Neapolský policista Rizzo přezdívaný Velká noha právě úspěšně dořešil případ v Johannesburgu, kde poněkud razantnějším způsobem převychoval překupníky a pašeráky narkotik. Po dobře odvedené práci si chtěl trochu odpočinout, ale místo toho se musí okamžitě pustit do dalšího případu. Tentokrát se vydává po stopách vrahů mladého Araba Omara Hakima a současně únosců, kteří se zmocnili botanika Cerulla. Ten se nechal jen pár dní před únosem slyšet, že objevil brouka, s jehož pomocí bude možno odhalit dosud skryté prameny nafty. Během vyšetřování Rizzo zjistí, že v únosu má prsty známý podvodník přezdívaný Švéd, který se právě chystá do Káhiry. Na takovém výletě Rizzo samozřejmě nesmí chybět _ k velké radosti Švéda, jenž o hromotlukovu přítomnost ani trochu nestojí. Ale ani policista to nemá jednoduché. Cestou se musí vyrovnat nejen s přítomností horlivého kolegy Caputa a černouška Boda, ale také s řadou vražedných útoků, které proti němu a jeho přátelům podnikají muži v hnědých burnusech a červených turbanech. Rizzova cesta plná rvaček, honiček a pěstních soubojů vede až k původci všeho zla, zrádnému Zakarovi, jenž se chce zmocnit profesorova tajemství a pak se zbavit všech svědků... (oficiální text distributora)

Belmondicek

"Bašta bude příště, krokouši!" Poslední z řady ( čtvrtá a nejlepší ) akčních krimikomedií Policajtů ( tentokrát v Egyptě ) s Budem Spencerem v roli komisaře ( dříve inspektora ) Rizza, tady řečeného Maxinoha. Komisař osvobozuje Connie, neteř amerického naftaře Edwardse Barnse, a vydává se hledat profesora Cerulla, uneseného za záhadných okolností po objevení revoluční metody na zjištění nafty. Odjíždí tentokrát do Káhiry a bere sebou Caputa a malého Boda, který je tajně sledoval. Mohutný představitel zákona uniká různým atentátům a vystopuje profesora, který je však znovu unesen mozkem celé operace, šíleným Zakarem přesvědčeným o své všemohoucnosti.  Kdysi jako malej jsem ho v kině  shlédl snad 10x, tolik se mi to líbilo a dodnes se nic nezměnilo. Buda tady dabuje opět fantasticky Rudolf Hrušinský ( nej dabér,škoda,že ho nemluvil častěji ). Malej Bodo je roztomilej (" Odpřisáhni, že mě nebudeš posílat do školy!"), Caputo ( Enzo Cannavale ) střídá převleky ("Všecko kvůli pišišvorům toho děduly!") a Bud vtipně hláškuje ( "Doma povím všem, že jsi nám v Egyptě zteplal!"). Hudba a písnička bratří De Angelisů se opět jako obyčejně povedla! ()

Marecko

Už to není taková sranda jako společné filmy s Trencem Hillem, ale určitě jeden z těch lepších samostatných. PS: Ten malej černoušek je prostě skvělej ()

Čiban

Miliónový brouk (v originále Piedone d'Egitto) je italský film z roku 1980 režiséra Stena. Bud Spencer jako inspektor Rizzo se vydává do Egypta osvobodit profesora Cerulla, který objevil živočicha, jenž se vyskytuje všude tam, kde se nachází naleziště ropy. Chce dopadnout drogového mafiána zvaného „Švéd“. ()

topi80

Tady nelze jinak. Totální kult, ve kterém kraluje akční hrdina mého dětství Bud Spencer společně se svým druhým nejlepším parťákem Enzem Cannavalem. Exotickým akustickým prostorem pro přívaly facek je tentokrát Egypt. ()

Scraffy

Nemám moc v láske filmy za účasti Buda Spencera, ale toto sa celkom dalo. Príbeh to je celkom zaujímavý a aj miestami vtipný. Pekne to odsýpa a nepoľavuje až do konca. No akosi si celý film kradne pre seba Enzo Cannavale, ktorý je tu ozaj vtipný. ()

Sir Ludvig

U nás absolútna klasika, patrí medzi ten typ filmov o ktorých sa hovorilo týždeň pred uvedením v televízii a dva týždne po tom. Dnes už veľa scén vyznie možno lacne a nedotiahnuto, väčšina si našťastie zachovala nadčasovosť. Napriek mŕtvolám a imperialisticko ropnej zápletke jeden z filmov s najpohodovejšou atmosférou - vďaka žmúriacemu Spencerovi a letnej hudbe, ktorá proste sedí! ()

macetoma

Nevím co zajímavého jsme na tom kdysi viděl. Dnes mohu kladně hodnotit jen zajímavost a exotiku prostředí, kde se natáčelo. Dabing pana Rudolfa Hrušínského mi tam hlasově k této postavě (Rizzo) vůbec nesedí. "Nekonečné" a "srandovní" bitky, při kterých neteče žádná krev. Bud Spencer už tehdy měl pěknou vanu, divím se, že se vůbec uměl ohnout, aniž mu praskly kalhoty. Dávám 2 hvězdy, neměl jsem se na to znovu po letech vůbec dívat. ()

eFOXsize

Pro mě druhý nejzajímavější Rizzo. Nic překvapivého, podobné zpracování, podobné dějové linie. Musím ale uznat, že co se humoru týče, ze strany Spencera toho trochu ubylo (jak se mi zdá). ()

BadAs

nejlepší díl ze čtiřdílné serie o komisaři rizovy zvaném big food .-DDD serie která vás jako vuně zanese na místa co máme rádi .-) ..steno je výborný rejža tohle se povedlo...a bud zase ukazal že terence celkem nepotřebuje..hraje o poznání lépe než terenc .-) ()

subic

Děj navazuje na Policajta v Africe (1978), opět velmi sympatický komisař "Kiru - Velká noha" Rizzo (Bud Spencer), roztržitý bývalý strážmistr Caputo (Enzo Cannavale) a malým černoušek Bodo (Baldwyn Dakile). Opět nejde o krimi, ale spíš o rodinnou komedii s krimi zápletkou. ()

Milivoj

K tomu není co dodat. Bud Spencer jako komisař Rizzo fackuje jednoho padoucha za druhým, kolega Caputo s adoptovaným Bodem se mu neustále pletou pod nohy ve snaze pomoci, jakýs takýs děj na pozadí... ale hlavně další z klasik mého mládí. Navíc docela vtipná zábava a perfektní dabing s půvabnými hláškami, nejlepší film ze série o "policajtovi". Zamačkávám nostalgickou slzu a dávám pět hvězdiček s vědomím, že jsem opět zaujatý. ()

rafix

Bezvadná komedie s Budem Spencerem. Dobré hlášky a hlavně ty bitky s padouchama. Ten malý černošský chlapec byl roztomilý. Vřele doporučuji. ()

Skytavka

Minimálně ze sentimentu. Znám to nazpaměť už od malička a vždycky se zasměju. Například...,,Já tě rozklepu, že budeš tenčí, než koberec!" Prostě milý film plný akce, dobrého humoru a příjemné hudby. 95%. ()

tonton78

Maxi noha válí, určitě nej díl ze série. Akce proložená humorem a úplně nejvíc žeru toho liliputa kterej si na závěr dá férovku s Bodem. Tenhle film mě fakt baví ()

Stanmi

Ač tomu název neodpovídá, jedná se o poslední díl z Budovy série "Piedone ..." . Opět se tak setkáváme s komisařem Rizzem, seržantem Caputem (Enzo Cannavale) a nyní naturalizovaným Neapolitáncem Bodem (Baldwyn Dakile) v městě pod Vesuvem, kde panuje tradiční idylka jako jsou drogové kšefty a únosy. Jen co Rizzo osvobodí neteř bohatého naftaře (Robert Loggia), je nucen odjet i s Caputem a (nechtěně) také Bodem do Egypta, kde byl unesen vědec Cerullo (Leopold Trieste), který učinil objev, jenž by mohl změnit celý naftařský průmysl. A po příjezdu do Egypta začíná klasický sled útěků, rvaček, hlášek, výslechů a Caputových převleků, to vše zabalené do exotických egyptských kulis s hudebním doprovodem tradičně skvělého dua De Angelis. Tentotrát už tvůrci jasně vsadili na žánr dobrodružné komedie a téma drog nám prakticky úplně zmizelo. Bud je však v nejlepší formě, proto řadím "Policajta v Egyptě" mezi jeho nejlepší sólové filmy. ()

martins

Nejlepší samostatný film Buda Spencera společně s Policajtem v Africe a Charlestonem. Skvělé rvačky, škoda jen, že Bodo už o trochu starší a není tak roztomilý, jak v předchozím díle. ()