Agent Úřadu pro životní prostředí Jack Taggart přilétá do malého městečka v Apalačských horách, aby vyšetřil podezření na zamoření toxickými odpady, které tu ilegálně v šachtách opuštěných dolů skladuje bezohledný boháč Orin Hanner. Maskován jako tesař, který za peníze kostela provádí menší opravy u chudých lidí, začne Jack nenápadný průzkum. Opatrně se vyptává a tajně odebírá vzorky vody. Seznámí se nejen s Hannerovými muži, kteří se ho pod vedením Orina mladšího marně pokoušejí zlikvidovat, ale také s místní vyvrhelkou, sympatickou včelařkou Sarah Kelloggovou. Jejich sbližování překazí její nepříjemný, psychopatický bratr Earl, jenž je příčinou všech životních těžkostí, kterými Sarah musela projít. Když vyjde najevo jeho skutečná totožnost, pustí se Jack do pátrání s pomocí několika starousedlíků, ochotných pomoci mu v boji proti všemocnému Hannerovi. (TV Nova)

Durgas

Ale no! Veď klasická segalovka s tupučkými postavami a aj priebehom, nie? A Števko tu dokonca raz aj zmenil mimiku, tak čo si viac priať! Ale vážne, ja sa na tie segalovky sem tam ozaj rád pozriem, a táto splnila všetko, čo som od nej očakával. Akurát tá hlavná pipka mohla vyzerať aspoň trošku k svetu, takto som toho Taggarta na konci musel akurát tak ľutovať... ()

rublik05

Z těch Seagalových filmů založených na nějakém ekologickém problému je tento můj nejoblíbenější a asi i nejlepší. Film má moc pěknou atmosféru, kterou doplňuje opravdu krásná hudba. Sympatické postavy od těch kladných (Helgenberger, Stanton) až po ty záporné, kde exceluje zejména hlavní záporák Kris Kristofferson, který je zde spíš než jako záporák zobrazen jako bezohledný vlivný podnikatel, který se neštítí ničeho. Celý děj se odehrává v nádherném venkovském prostředí, což filmu značně pomohlo k vykreslení příjemné atmosféry. Seagal zde nemá tolik přestřelek a soubojů, na které jsme u něj zvyklí. Je tu spíše jako taková Matka Tereza, která pomáhá lidem a chce je chránit. I přesto se tu nachází několik fakt dobrých soubojů a jedna větší přestřelka. Steven je zde také neuvěřitelně vtipný a pozitivní, což se u něj jen tak nevidí. Snímek se opravdu povedl a patří k těm lepším "seagalovkám". 6/10. ()

Baron Noktur

Televízna výprava, smiešni záporáci, lacná gitarová country hudba, Seagalov pokus o charakterné herectvo, minimum akčných scén, čo je škoda, pretože tie by film spravili určite vzrušujúcejší. Plusom filmu je charizma Stevena, ktorý je tu stále štíhly ako má byť a pekné ekologické posolstvo. Celkovo je to síce len mierne nadpriemerný televízny film, no rozhodne sa na neho príjemne pozerá a je to taký dobrodružný snímok vhodný pre celú rodinu. Stevenove hlášky sú super! Steven láme zloduchovi ruku a zloduch hovorí "Au bolí to", pričom Steven na to sarkasticky: "Naozaj?" Alebo pred Stevenom stoja traja bitkári s brokovnicami a ironicky hovorí: "Teraz by som sa mal asi báť". 6,5/10. ()

Acrobat odpad!

Uz meno rezisera vzbuduzuje hrozu a otazniky, ktore potvrdi sedlakovo vitajuc hrdinu do narucia. Pomerne hnusne vykreslena stereotypna zmeska zaostalych amerckych ludi z vidieka, terorizovamych este tupejsou bandoi mizernych zloduchov so spinavymi Leviskami. Stevo ako tajny agent je brutalne nenapadny v tych plastoch. Alcala navrtal dieru do Stevovej dovtedy pevnej lode a voda sa vali. Tu sa valia mizerne dialogy, sterilna akcia, a osvedceny postup, ze ked zlyha pravny system a budovanie planu, pride tupe logikou nepodlozene finale so samozvamym hrdinom. Vidiecky zle a odflaknute. ( videne 21.3.2020, Dajto archiv) ()

Likan7

Tady to Steven ještě uměl. Kameraman to sice nedokázal vůbec prodat, ale na tvářích je vidět, že ještě není tak vypapkanej jako v dalších letech. Škoda, že tu nezlomil o pár kostí víc a místo toho tu nesměle randí s Marg Helgensberger. ()

Nix

Já si nemůžu pomoct, ale tento film byl prostě fakt dobrej. Steven tu jede jednu hlášku za druhou a kope do míst kde to bolí. A ještě k tomu zase ekologické téma. Jo prostě ve svý době to mělo fakt kouzlo a jeho filmy prostě šlapaly. A kdo by mu nefandil. I Superman by nepřežil to co on. ()

donkocicak

Mně se tenhle film docela líbil. Na rozdíl od snímku Patriot je toto Seagal tak, jak ho mám rád. A Kristofferson jako hlavní záporák byl úžasný. Taky vám ta scéna, kdy Seagala honí náklaďák a pak spadne ze skály, připomněla film Duel od Spielberga ? ()

Sollozzo

Víte, kdybych srovnal film, kterému jsem dal 2 hvězdy, právě s tímto "snímkem", tak by nejspíš šel Steven rovnou do odpadu. Ale jelikož jsem se náramně bavil u idiotských scén, amatérskému střihu (hlavně u bojových chvilek, při kterých Steven zavadil pupkem o mikrofon a točily se na x krát) a Segalovo hustovýrazu, nemůžu dát níž. Zábava je prostě zábava a umělecký dojem musí jednou uhnout stranou. ()

zipacna

Na rozdíl od většiny ostatních zde hodnotících, nepovažuji tento film za jeden z nejhorších Seagalových filmů. Film byl z počátku trochu vlezlý až trapný, ale když se potom rozjel tak jak se rozjel, nemůžu dát méně než tři hvězdičky. A to i přes tu bolest, kterou jsem cítil když jsem viděl hořet kostel. Dělím Seagalovi filmy na dvě čísti, ty do roku 2000 a to poté. V té první kategorii rozhodně jsou horší filmy, například Nico nebo On Deadly Ground. Navíc je zajímavé, že u seagalovek je na IMDB většinou nižší hodnocení než zde,.v tomto případě je to opačně. ()

Knor

Není to ta pravá drsná Seagalovka plná zlámaných končetin, ale tak velká katastrofa taky ne. Docela solidní akčňák s umírněnou dávkou nadsázky. Takovej oddychovej akčňák na dlouhou chvíli. ()

Clark_Kent

Další Seagalovka a další ekologické téma, tentokrát proti toxickým odpadům. Za mě hodně příjemná podívaná a navíc vynikající hudba. Hlavně ten konec:https://www.youtube.com/watch?v=lfbv3XnZeWM ()

Uberlord

Steven je zapřísáhlej ekolog, budhista a humanista. Rozhodně jej nijak nezatracuji a to, že ve svých filmech chce poukázat na ničení přírody, korupci atd... je podle mě jedině dobře. Málo kterej slavnej herec je stejný jako on. Mě se film líbil a alespoň jsem si z něj něco odnesl. Jen za ten střih při bojových scénách, bych někoho umlátil lopatou!!! ()

walkingdead

Tři roky po Aljašce v plamenech přichází další Stevenův trochu moralistický eko-snímek. Herecké obsazení je sympatické, prostředí příjemné a i když film nemá takový spád jako dřívější Seagalovy akčňáky (hlavně co do kadence akčních scén, které jsou tady často prokládány i scénami, v kterých se Steven dokonce pokouší o herectví), tak se to dá shlédnout úplně v pohodě. A v porovnání s tím, co Seagal začal točit jak na běžícím páse ani ne o 10 let později, si to klidně zaslouží i 8 hvězd. ()

Pitryx

Klasická segalovka se vším všudy. Není to nic, co by bylo na Oscara, ale divák se nudí jen malinko, kdy se pan Segal zrovna nepere. Což je na můj vkus v tomto filmu dost málo. 201310280/0 ()

Guran

Pěkný film se Seagalem. Místy snímek sice připomíná stereotyp, ale je sympatický herec Steven Seagal je prostě borec. Místy dobré hlášky a sympaťák v hlavní roli. Film se mi líbil. ()