tatiany nemohl hodit víc. Ve výsledku jsem byla nadšená. Film dýchá přesně tou atmosférou, která je cítit i z knihy. Zaostalost a přitom krása ruského venkova, naivita a bezmezná oddanost Tatiany, Oněginova znuděnost a v závěru jeho zoufalství, Lenského zbytečná smrt pro ženu, která ho za pár chvil vyměnila za jiného... Dokonalé. Naštěstí jsem viděla originál bez dabingu, což určitě přispělo k páté hvězdičce. Můžu říct, že takhle milé překvapení jsem už dlouho nezažila - úchvatný film. ()

Lockeroom

Výtečná a docela věrná adaptace. Liv Tyler byla jako mladá Taťána naprosto úžasná. Na mě házet Liv ( Taťána ) takové dlouhé pohledy, jsem naprosto ztracen :-). Oněgina bych si možná představoval jako většího cynika a ještě rozpolcenějšího, než jak ho ztvárnil Ralph Fiennes. Ale i tak to byl příjemný zážitek a impuls k tomu, abych se po letech vrátil ke skvělé ruské literatuře o "zbytečném člověku" .............. ()

fluffygirl

Často se nedívám na romantické filmy, ale na tento jsem se těšila.Je pravda, že na konci jsem plakala a hořce jsem nadávala Taťaně, ať vezme na milost Oněgina, který se jí kaje u nohou.Virtuozní herecké výkony, zbatečná smrt básníka , která je navíc vygradovaná počasím pod psa, mě uhranul.Ano, už dlouho jsem neviděla tak kvalitně zfilmovanou knihu.Nejlepší však byl dopis adresovaný Oněginovi.Co vše dokáže napsat láska........... ()

Nefarie

Vopred lutujem diela ruskych autorov, ktore su sfilmovane americanmi. A ani tu nespravim vynimku. Chudak Puskin. Pisal o laske, vasni a sklamani v krasnych versoch, kde si vylieval srdce a fantaziu. Niekto by mal povedat Liv, ze v Rusku elfovia neziju,aj ked jej Tatiana je uveritelna a ako zena krasna samozrejme. Ale Fiennes ako protoyp zbytocneho cloveka? Ani nahodou!!! Stolicka, na ktorej sedi vo filme je viac realna nez jeho postava, vasnivy je asi ako hrncek cmaru. A ani sa mu nedivim, ze ked uvidel Tanu po rokoch na plese dak onemel, z tej jej vlasovej kreacie by dych vyrazilo aj mne. Ale aby to nebolo take negativne, hudbu a kulisy chvalim. Ale od dych beruceho filmoveho spracovania to ma prave tak daleko ako je ta nasa geograficka vdzialenost od skutocneho Ruska. Kto si vezme na musku Puskina, tak cakam ze ma z konecneho diela oslovi charakter, dobovost a ovanie prava ruska zima. Slabe tri hviezdy. ()