Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Vajonek

Film s hodně pasážemi, které jsou spíše takovými trapnými pokusy o zábavu, a s pár lepšími místy. A to říkám jako osoba s velkou slabostí pro Billa Murrayho. Nemyslím si, že by se u dobré komedie musel člověk válet smíchy, když se ale nezasměje (nebo neusměje) skoro vůbec, asi to není úplně v pohodě. Čím film trvá déle (a to není jeho stopáž z těch nejdelších), tím je zábava slabší (opakovaný vtip není vtipem, no), závěr s agenty plazícími se po pláži na čtyřech radši nebudu komentovat. Nejvíce se mi líbily scény s Alfredem Molinou, ty jsem si vyloženě užívala. Celkově u mě 50 %. ()

kareen

Zajímavé...je tu spousta komedií, které nejsou vůbec vtipné a mají osmdesát procent. A když se pak najde snímek u kterého se člověk zasměje, nedostane se ani do červených čísel. Já jsem se bavila dobře, tyhle bláznivé komedie mám celkem v oblibě, zvlášť když jsou obsazené tak kvalitními herci, jakými jsou bezesporu Bill Murray a můj oblíbený Alfred Molina v roztomilé roli maniakálního Borise - obávaného tajného dvojího agenta s přezdívkou Řezník. ()

Avantgarda

Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku. ()

Azurovydrak

Legendární komedie, která nezestárla ani o den. Je neuvěřitelné jak může být tak jednoduchý film tak děsivě zábavný a pozoruhodný. Největší zásluhu na tom má samozřejmě Bill Murray, který tu válí o sto šest a není jediná chvilka, kdy bych se při pohledu na jeho výkon nebavil. Úplný závěr byl sice dost mimo, ale co - 90% ()

dakarin

Výborně jsem se bavil. Nejen dobré výkony protagonistů, ale zde především vynikající scénář a režie. Takto inteligentně a téměř hodnověrně poskládaný film pro danou tematiku jsem snad neviděl ;-) Pro mě vrchol tvorby Jona Amiela. Malé bezvýznamné mínus: poslední scéna na pláži nesedla, lehce přestřelila... ()

• Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)
  • Meno "Dr. Ludmilla Kropotkin" (Geraldine James) je v ruštine nezmysel. Podľa ruskej gramatiky by touto osobou mal byť muž, zatiaľ čo ženské meno je Lyudmila. (Arsenal83)